Kabely a propojení TV a GK.

Kabely, převodníky, tunery, mikrofony, gramofony

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod durbatuluk 25. 12. 2005 17:13

Ahoj, dostal jsem k Vanocum novou TV a Grafickou Kartu... K televizi mam kabel ktery na jednom konci vypada asi takto ::::: :+: a ten konci 3-mi kabely (čevený,zelený,modrý) a u grafické karty mam výstup take ten ::::: :+: a pak kruhovy vystup s 9 teckami (HDTV Connector (karta je Leadtek GeForce 6600 GT 128 DDR3)) a na ten kruhovy vystup s 9 teckami mam kabel ktery zacina prave temi 9-ti teckami a konci trebi kabely (cerveny - PR OUT, zeleny - YOUT, modry - PS OUT/COMP.OUT) a jeste kruhovy s 1 vetsim a 4 malymi teckami takze konci 4-mi konektory. A o co mi vůastne jde jak to mam vsechno zapojit aby mi slo video z GK do TV? do ted na me stare GK jsem vyuzival jen normalni video vstup a video kabel.... Diky vsem za pripadne odpovedi
durbatuluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 27. 12. 2005 23:10

Nejlepší bude propojení přes S-video. Budeš potřebovat ten kabel 9-kolík -> 3x cinch+minidin, cos dostal ke grafice,
pak propojovací S-video kabel (na obou koncích čtyřkolíkový minidin)
Obrázek
a redukci S-video+audio -> SCART.
Obrázek
Pokud chceš zvuk tahat do TV, tak ještě kabel jack 3,5 stereo -> 2x cinch.
Obrázek
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod durbatuluk 28. 12. 2005 17:37

hmm o tom jsem jiz take uvazoval... ale scart tam asi davat nebudu protoze jiz mam na televizi oba scart obsazeny DVD a VHS ale mam tam primo v te TV pripojeni na S-video. Takze tam rovnou hodim do tv ten S-video kabel na zvuky tam mam take zvlastni kabel... ja spis jen jsem se chctel zeptat na co jsou ty barevne kabely k cemu jsou dobre a ten konektor jak jsem psal... ten co mam na GK i na TV? k cemu tedy slouzi?
durbatuluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 28. 12. 2005 19:25

Ty 3 cinche vedoucí z grafiky slouží pro připojení HDTV televize. Bílý třířadý konektor na grafice (jde o DVI) slouží pro připojení LCD monitou. Konektor na TV nevím jak vypadá, zkus ho vyfotit nebo napiš aspoň typ televize.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod durbatuluk 28. 12. 2005 19:50

Takze jeste bych chtel vedet jak mohu pripojit stary VHS na DVD ktere mam a jestli teń DVD mohu pripojit nejakym zpusobem ke kompu? Tady jsou naprosto presne veci ktere mam takze napr. TV:
http://www.obchodni-dum.cz/philips-26pf ... rny/37476/
Tady DVD:
http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=PIA-DVR530H-S
A tady GK:
http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=52192
durbatuluk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 28. 12. 2005 20:16

Ten DVD by mohl jít připojit k PC přes firewire, ale nevím, jestli to neslouží jenom jako vstup pro kameru. VHS můžeš připojit jednoduše přes kompozit (žlutý cinch) + audio nebo přes SCART.
Jinak ta TV má DVI, takže ji nemusíš s PC propojovat přes S-video, ale připojíš ji přes DVI jako druhý monitor. DVI je digitální propojení, a tak bude obraz nejkvalitnější.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod durbatuluk 11. 1. 2006 17:58

Ted uz to mam zapojene ted jak to spojit softwarove? aby to slapalo i na te tv a na pocitaci hlavne filmy a tak... nemam moc zkusenosti s nView a s LCD televizory. Uprednostnuji icq. Diky vsem
durbatuluk
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků