Co a proc by jste si vybrali: iPod/iRiver/iAudio?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod macik 9. 8. 2005 00:08

hoj, jsem ted v kanade a chtel bych se zeptat, ktery z techto hdd mp3 playeru by jste si vybrali a proc. nemuzu se rozhodnout. poradte please:

iAudio X5
iRiver H-320
iPod (20GB)


diiky

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
macik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 9. 8. 2005 05:29

iPod v žádném případě, je to předražený šmejd a bez sepciálního SW od Applu tam nenahraješ ani soubor. Zbývající 2 jsou oba špičkový stroje, momentálně iAudio X5 považovanej za nejlepší existující audio přehrávač. Koukni na http://www.dapreview.net/content.php?review.201, klucí na DAPreview se opravdu vyznají.
Z technickych detailů - Apple iPod umí jenom AAC a MP3, H320 umí MP3, OGG Vorbis a WMA, iAudio X5 navíc přidává FLAC (bezztrátová komprese od Xiph.org, tvůrce OGG Vorbis). iPod sice jako jedinej umí AAC, ale tím bych se moc netrápil. OGG Vorbis je určitě kvalitnější a rozšířenější. U iAudia vydávají pravidelně nový verze firmwaru, který přináší nový funkce.
jech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djlooper 9. 8. 2005 07:43

Srovnani a postrehy jsou i tady:
http://reviews.cnet.com/4520-3000_7-6245404.html
Vypada to, ze iAudio X5 je spicka mezi HDD mp3 playery.
///|||||\\\
8(¨°/.°¨)8 .......... < iRiver T60 4GB + Sennheiser PX 100 >
(---------) .......... < Samsung S7350 Ultra S >
......................... < Samsung LCD LE40A756 + 2.1 HT-X720T + PlayStation 2 >
djlooper
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod big.alda (novy) 9. 8. 2005 08:30

Kdybych na to měl, šel bych do iAudia. Oproti ostatním má v podpoře víc formátů a přehraje i video.
Jenom iPod je hezčí :mrgreen:.
To boldly go where no man has gone before.
big.alda (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kasparek 9. 8. 2005 08:49

iAudio X5 - to si snad delaj pr*el s tim designem, ne?? :)
osobne doporucuju iRiver H3xx
proc ne rovnou H340? za chvili ti bude 20GB malo, nezapomen, ze na to muzes i zalohovat fotky z digitaku, pamet. karet...
kasparek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 9. 8. 2005 12:13

rozhodne Iaudio!
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jech 9. 8. 2005 15:38

Mně se design iAudia X5 taky moc nelíbí, ale je to spíš věc vkusu. Funkčně a kvalitou ale asi nemá konkurenci.
jech
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krizko 9. 8. 2005 16:56

Zalezi aj od toho, co ocakavas od toho stroja. Ja som nazoru, ze ak chces kvalitny mp3 prehravac, nebudes pozerat na to, ci prehrava video a fotky, ci prehra taky ci onaky format. Ja mam komplet audioteku vo formate mp3 (a myslim ze vacsina z nas - aj ked nepopieram kvalitu inych kodekov) a ci prehravac podporuje aac, ogg, wma ci wav je mi uplne jedno. Ja chcem kvalitnu reprodukciu, moznost prehliadania skladieb bud formou adresarov alebo ID3 tagov (myslim moznost tej volby, nie vsetky ponukaju moznost zvolit si to), mozno audio in/out a tot asi vsjo. Ci si budem na nejakom mrnavom displeji pozerat film resp. fotky ma nezaujima. Z tohto hladiska by som bral urcite H320 a mozno este viac H120 (aj ked je uz trosku starsi, stale to je super kus) Uz mi len ostava nasetrit na to, rozbit prasiatko a kupit :lol:
Říkám vám po dobrym: neserte mě, soudruzi!
krizko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod macik 10. 8. 2005 00:44

diky za odpovedi a klidne jeste odpovidejte.
iPod u me uz taky prohra a to, rekl bych, na plne care...

hodne pro me znamena kvalita, tzn. flac a ten umi jen iAudio X5, takze zatim vede.. reknete mi ale, co se vam nelibi na iRiver H-320. designove se mi zda mnohem lepsi! design ale neni nejdulezitejsi.

mimochodem, nevite nekdo, kde to v kanade sehnat?? :? tady maji totiz vsichni iPod a vsichni ho propaguji, nikdo o iRiver nic nevi (maji jen H-10).. kdyby nekdo vedel, dejte vedet.

jinak pokracujte ve srovnavani a ve vasich nazorech. dik, moc mi to pomaha...
macik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mazarin 11. 8. 2005 21:13

Dlho, predlo som sa prehraboval v roznych eShopoch az som dospel k duelu iAudio X5L / iRiver 340. Precital som nejake recenzie na jedno i na druhe a rozhodol sa pre iRiver. Sice nie celkom jednoznacne ale predsa len:

- podla ohlasov vo forach ma podstatne kvalitnejsi display a o cosi vacsi
- disk vacsi o 10GB
- nema problemy s diakritikou
- podpora zo strany vyrobcu (firmware) sa mi zda podla ohlasov blizsia k uzivatelom
- dizajn iRivera mi je blizsi

vyhody iAudia:
- prehrava FLAC (rozoznas rozdiel medzi FLAC a OGG pri kvalite Q10 (500kbit)? Myslim ze vacsina vobec nerozozna ani rozdiel medzi FLAC a OGG pri Q7(224kbit), a mozno ani MP3 128 :))
- podla vsetkeho omnoho rychlejsi prenos dat medzi iAudio a PC cez USB 2.0
- podstatne dlhsia vydrz na baterie iba model iAudio X5L, nie iAudio X5
mazarin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vratu 11. 8. 2005 21:43

No iPod Je styl... když mu podlehneš, tak budeš asi spokojenej, kvalita přehrávání je taky dobrá - jj, cena, taky dobrá :lol:
Já mít prachy tak iPod ;)
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinusII 11. 8. 2005 21:46

Neviem co je na tom iPode podla teba take stylove, ja by som ho nechcel, jedine ak zadarmo.Dizajnovo a funkciami sa mi urcite viac paci iAUDIO x5.
martinusII
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vratu 11. 8. 2005 21:56

i Audio má lepší funkce ;) nevypadá špatně! Je moc pěknej ;) záleží na vkusu.
iRiver taky není špatnej, ale jestli opravdu využiješ těch 10GB navíc, tak iAudio je pravej.

Myslím že ani v jednou bys chybu neudělal!!!

Obrázek
Obrázek
KEEP SMILING !!! :mrgreen:
vratu
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nivico 12. 8. 2005 16:58

Viděl bych to asi takle :

i Audio se opičí po iRiveru , ten měl tyto špičkové funkce a možnosti již před cca rokem, a až teď vylezl iAudio s něčím hodně podobným, ale stále na iRiver nemá, sice se snaží - jistě je i dost dobrý , ale na iRiver dle mého skromného názoru nemá.
big.alda - je sice moderátorem , ale pak by měl vědět že iRiver podporuje přehrávání videa již asi přes půl roku s firmvarem 1.25, teď je verze 1.28 která přidala např. funkci hodin atd.atd.
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod mazarin 15. 8. 2005 15:51

Firmware v1.28 pre iRiver H3xx?? A take sa kde da najst? Na iRiver.com je len v1.27.
mazarin
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků