Koupě LCD televize - jakou?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod fury_only 8. 2. 2006 09:56

Dobrý den,

chystám se koupit LCD televizi, cenová hladina max 35000-40000Kč.Potřebuji poradit, na co si dát pozor, co by měla televize mít v sobě a na jaké parametry si dát pozor.

Popřípadě doporučte určitý model/značku.

Děkuji.
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 8. 2. 2006 20:09

DVB-T nebo DVB-C pokud máš kabel,HD ready rozlišení 1920x1080.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 9. 2. 2006 14:48

Nemyslím si, že by digitální tuner byl klíčovým parametrem při výběru TV, ale to ať si samozřejmě zváží každý sám...

Záleží také na úhlopříčce, jakou byste chtěl. Osobně bych jednoznačně něco přidal a koupil si Panasonic TX-32LX500.
drAcOniS
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 9. 2. 2006 14:56

vyprdni sa na to a kup si plazmu
puck
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matkoo 9. 2. 2006 14:57

Na LCDčku skôr zbadáš nekvalitu vstupného signálu - ja by som si za tie peniaze kúpil asi radšej plazmu. Mal som Samsung (model si už nepamätám, mal 15", HDTV, 1024x768, PiP,TTX), celkovo som bol spokojný, avšak obrazovka bola dosť náchylná na odlesky a uhol pohľadu - a toto si over v predajni, kde sú okná - uvidíš ten rozdiel - preto som si do obývačky kúpil radšej plazmu.
matkoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caderom 9. 2. 2006 15:20

Panasonic TX-32LX50P. Kvalita obrazu je vysoká, úhly super, ale narozdíl od již zmiňované 500P nemá PC vstup (D-Sub, 500P zvládá bez problémů 16:9 - 1366*768).
Caderom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Malkovich 9. 2. 2006 15:31

Velice dobře si v hodnocení kvality vedou LCD od Fujitsu Siemens.
http://www.expertshop.cz/FUJITSU-SIEMEN ... RICA-V32-1
1.CPU AMD Athlon 64 3700+ ,Gigabyte GA-K8N Ultra-9,Gigabyte GF9600GT
Case Gigabyte AURORA ,Seagate 80+500GB ,LCD monitor LG L245WP-BN, 24" 1920x1200 full HDMI,Creative SOUND BLASTER AUDIGY 2 ZS,Logitech Z-2300 2.1 200W RMS, THX, DVD±R LG GSA
Malkovich
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fury_only 10. 2. 2006 08:20

Ta televize - LCD televize FSC MYRICA V32-1 se mi celkem zamlouvá...Máte s ní někdo zkušenosti...?
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nivico 10. 2. 2006 08:54

Zajdi do nějakého obchodu se spuštěnými LCD a pozorně se podívej na jejich obraz, opravdu pozorně , z blízka , zdaleka ,pod různými úhly, uvidíš kostičky, šmouhy, rozmazání obrazu a pod.
Technologie LCD dle mého názoru ještě není úplně vychytaná.

S LCD chci ještě tak rok počkat.

Jinak jsem viděl nějakou LCD myslím od Philipsu ? , která měla technologii dvojnásobného počtu bodů, a její obraz se mě zdál dost GUT. ( nebo to byla Palzma??)

Z PLAZMY asi nový Panasonic s miliardovím počtem barev. Ostatní mají jen miliony.
Peníze budou, my nebudem.
Nivico
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 2. 2006 09:45

No slysel jsem o plazme Panasonic s digitalnim tunerem, kde se signal hned za tunerem prevede na analog, zpracuje, pak se prevede na digital, zpracuje, pak zase na analog a zobrazi. Je to takovy slepenec funkcnich modulu ze starsich pristroju, takze vyhoda digitalniho prijmu konci za tunerem. A urcite to jinde nebude jine... :-/
Naposledy upravil Snoopy dne 10. 2. 2006 09:51, celkově upraveno 1
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Snoopy 10. 2. 2006 09:47

fury_only píše:Ta televize - LCD televize FSC MYRICA V32-1 se mi celkem zamlouvá...Máte s ní někdo zkušenosti...?i/quote]

Koukni na tuto celkem ohnivou diskuzi... piskani, tmave pruhy atd.

http://www.okcomputers.cz/DetailPage.asp?DPG=52939
Snoopy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomko 10. 2. 2006 10:35

rozhodně s výhledem do budoucna 1920x1080
lepší být bohatý zdravý než chudý nemocný
tomko
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 2. 2006 11:40

FSC MYRICA V32-1 mám doma asi půl roku - nic z toho co píšou na tom fóru jsem nezaznamenal - zatím maximální spokojenost - obraz je perfektní, ale u jakékoliv LCD hodně moc záleží na zdroji obrazu - já mám všechno z digi SAT, DVD a PC takže pohoda, ale pokud máš jenom analog, tak i to co Ti předtím na CRT připadalo jako dobrý signál a pěkný obraz Ti na LCD bude připadat jednoduše strašné.. :-)) FSC MYRICA V32-1 má velice dobrý jas a kontrast při pohledu z jakéhokoliv úhlu.. U TV jsou i hodně akční scény bez problémů a PC a DVD mají obraz prostě perfektní..
Nevýhody: Má jenom jeden tuner a PIP a PAP jsou pouze pro některé vstupy, dálkové ovládání by mohlo být lepší, reagovat rychleji. Pro mě ještě jeden zásadní nedostatek, který se vztahuje k tomu, že mám zapojeno více vstupů (pokud budeš mít všechny TV programy z jednoho zdroje, tak Ti to vadit nebude) - pro přepínání mezi jednotl. vstupy je na DO jenom jedno tlačítko, takže je potřeba projíždět dokola všechny vstupy (např. 7krát zmáčknout to samé tlačítko).. Jinak samé pozitiva a sociální jistoty.. :-)
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cannon52(smazano) 10. 2. 2006 12:30

Počkám si ,až to děcko(LCD)vyroste z tech.problémů,každý nemá d.satelit ,kabelovku a dvb-t.VYDRŽAŤ :!: :P [/u]
cannon52(smazano)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 2. 2006 12:45

..teď jsi mě rozesmál.. Až vyroste z čeho? LCD TV nemůže za to, že analog už je mrtvá a nepoužitelná věc.. Nebo budeš jako čekat, až se LCD technologie zhorší natolik, aby na ni analogový signál byl lepší? Všechny LCD TV už mají převodníky a filtry natolik dokonalé, že z toho obrazu vytáhnou maximum, ale pokud stojí signál za ho... tak Ti nepomůže žádná technika.. :) CRT a starší plazmy nemají lepší obraz, jenom nižší rozlišení.. A a a vo tom to je..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron