Plusy a mínusy iPodu

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 19. 3. 2006 13:31

Tak to mas asi "stesti" na lidi, ja zadny takovy neznam.
Spis kazdy, kdo ma prehravac, tak ma i PC
Mobil-man
Junior

Odeslat příspěvekod netopa 19. 3. 2006 13:44

Mobil-man píše:Tak to mas asi "stesti" na lidi, ja zadny takovy neznam.
Spis kazdy, kdo ma prehravac, tak ma i PC
Podle mě by byl ten přehrávač bez PC uplně nanic ,leda že by si MP3 nahrával u někoho známého nebo ve škole ( pokuď ještě studuje).
netopa
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 19. 3. 2006 13:58

Worm píše: :( žádný diktafon
:( žádné rádio (jo dá se dokoupit, alek autu si taky nebudu dokupovat stěrače)
:( žádný line-in vstup
:evil: mass storage sice podporuje, eb]ALE[/b] empétrojky se musí nahrávat přes (ve Windows) línej iTunes (nezajímá mě, že se to dá obejít, za ty prachy si nebudu přehrávač "dodělávat" doma)d/quote]

Tyhle featury mam na dalsich 2 zarizenich (a nejsou to mp3 prehravace), ktery s sebou stejne taham, takze bych povazoval za spis za otravny, kdyby ten diktafon atp. mel. Ja jen, ze ne pro vsechny to musi byt nevyhoda...

K čemu ten iPod potom je když nic neumí ani ogg a nemá line-in. i/quote]


Nechapu slovni spojeni "ani ogg"... to vypada, jako ze podpora oggu je neco jako standard a bezna a vsichni to chteji. Ve skutecnosti ale ogg trapi jen par upocenejch geeku, normalni lidi jsou radi, ze vedi, co je mp3...
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worm 19. 3. 2006 14:38

[quote="Lukáš Mach"t
Tyhle featury mam na dalsich 2 zarizenich...
[/quote]

To je dost chabý argument. Málokdo s sebou tahá další dvě nebo tři zařízení. Navíc si uvědom, že v cenové relaci, ve které si iPod prodává, by tohle mělo být standardem (kokurence diktafon, line-in a rádio nabízí).

Taky nechápu, proč měl být třeba diktafon otravný?? Když ho nechci používat, tak ho prostě nezapnu a nijak mi nepřekáží.

nquote="Lukáš Mach"t
to vypada, jako ze podpora oggu je neco jako standard a bezna a vsichni to chteji[/quote]

No opět musím připomenout, že za tu cenu by měl iPod podporovat i OGG. Je fakt, že i já mám většinu hudby v MP3, ale i dost skladeb v OGGu najde.


Je ale fakt, že iPod holt není (primárně) určený pro technicky zdatnější uživatele, ale používají ho lidé, kteří právě často pořádně neví, co je to na empétrojka (natož OGG), takže je jim line-in nebo diktafon skutečně ukradený.
Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 19. 3. 2006 17:31

Jj.. Prave jsem se rozhodoval mezi Ipod Nano a jinýma a nakonec jsem vzal Emgetona 1GB, kterej mi udělá stejnou službu, má navíc Radio, diktafon a plno dalších funkcí a hlavne má příslušenství v ceně a ne jako Ipod dobíjecí akomulátor za litr a další pouzdra apod..
tOplOaDer
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 19. 3. 2006 19:10

Worm píše:Málokdo s sebou tahá další dvě /quote]

Vzdyt diktafon a radio ma snad kazdej dnesni mobil... Tyhle dve funkce nepotrebuju mit v kazdym nesmyslu.

nebo tři zařízeníe/quote]

O trech zarizenich jsem nic nerekl... co je tim mysleno?

iPod prodává, by tohle mělo být standardem (kokurence diktafon, line-in a rádio nabízí).
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 3. 2006 19:35

Já s sebou "tahám" přehravač, Porty, mobil, občas i foťák a vůbec mi to teda neva 8)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worm 19. 3. 2006 19:51

[quote="Lukáš Mach"tVzdyt diktafon a radio ma snad kazdej dnesni mobil... [/quote]

Můj ho sice má, ale nemá tak velkou paměť. Opět opakuji, že konkurence iPodu má diktafon za stejnou (možná i nižší) cenu.

Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 19. 3. 2006 20:24

Jersey píše:Já s sebou "tahám" přehravač, Porty, mobil, občas i foťák a vůbec mi to teda neva 8) /quote]

Ja to samy a jeste pdacko...

Tak to asi nejsi tak technicky zdatný, jak si myslíš.
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Worm 19. 3. 2006 20:41

[quote="Lukáš Mach"tNebo nejsem dite, co si na kompu musi hrat.[/quote]

No promiň ale představa technicky zdatnějšího motoristy, který si jde koupit auto s tím, že je mu jedno, co v tom bude mít za motor, hlavně že to jezdí, je SMĚŠNÁ (jenom pro příklad).


Otázka pro všechny: Kdo z Vás (co nejste děti a jenom na počítači nehrajte) ví, jaký procesor (typ + frekvence) máte v PC nebo notebooku a kdo ne?
Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 20. 3. 2006 00:48

Worm píše:No promiň ale představa technicky zdatnějšího motoristy, který si jde koupit auto s tím, že je mu jedno, co v tom bude mít za motor, hlavně že to jezdí, je SMĚŠNÁ (jenom pro příklad).m/quote]

Pouzil jsi analogii a ta je uz z principu nedokonala (pokud neni trivialni). Rozhodne z toho nic nevyplyva...

Kdo z Vás (co nejste děti a jenom na počítači nehrajte) ví, jaký procesor (typ + frekvence) máte v PC nebo notebooku a kdo ne? /quote]


S tim jsi tady offtopic, mimoto ja vim, jakou znacku i typ procesoru mam v pocitaci (o tom jsem nic nerikal), dokonce bych vedel i, jakou to ma frekvenci, kdyz se to prepne do mobilniho rezimu, ale jestli to ma normalne 1,5 GHz nebo 2GHz je mi uplne fuk, kdyz vetsina aplikaci ma bottleneck uplne nekde jinde...

A vubec, dost uz toho...
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukáš Mach 20. 3. 2006 03:36

Mimoto, proc predpokladas, ze na tomhle foru jsou technicky zdatnejsi uzivatele? Vzdyt jsme na zive.cz...
I still trust Half-blood Prince.
Lukáš Mach
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kyosuke 20. 3. 2006 03:48

Worm píše:[quote="Lukáš Mach"tNebo nejsem dite, co si na kompu musi hrat.


No promiň ale představa technicky zdatnějšího motoristy, který si jde koupit auto s tím, že je mu jedno, co v tom bude mít za motor, hlavně že to jezdí, je SMĚŠNÁ (jenom pro příklad).


ob]Otázka pro všechny:y/b] Kdo z Vás (co nejste děti a jenom na počítači nehrajte) ví, jaký procesor (typ + frekvence) máte v PC nebo notebooku a kdo ne? /quote]

Znám jednu výbornou vývojářku v C++/COM/Win32 s patnáctiletou praxí. Když jsem se jí ptal, na jakém že to stroji pracuje v práci, jenom tušila, nebyla si tím jistá. Počítače nejsou auta a dost dobře to srovnávat nejde.
Kyosuke
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Worm 20. 3. 2006 12:42

Lukáš Mach"tPouzil jsi analogii a ta je uz z principu nedokonala (pokud neni trivialni).[/quote]

No ale tahle je téměř dokonalá. :wink: Když si motoristu nahradíš technicky zdatnějším uživatelem PC a motor CPU...

rquote="Kyosuke píše:
Znám jednu výbornou vývojářku v C++/COM/Win32 s patnáctiletou praxí. Když jsem se jí ptal, na jakém že to stroji pracuje v práci, jenom tušila, nebyla si tím jistá.s/quote]


To že jeden nebo jedna jenom tuší, nic neznamená. Navíc jsem předpokládal, že se bavíme o domácích PC, která si technicky zdatnější uživatelé obvykle kupují sami.


Ale to už je fakt OT. Takže zpět k iPodu.
Naposledy upravil Worm dne 20. 3. 2006 17:18, celkově upraveno 1
Worm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sliacan 20. 3. 2006 17:02

ja mam iPod Shuffle a hlavna nevyhoda je hlavne to, ze nema displej, radio...ale inak ok. Ja som ho dostal, ale keby som ho mal kupit, tak radsej nie! Radsej nieco lepsie za tie peniaze.
sliacan
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků