Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aition 20. 2. 2006 14:53

Jirbar píše:Mé zkušenosti od 12. ledna jsou že po nahrání nového firmware některé vady (zůstávalo "viset" logo stanice, myslím PRIMA na obrazovce) odpadly. Od té doby bylo DVD jednou v "mrtvolném" stavu a na nic nereaguje. Pomohlo krátké vytažení ze sítě. Jedna věc mi však vadí. Dost dlouho nabíhá zvuk po zapnutí a na vteřinku je zcela křaplavý. To však není ta hlavní vada. Horší je že zcela nepravidelně v delších intervalech zvuk "vystřeluje" o dosti decibelů. Není to vysíláním ani vadöu televizoru. Projevuje se to i v pořízené nahrávce. Máte někdo obdobnnou zkušenost ??n/quote]


To s tím postupným zesilováním zvuku a v jednom momentu docela nakřáplým zvukem mám taky. K tomu "vystřelování" ale u mne nedochází. Bohužel ale mám oproti televizi přes rekordér zvuk o řád hlasitější celkově. Neustále musím řešit přidávání a zeslabování zvuku.
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirbar 20. 2. 2006 17:33

Přiznám že zvuková úroveň přes SCART z DVD je na televizi o řád silnější. To by snad šlo vyřešit odporovým děličem aby se koncový stupeň televize tolik nevybudil a bylo by po problému. To vystřelování jsem si poprvé všiml v jené noční nahrávce, jenže teď mi to začalo dělat i při poslechu televize přes DVD. Četnost je malá, nepravidelná, ale nahrávka je tím zmršená.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod Jirbar 21. 2. 2006 08:57

Zatím jsem neodzkoušel všechny připomínky uživatelů tohoto přístroje, s některými odchykami manuálu se vyrovnám (v režimu Pause přístroj pokračuje po stisku Record nikoliv opětovně Pause), ale to deklarované rychlé "převíjení" 2x,4x,8x,16x,30x,60x,100x je ve skutečnosti 2x,4x,6x,8x,10x,12x,14x , takže nahrávka stopáže 2 hodiny a 20 minut se "převíjí" celých 10 minut při nejvyšší rychlosti.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod aition 21. 2. 2006 11:13

Jirbar píše:Zatím jsem neodzkoušel všechny připomínky uživatelů tohoto přístroje, s některými odchykami manuálu se vyrovnám (v režimu Pause přístroj pokračuje po stisku Record nikoliv opětovně Pause), ale to deklarované rychlé "převíjení" 2x,4x,8x,16x,30x,60x,100x je ve skutečnosti 2x,4x,6x,8x,10x,12x,14x , takže nahrávka stopáže 2 hodiny a 20 minut se "převíjí" celých 10 minut při nejvyšší rychlosti. /quote]


Jojo toho jsem si taky všimnul - bylo mi divný, že při nastavení 100x převíjení jsem ještě pořád schopen rozeznávat začátky a konce reklam
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirbar 21. 2. 2006 14:22

Dnes mi Fast odpověděl že ta rychlost se vztahuje pouze k DVD a nikoliv k HDD. Nevšiml jsem si že by to v manuálu bylo výslovně uvedeno a ani jsem to nezkoušel. Dále tvrdí že výrobce má právo měnit parametry. To ano ale zákazník musí být s těmito parametry pravdivě seznámen. Jinak je to klamání spotřebitele a je to na hloubkovou kontrolu od ČOI.
Jirbar
Junior

Odeslat příspěvekod aition 21. 2. 2006 14:46

Jirbar píše:Dnes mi Fast odpověděl že ta rychlost se vztahuje pouze k DVD a nikoliv k HDD. Nevšiml jsem si že by to v manuálu bylo výslovně uvedeno a ani jsem to nezkoušel. Dále tvrdí že výrobce má právo měnit parametry. To ano ale zákazník musí být s těmito parametry pravdivě seznámen. Jinak je to klamání spotřebitele a je to na hloubkovou kontrolu od ČOI.l/quote]


Podle mě nemá moc valnou cenu ptát se lidí od FAST na cokoliv - spousta nás uživatelů rekordérů Sencor mají dnes již hlubší vědomosti ohledně těchto přístrojů než oni sami.
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ZA8 21. 2. 2006 18:50

papinek píše:Dne 14.11.2005 jsem si koupil tento přístroj 8216 (160GB)HDD. asi po ěsíci provozu, mi začaly na obraze dělat svislé pruhy po celém obraze. Proto jsem ho poslal na opravu, kde byl asi 1 měsíc. Když mi konečně přišel, pruhy to nedělalo, ale zato při přehrávání DVD (orig) se trhal obraz. proto jsem ho hned ten den vrátil vrobci, aby si ho strčil za klobouk. V prodejně mi zdělili, že jich od vánoc profali 25 a 24 jich reklamovali.... Je to šmejd?????
Po měsící mi konečně přišly peníze.
Koupil jsem SONY RDR-HX710, kde mohu v pohodě, film upravit ma HDD, a pak ho skopírovat na DVD bez reklam i s přepočítáním kvaiy, aby se vešel na DVD.
Nazávěr se s váma loučím, Již nemám výše uvedené problémy....
ZA8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZA8 21. 2. 2006 21:04

aition píše:
Jirbar píše:Mé zkušenosti od 12. ledna jsou že po nahrání nového firmware některé vady (zůstávalo "viset" logo stanice, myslím PRIMA na obrazovce) odpadly. Od té doby bylo DVD jednou v "mrtvolném" stavu a na nic nereaguje. Pomohlo krátké vytažení ze sítě. Jedna věc mi však vadí. Dost dlouho nabíhá zvuk po zapnutí a na vteřinku je zcela křaplavý. To však není ta hlavní vada. Horší je že zcela nepravidelně v delších intervalech zvuk "vystřeluje" o dosti decibelů. Není to vysíláním ani vadöu televizoru. Projevuje se to i v pořízené nahrávce. Máte někdo obdobnnou zkušenost ??n/quote]

To s tím postupným zesilováním zvuku a v jednom momentu docela nakřáplým zvukem mám taky. K tomu "vystřelování" ale u mne nedochází. Bohužel ale mám oproti televizi přes rekordér zvuk o řád hlasitější celkově. Neustále musím řešit přidávání a zeslabování zvuku.i/quote]


S tym zvukom to mam aj ja, ale nahravanie akosi neposlucha... :cry: Ale idem to uz zajtra zaniest a idem to reklamovat, lebo som skusala viac druhov DVD a aj som skusala nahravat na HDD a po par minutach sa rekorder sam vypne a zblbne, musim ho vypnut zo zasuvky a zapnut asi az tak min. po 15 minutach. Tak uvidim, co s tym vlastne je, ale nahnevalo ma to... >:-[]
ZA8
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jurabem 22. 2. 2006 08:18

SKUS JEŠTĚ UDĚLAT SCAN HARDISKU JESTLI TO POMŮŽE,ALE NEJSEM SI TAK JISTÝ :idea:
jurabem
Junior

Odeslat příspěvekod Cyberx 22. 2. 2006 08:28

Přidal bych jednu drobnost. Componentní video výstup je mnohem méně kvalitní než u levného dvd playeru např. cyberhome. Takže jsem si na plazmu nechal zapojen cyberhome a sencor používám pouze k nahrávání. Myslel jsem že bude stačit pouze jedno dvd,ale opak je pravdou. Každopádně úplně nejlepší dvd/ divx player co jsem měl, a dal ho pryč při koupi senkoru byl 3 roky starý Gran Prix z Rakouska absolutně neznačkový krám, ale přehrál úplně všecko, všechny divx, xvid, titulky, audio. Ale bohužel neměl progresive scan (componentní výstup) a to je na plazmě hodně velkej rozdíl (s-video a component). A bylo možno k němu najít nové firmware, vyvíjela je nějaká skupinka nadšenců, takže byla přidána podpora českých titulků (z počátku neuměl žádné titulky) a bylo možno díky editoru měnit kde co, úvodní obrazovku, všechny texty... Jo, toho se holt asi nikdy u sencoru a dalších klonů nedočkáme :(
Hlavně, že se kouří z hlavně, aneb situace je vážná, nikoliv kritická.
Cyberx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kovis 24. 2. 2006 11:31

Zdravíčko,

Taky vlastním tento přístroj a v podstatě splnil moje požadavky (nahrávání na HDD, dekodér 5.1 s analogovým výstupem, přehrávání DivX a možnost přenosu nahrávek na PC pro následné úpravy). Firmware je po upgradu na verzi 15.9.2005. Popisovaný problém s nedokončenou finalizací mi nastavá pouze u některých médií (zatím nevím jestli se jedná pouze o konkrétní kus RW nebo je problém obecnější).

----

Zarazila mě však jedna věc. Mám nastaveno zobrazování 4:3 letterbox a pokud vypálím 4:3 záznam pořízený z TV na DVD, které následně finalizuji, přehrává mi jej tento přehrávač zdeformovaný v režimu 16:9. Což možná vysvětluje, proč jsou s tímto problémy v Neru. Pokud nastavím zobrazení 16:9 (televizi mám 4:3), přehrává se toto DVD správně, nicméně originální širokoúhlé DVD pak mají víceméně deformovaný obraz, což chápu.

Dokud DVD neuzavřu nebo přehrávám z HDD, popisovaný problém nenastává. Na PC mi to i přesto PowerDVD přehrává správně. Jiný stolní přehrávač jsem zatím nezkoušel.

Zajímalo by mě, jestli někdo pozoroval podobné chování u sebe. Tohoto si nejde nevšimnout.
Kovis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 24. 2. 2006 12:05

mam taky stejnej poznatek...nastesti mam novou televizi kde si to prepnutim pomeru stran zobrazim spravne
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod ivandr 25. 2. 2006 21:16

Ahoj vespolek. :D
Rozhodl jsem se koupit DVD recorder s HDD a podporující DivX a váhám nad SENCOREM SHR 8216,občas tady ve foru o něm byla zmínka.A jak si tak pročítám příspěvky (nejenom tady,další kandidát je LG RH 7500),začínám nějak pochybovat má-li vůbec cenu kupovat dvd hdd recorder.Není-li to příliš brzo.Jsou vůbec spolehlivé?Hodně příspěvků popisuje nějaký problém.A přiznám se že se mi moc nechce řešit otázky stylu:zdeformovaný obraz,zesilování zvuku,aktualizace firmware apod.Jsem běžný spotřebitel a dosud jsem měl videorecordér a ten chodil bez problémů a spolehlivě.

Můžete k tomu něco napsat?Co si o tom myslíte?Jsou opravdu dvd recordery tak poruchové? :?:
ivandr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 26. 2. 2006 00:56

ja ti to reknu takto mam 8106 a zadny ze zavaznych problemu u sveho dvd nepozoruju nebo sou resitelne celkem jednoduse.jsem plne spokojen se svou koupi a asi ani ted bych jiunej model za cenu v tehle kategorii nebral
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod ivandr 26. 2. 2006 09:53

rhinos píše:ja ti to reknu takto mam 8106 a zadny ze zavaznych problemu u sveho dvd nepozoruju nebo sou resitelne celkem jednoduse.jsem plne spokojen se svou koupi a asi ani ted bych jiunej model za cenu v tehle kategorii nebral

Zavažný problém?To znamená že problémy jsou? A jaké prosím?

V prodejně mi řekli,že jeden přístroj zákazník vrátil protože při naprogramovaném nahr. třeba v noci se mu zapínala televize při aktivaci nahrávání.A běžela celou dobu nahrávky-pokud ji sám nevypnul.

Fungují prosím dobře cz titulky při DivX u?

Co s tou deformací obrazu,nejde to odstranit?Dělají to všechny přístroje?

Díky za odpovědi. :D
ivandr
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků