Přenosová rychlost kbps v mp3 přehrávači?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Janusx 9. 11. 2005 13:58

Jakou byste doporučili? Do mp3 přehrávače stačí 128 kbps?
Pak bych ještě potřebovala poradit jakým programem se dá kbps snížit, většinou mám v kompu 192 kbps, jednou dokonce snad i 320 a to je hrozně moc mega navic.
Děkuji za odpovědi. Hledala jsem to tu ve foru, ale nanašla, tak snad mě neubijete :o) :oops:
Janusx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sinux 9. 11. 2005 14:37

Ja bych to vsechno daval na 192 kbps. Vic uz je moc, i kdyz muj kamarat zvukar by me za tak nizkou kvalitu nejspis ukamenoval. Ten nejradeji mp3 format nepouziva. Kazdopadne min jak 192 kbps je uz malo a zhorsena kvalita je uz trochu znat, zvlaste pri prehravani vyssich tonu.
sinux
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quichote2000 9. 11. 2005 15:00

ono 192 je uz dnes celkem vejkej bitrate, zalezi v jakym to delas kodeku (blade, lame).
Nebo muzes pouzit i mp3pro, kde je kvalita hudby i pri nizkem bitrate vysi, nez u mp3, nebo taky muzes zkusti ogg, ten je taky kvalitnejsi.
Jinak ten soft jak si rikal http://www.stahuj.cz/multimedia/mp3_a_a ... _nastroje/
Nejlepší OS = MAC OS X TIGER
quichote2000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 9. 11. 2005 15:01

Tak tak minimum co je na aparature a hl. MP3 prehravacich se sluchatkami znat je 160kbps lepsi je 192 ale prumerny je 256 ma to vlastne 1:5 kompresi. 320 uz je opravdu mnoho. Jinak 128 ma komp. pomer cca 1:10 nize uz se neoplati jit.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BOD STRACHU 9. 11. 2005 15:02

Každopádně 320 variable.....a když to hold nejde tak tak nejmín 192...ale to už je minimum!!!!!! :-B
Všechno nějak dopadne, ještě se nestalo že by něco nějak nedopadlo
BOD STRACHU
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peacemaker 9. 11. 2005 15:07

Mě teda stačí 128 ale znám i takové, co jedou na 96. Ono taky záleží na čem to posloucháš ( jak kvalitní jsou ty bedny či sluchátka ) ..... ale můj názor je, že se to zase až tak nepozná, jestli to je 128 nebo 192 ... to už teda potom záleží na tobě
a co se týče toho programu, já používám dBpowerAMP Music Converter 10.1 , ale každý ti napíše něco jiného :-)
peacemaker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod quichote2000 9. 11. 2005 15:26

peacemaker píše:Mě teda stačí 128 ale znám i takové, co jedou na 96. Ono taky záleží na čem to posloucháš ( jak kvalitní jsou ty bedny či sluchátka ) ..... ale můj názor je, že se to zase až tak nepozná, jestli to je 128 nebo 192 ... to už teda potom záleží na tobě
a co se týče toho programu, já používám dBpowerAMP Music Converter 10.1 , ale každý ti napíše něco jiného :-)=/quote]

Ono záleží na tom kodeku a kontejneru, třeba to mp3pro (vytvořili ho ti co vytvořili normální mp3 thompson a nějakej ten institut) má stejnou poslechovou kvalitu při 92 jako mp3 ve 128.
On bitrate není všechno.

Jo a ještě k původní otazce, uvědom si, že když vezmeš tu mp3 a o5 je překoduješ, tak jí zase zničíš kvalitu, a tentokrat už hodně, protože z něčeho ochuzenýho uděáš ještě horší.
Pokud budeš dělat nový songy z cd, tak určitě variabilní bitrate, tam si nastavíš rozsah, třeba od 92 do 192 a ono to na duležitý místa dá velkej bitrate a naopak. Tím taky hodně ušetříš.
Nejlepší OS = MAC OS X TIGER
quichote2000
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zelik 9. 11. 2005 15:34

Já většinu hudby posloucham v 192 kbps,něco v 128,ale třeba když mam něco v 96 tak mi to rve uši :)
Zelik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 9. 11. 2005 16:01

BOD STRACHU píše:Každopádně 320 variableb/quote]


320 je maximum, takze tezko zaroven muze bejt variable.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike.M 10. 11. 2005 09:21

Wikan píše:
BOD STRACHU píše:Každopádně 320 variableb/quote]

320 je maximum, takze tezko zaroven muze bejt variable.

no prave max to bude 320kbps a muze se to zmensovat, takze poslech hudby bude kvalitni a nebude mit takovou velikost jako normalni 320.

peacemaker píše:Mě teda stačí 128 ale znám i takové, co jedou na 96. Ono taky záleží na čem to posloucháš ( jak kvalitní jsou ty bedny či sluchátka ) ..... ale můj názor je, že se to zase až tak nepozná, jestli to je 128 nebo 192 ... to už teda potom záleží na tobě
a co se týče toho programu, já používám dBpowerAMP Music Converter 10.1 , ale každý ti napíše něco jiného Smile
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 10. 11. 2005 10:53

Mike.M píše:no prave max to bude 320kbps a muze se to zmensovat, takze poslech hudby bude kvalitni a nebude mit takovou velikost jako normalni 320.


No ale o to jde. Bud to bude 320, nebo variable s maximem 320, ale nikdy 320 variable.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomko 10. 11. 2005 11:11

záleží, jaký máš uši a co hraješ.. mě osobně stačí 128, ale když grabuju, tak dávám VB na max kvalitu...
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 10. 11. 2005 11:11

no, hlavne to netreba prepakovat. stracas tym vyrazne kvalitu. a je jedno ktorym smerom pakujes ci z vyssieho na niezsie alebo naopak.
puck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x_based 10. 11. 2005 12:52

Obrázek

a není co řešit
x_based
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Janusx 10. 11. 2005 12:57

Tak díky za tipy, na čem to bud přehrávat ještě nevím...v dohledný době si pořídim osobní mp3 přehrávač asi nějakej emgeton, jen jsem potřebovala vědět na kolik to mám do compu tahat až to pak budu dávat do přehrávače. Ale zkušenost mě asi nejvíc naučí ;o))
Janusx
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků