Jakou TV koupit (16:9 vs 4:3, a jakou značku?)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod W-A-S-P 20. 11. 2005 20:24

Lidi poraďte jakou klasickou CRT TV koupit? Jde mi o to zda 4:3 nebo 16:9? A jakou značku. Uvažuju o Philips, Panasonic nebo Thomson. Větší úhlopříčku tak 70-82 čísel...
Díky za názory a rady. Mějte se!!!

[i]//adams: přesun do sekce domácí kino
[/i]
W-A-S-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 20. 11. 2005 21:17

Nenapsal jsi, co sleduješ více... Jestli televizi nebo DVD v 16:9. :-) Podle toho se rozhodni. A jakou značku? Já osobně bych si koupil Sony, jinak ve značkách co jsi vypsal není žádný větší rozdíl, obrazovky jsou většinou stejné.
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod W-A-S-P 21. 11. 2005 08:05

No sleduju asi spíš TV, ale DVD nebo DivX musi byt na 16:9 přece supr, ne? Jak to vidíte?
W-A-S-P
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 21. 11. 2005 09:30

no ja v zari kupoval tohle a spokojenost http://www.az-elektro.cz/cgi-bin/model. ... th29u31001
MacBook Pro RETINA/15.4"/
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Ghostdog 21. 11. 2005 14:26

A kolik hodláš (nebo můžeš) investovat??
Ghostdog
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 21. 11. 2005 15:01

imho Thomsony...
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 21. 11. 2005 15:29

Pokud nebude televize s dekodérem DVB tak bych jí nekupoval.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Eross 21. 11. 2005 16:05

Neviem ako dlho pobezia bez servisu Thomsony a ostatne ale co ja som kupoval SONY KV-29LS30K pred 5 rokmi cena okolo 60 000sk...
Obrázek
bezi dodnes bez akychkolvek znamok zeby mala odist,alebo potrebovala servis.Pritom mam este 1 TV od SONY ale uz s mensou uhloprieckou 55 ten isty model a taktiez bavi ako ma :shock:
Mozno by to uz chcelo upgrade :mrgreen: ( ten 1 je prilis tazky/velky ) ale bezi ako hodinky,tak nieje dovod.... only Sony :wink:

inu znacku ani nepoznam,som verny clen znacky sony co sa tyka TV/DVD/PS a pod. takze ber z rezervou a doposial som s nicim nebol v servise....
Tempus Maxcars - Kurz bezpecnej jazdy - Skola smyku -absolvovane :)
Eross
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ICEBOSS 21. 11. 2005 18:14

nas thomson bezi uz asi 8-9 let (nejaka 63cm)... tehdy stal 15 litru 8-o A obraz i po tak dlouhe dobe jako celkem parada. ve stejne dobe za stejne penize kupovane OVP bylo uz 3x na servisu (ale ja to rikal ze suxxxx!!) :))

posuzovat ale dneska novy vyrobek podle starych trosku ztraci smysl, protoze novy rady muzou byt pekne vosuleny... a taky nemusi :))
Intel rulez everywhere and everytime!
Nepiste mi na ICQ a mejl, reste sve problemy tady, na foru!
ICEBOSS
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirk4 21. 11. 2005 22:26

Ja ti jen poradim, bert 16:9, na zpravy a tak je to divny, ale filmy, to je uplne jiny kafe jak v 4:3. Sirokouhly obraze je proste "rulez" ;°)
My jsme tedka kupovali Thomson, ma docela kvalitni obraz, cesky menu, kdyz tak muzu zjistit i typ, stala cca 8k
I reject your reality and substitute my own. - Adam Savage
Jirk4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wajis 22. 11. 2005 07:15

Tiez mam podobny problem, ci zobrat telku 4:3 alebo 16:9, dost ma zaujal Thomson 32WE612 /82cm/ ma super obraz, progresiv scan, 1500 str. teletext, od tohto vyrobcu to je jeden z najlepsich modelov CTR televizorov

ale viac sa priklanam kvalitou na znacku Panasonic, aj ked Thomson nie je mozno horsi, len ma slabsiu reklamu ako Panasonic
Wajis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurajh 22. 11. 2005 07:49

Ja sa prikláňam k SONY 100Hz 16:9 aspoň 32". Mam take čudo doma a som nadmieru spokojný. Obraz super, zvuk (cez domáce kino) tiež a 100Hz kvôli očiam.
jurajh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod minimalista 22. 11. 2005 08:07

Mám SONY 72cm, 100Hz, 4:3 asi dva roky. Jeto super televize, ale udělel jsem chybu že jsem si nevzal 16:9. Zabudovaný subwofer zvyšuje požitek z audia. Thomson má proti sony moc velký zrno. Příště budu kupovat zase sony.
minimalista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 22. 11. 2005 08:07

já si koupil opět 4:3. 99 % je v tomhle formátu. jen bych si tu dal bacha na thompson (ten mám, typ už nevim, je to 72 100Hz za cca 13000), jejich výstupní kontrola asi vůbec neexistuje, klidně prodávají tv s deformovanou obrazovkou (v krámu si nevšimneš, ale stačí 10 minut koukat na fotbal a uvidíš to). vlny u krajů (cca 10 od krajů mají často "zvednuto"). co se mě týče, tak thompson nikdy více (reklamační technik si této anomálie nejprve odmítal 10 minut všimnout...). každopádně si ohlídej aby tv měla všechny možný i nemožný filtry obrazu a podívej se, jestli nemaže při rychlých pohybech obrazu (bolest panasoniců a LG...), či případně neskáče (klasika - nějaký sportovní přenos a jejich infografika... pozadí se hýbe, grafika se "klepe") jo není to jednoduché, ale zase nemůžeš čekat, že za pár kulišáků dostaneš něco extra.
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Liu 22. 11. 2005 08:20

Ja by som osobne siel do Panasonicu,v podstate ine znacky ani nemame doma.Uz sme mali neikolko TV od Panasonicu,dokonca jedna z 1989 a doteraz hra uplne super,bol to je den z prvych farebnych TV.Najnovsi prirastok,ktory ma asi rok je 32", 16:9, 100Hz TV,je to sice dost velke a trosku tazsie,ale kvalita je super.K tomu home cinema,samozrejme Panasonic,ale to mame uz dlhsie.Proste mame vsetko Panasonic a inak by som to ani nechcel.Mozno o SONY by som este porozmyslal,ale ine znacky nie.
Liu
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků