Recenze Sencor SHR 8108 HDD rekordéru

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod dddmmm 9. 5. 2006 11:55

co je po půlnoci je určitě s novým datumem. pokud došlo třeba ke změně v programu, původní posunuté pořady zůstávají se stejným časem a tedy vps kodem. nový pořad který by měl začínat např místo punutých zpráv na ct1 v 19:15:-> začne třeba v 19:15 ale v programu bude např 19:14 aby se rozlišil původní a změněný rogram. a vps je třeba pro původní program nechat, a pro nový vsunutý pořad nastavit vps nové obvykle lišící se o 1 minutu.
vps je jen informace o dni v měsíci, relativní stanici, času startu a konce poředu.
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod espat 9. 5. 2006 12:46

Mám problém s NICAM zvukom. Ak TV stanica vysiela v zvukovej norme NICAM (stereo či mono jej jedno), po asi 1 minúte mi začne chrčať zvuk. Ak si zvolím inú stanicu, a vrátim sa naspäť na pôvodnú, chrčanie prestane, ale opäť sa objaví po cca. minúte pozerania. Je to konštrukčný nedostatok prístroja (nepozná NICAM zvukovú normu), alebo ide o chybu konkrétneho prístroja? Pre úplnosť treba dodať, že slovenské stanice v NICAM zvukovej norme nevysielajú zvuk.

Espat
espat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 9. 5. 2006 14:22

co to znamená "ze funkce rekoredru nabihaji postupne" jak zde bylo několikrát napsáno. neumím si představit jak bych to mohlo být naprogramované, aby to naběhlo postupně.
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 10. 5. 2006 06:55

Sencor 8108 v Kauflandu za 6999Kč + 3 roky záruka - ted asi nejlevnější co jsem našel
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aition 10. 5. 2006 07:28

dddmmm píše:co to znamená "ze funkce rekoredru nabihaji postupne" jak zde bylo několikrát napsáno. neumím si představit jak bych to mohlo být naprogramované, aby to naběhlo postupně.p/quote]


Zní to šíleně, to máš pravdu! Bohužel je to ale trošku pravda - i já jsem se setkal s problémy, které se postupem času samy "vyřešily"! Už se mi uzavírají DVD (funguje finalizace), přehrávají se titulky u DivX filmů a podobně.
aition
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rhinos 10. 5. 2006 08:44

dddmmm píše:zkouším sencor 8108 a prosím o radu. při nastavování časového nahrávání na hdd jsem chtěl nastavit začátek na 19:55 a konec na 21:10 (pouta rodiná). to ale nelze uložit -> hláška chybné zadání. zkoušel jsem spustu různých podob, konec v 21:01 lze, ale pozdější čas konce nahrávání nelze zadat, at ho zadám číslem nebo tlačítkem nahoru z funkčního času.
přitom jiný pořad v pozdějším čase začínající jsem zadal normálně a i se nahrál.
jak se zadává nahrání od 19:55 do 21:10? /quote]

To je celkem jednoduchy dela to kdyz se zadavane nahravani prekryva s jinym uz naprogramovanym nahravanim.
Napriklad mas casove nahravani od 13:00 do 14:00 a chces zadat nahravani od 13:55 do 15:00

dddmmm píše:při ručně spuštěném nahrávání můžu do menu, ale při časově spuštěném nahrávání do menu nevlezu a nic nenastavím - např kdy chci co nahrát.
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod espat 10. 5. 2006 10:02

U nás v Kauflande stojí 8999 Sk - 3 roky záruka. Pri aktuálnom kurze je to 6922,- Kč, takže táto ponuka je ešte výhodnejšia. :)

Espat
espat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 11. 5. 2006 10:20

jak se zbavit modro/červenýho fleku při nahrávání?
někdy zmizí tak po 1/2 minutě a někdy tam zůstane a odmítá zmizet.
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 11. 5. 2006 10:23

když dám narávat tlačítkem, co právě ted běží, a zmáčku ho 4x, aby nahrávat 1,5hod tak pak ale zůstane sencor zapnutej.

to je normalní nebo to neumím?

video se mi v takovým případě vypne, což bych čekal, nebudu přece čekat až to nahraje a pak ho jít vypnout.
a vůbec vypne se ten stroj sám když se na něm nic nedělá - jako video?
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tazz1 11. 5. 2006 11:39

ahoj, dost uvazuju o koupi tohoto recorderu. Chci si ve svem novem bytecku udelat domaci kino. Bohuzel vetsina recorderu ma tu neprijemnou vlastnost, ze nema prostorovy zvuk 5.1 . A ja si chci na recorderu taky poradne a v super kvalite vychutnat klasicky original DVD filmy. Nikde jsem tu nenasel, jak sencor tyto filmy prehrava a jak je na tom se zvukem Dolby digital a DTS.

diky moc za odpoved
Tazz1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod espat 12. 5. 2006 14:22

Oh-la-la !!!

http://www.elliondigital.com/eng/product01.html

Žeby klón nášho Sencoru SHR-8108 ? Alebo sencor je klónom Ellionu DVR-950T?:D

Manuál v angličtine sa zhoduje so Sencorom, o výzor ani nehovorím, však posúďte sami. Ale nanešťastie ich firmware dostupný na horeuvedenej stránke je o 4 mesiace starší, ako od Sencora.

Mimochodom podľa Ellion-u sa dá zistiť číslo aktuálneho firmware v prehrávači nasledovným postupom:

1. prepnúť source (zdroj signálu) na AV - proste hocičo, len nie TV tuner.
2. stlačit nasledovné tlačítka na diaľkovom ovládači v tomto poradí: 7,7,Enter.

V niektorom dolnom rohu obrazovky sa objaví aktuálny firmware rekordéru.

Mimochodom pri ďalšom klone Ellionu (nepamätám sa, ale asi H&B) som našiel podobný postup na nastavenie region free. Podobne ako hore, len zadať postupne 7,7,0,Enter... Ale je to na vlastné riziko :?

A ste zvedaví, ako som našiel túto stránku? Zadal som do Google slovíčka BLUE, RED, HDD, RECORDER, STANDBY....
Tretí hit bol: "This is a fantastic HDD/DVD recorder, and does all you would expect. ... Very slick design - blue power circle turns red when recording"... :mrgreen:

Espat
espat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dddmmm 15. 5. 2006 10:07

rhinos píše:nastavení časového nahrávání ...
dddmmm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radink 17. 5. 2006 06:34

Zdravim, chtěl bych se zeptat jak řešíte problém s filmem který se rozdělí na dvě části (při pálení na DVD) a vy ho potřebujete editovat v PC? Používám t-mpeg a ten mi takle vypálené DVD neschroustá, prostě je pro něj moc velké. Dik za radu.
Radink
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rhinos 17. 5. 2006 10:22

Radink píše:Zdravim, chtěl bych se zeptat jak řešíte problém s filmem který se rozdělí na dvě části (při pálení na DVD) a vy ho potřebujete editovat v PC? Používám t-mpeg a ten mi takle vypálené DVD neschroustá, prostě je pro něj moc velké. Dik za radu.m/quote]

Ja pouzivam dvd authora od stejneho vyrobce ten mi to ulozi do mpeg-u ,spojim a upravim ve womble a zpatky do dvd formatu pres authora...pokud to ale prekroci kapacitu dvd nezbyva ti nic jinyho nez to prekodovat treba Xpressem od stejneho vyrobce
rhinos
Junior

Odeslat příspěvekod Kovis 21. 5. 2006 17:21

Nahrál jsem si pořad, který měl duální zvuk. Ve výsledné nahrávce je pouze jedna stereofonní stopa, která obsahuje obě jazykové verze - v každém kanálu jinou.

Dá se nějak donutit Sencor, aby přehrával jenom jeden kanál - stejně jako se dá pomocí tlačítka AUDIO docílit totéž v režimu sledování TV?
Kovis
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků