AKG K26P a Sennheiser PX100/200 - kde v Brne umozni poslech?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod rentier3650 9. 12. 2005 09:10

Vanoce se blizi a taxem si rekl, ze bych si udelal malou radost nejakymi lepsimi sluchatky! Ale nerad bych kupoval bez osobni zkusenosti, abych nakonec nebyl zklamany:(

Proto se ptam, mate nekdo prosim osobni zkusenost s konkretnim obchodem, kde vam v Brne umoznili poslech a porovnani? Diky!
rentier3650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anio 9. 12. 2005 16:34

Senny se dají sehnat kdekoli, zmíněná AKGčka, co vím já, prodává jen muzikus a audiomaster. Obchodů s AKG je víc ale novější typy jako K26P (24P, 27i) v nabídce nemají...

PS: K26P i PX100 bych měl mít po neděli doma, tak jsem zvědav jak na tom budou ve srovnání s věčně vychvalovanými (předraženými) Portami :D
Naposledy upravil anio dne 9. 12. 2005 18:42, celkově upraveno 1
anio
Junior

Odeslat příspěvekod rentier3650 9. 12. 2005 16:59

anio píše:Senny se dají sehnat kdekoli, zmíněná AKGčka, co vím já, prodává jen
rentier3650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod rentier3650 9. 12. 2005 17:34



Jejda, voni se aj ty AKGacka delaj ve zluty, tak to je bajo! Ted uz se jenom nemozu dockat te Tve recenze :shock:
rentier3650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anio 9. 12. 2005 17:39

ty žlutá, to jsou právě K24P, ty bych osobně nebral :?

jinak koukni sem:
AKG K26P
Sennheiser PX100
anio
Junior

Odeslat příspěvekod rentier3650 17. 12. 2005 11:19

Tak jak to vypadá???
rentier3650
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anio 18. 12. 2005 12:45

brzo, zrovna testuju, tento týden ti dám vědět, nebo napíšu recenzi ??, uvidíme :D
anio
Junior

Odeslat příspěvekod kukin 18. 12. 2005 14:27

Seny mají i v electroworldu a nechají tě je tam vyzkoušet. Možná tam budou i ta AKG, nevím, jsem vysazený na sennheiser;)
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anio 18. 12. 2005 20:08

dopíšu... začínám mít jasno
Naposledy upravil anio dne 19. 12. 2005 18:08, celkově upraveno 6
anio
Junior

Odeslat příspěvekod Sias 18. 12. 2005 22:10

Já jsem si asi ped 14ti dny koupil PX100ky a to rozehrání potvrzuji, je to fakt obrovský rozdíl před a po, jsem si myslel, že mám nové uši. :D
Sias
Junior

Odeslat příspěvekod anio 20. 12. 2005 21:34

po delším poslechu mám celkem jasno:

Sennheiser PX100:
Mají velmi příjemný zvuk, středy a výšky jsou perfektně prokreslené, znějí krásně "lehce", basů je o trochu méně než u Port, takže takový metal, rock není tím pravým ořechovým. Nejnižší basy, cca pod 60Hz se ale mi zdají prokreslenější, hmotnější. Jsou to zvukově všestranná sluchátka - ideální na jazz i techno. Mají naprosto perfektní komfort nošení, netlačí, jsou úžasně lehká, na hlavě skoro nejsou cítit. Negativum vidím v křehké konstrukci, systém pohyblivých ramének není nejlepší, časem se můžou rozvrzat, ulomit. Rozhodně nevydrží to co Porty nebo K26P.

AKG K26P:
Smíšené pocity. Hrají velmi dobře, ale musí jim sednout správná frekvence spodků. Veškerý rock, metal co jsem poslouchal, zněl skvěle. Basy byly úžasné, středy a výšky jakoby zanikali a slili se do jednoho celku. Jak jsem psal, musí jim sednout basy, jakmile jim zrovna nesednou a posloucháte nějaký jazz nebo cokoli jiného, a nepřeřvávají to středy, basy mírně hučí. Důsledek zřejmě nepovedeného hrbu na basech. Komfort nošení není nejlepší, po chvilce svírají, tlačí. Když nehraje muzika, mám v uších nepříjemný pocit, jakoby vysávali bubínky, tunel efekt, nevím jak to napsat, není to ale hrozné. Konstrukce a kvalita materiálu je perfektní, přesný opak PX100vek.

Koss Porta Pro:
Zvukově velmi podobné PX100kám, mají více basů, při poslechu rocku, metalu jsou jednoznačně lepší, mají ten správný drive. Mají také menší množství výšek, a mírně jiný charakter středů, taky proto neznějí tak příjemně jako PX100, jsou to ale jen detaily. Komfort nošení a kvalitu konstrukce nemusím dodávat... perfektní.

Každý člověk má jiné uši a líbí se mu jiný charakter zvuku, proto je nutné si sluchátka nejdřív vyzkoušet a vzajemně porovnat. Ovšem i sluchátka, stejně jako reproduktory, je nutné nejdřív rozehrát. Toto jsem nejvíc poznal právě u PX100, které ihned po zapojení hrály s nádechem plastu ve výškách, po rozehrání toto zcela vymizí.
Naposledy upravil anio dne 23. 1. 2007 16:23, celkově upraveno 1
anio
Junior

Odeslat příspěvekod Sias 20. 12. 2005 23:39

Skvele napsano, diky diky!!! Za vsechny co to budou kdy cist...

Jde si s Portama lehnout?
Sias
Junior

Odeslat příspěvekod DEE 20. 12. 2005 23:40

Seny maj treba v Electro-Worldu. Nevim jestli umoznujou poslech.
PX 100 sem tam videl jen v bile....
koupil sem PX200...jen kvuli tomu ze sou uzavreny.
DEE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anio 27. 12. 2005 19:47

2 Sias: mno jasně že jde, ale jen na záda :D, na břichu bych se udusil a na boku sluchátka tlačí, jak je to u tebe ?? :D :lol:
anio
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků