LCD TV do 50.000,- Sk

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod respo 9. 5. 2006 18:06

Prosim o radu pri výbere LCD televízora. Mal by mat 32" (82 cm) uhlopriecku, aspon 1000:1 kontrast a 8ms latenciu. Cena by sa mala pohybovat do 50.000,- Sk . Viem ze je tazsie hladat v danej cenovej kategorii podobny produkt :| ale ak viete o nejakom dobrom kusku tak mi poradte. Mozte pripojit aj vlastne skusenosti, ak taky uz vlastnite. Rozmyslam o modele Philips 32PF5321, co vravite na ten?
Vdaka, respo
Naposledy upravil respo dne 17. 5. 2006 19:42, celkově upraveno 2
respo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlasta 9. 5. 2006 22:29

Kup si raději plasmu, tuto. Nepřekonatelná kvalita i cena. : http://www.mascom.cz/tv/_fin_plasma.htm :D
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Caderom 9. 5. 2006 23:12

Některé televize co mají odezvu 16ms jsou rychlejší než jiné s 8ms, to samé platí i o ostatních parametrech. Některé televize zobrazí signál takový jaký je, jiné odstraní ruchy a šum, zlepší barvy. Nelze vybírat TV přesně podle parametrů, musíš je vidět.

Jinak dobré jsou Panasonic Viery, Sony Bravie.
Caderom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 5. 2006 10:17

Ten Philips 32PF5321 ti mozem odporucit...co sa tyka obrazu budes spokojny...philips sa hlavne zameriava na kvalitu obrazu ... vela zakaznikov sa spokoji len s udajmi jasu, contrastu a casu odozvi...a firmy ich preto dost casto zavadzaju. Philips vsak ma rozne technologie ako spracovat co najlepsie obraz. Pri tomto konkretnom modeli je to napr. Digital Crystal Clear, 3D hrebenovy filter, redukcia sumu...atd ...viac sa docitas v produkt info (CZE):
Kód: Vybrat vše
http://www2.p4c.philips.com/files/3/32pf5321_12/32pf5321_12_pss_ces.pdf

Vela firiem zavadza co sa tyka casu odozvi... ale pokial viem tak philips udava presnu hodnotu...tych 8ms je real. Tento model ma aj slusny contast 1600:1 (vdaka technologii Kontrast plus)
Pokial by si chcel este aj integrovany DVB-T...tak sa pozri po modeli s oznacenim 32PF5321D.
Ja myslim ze s philipsom budes urcite spokojny...

Co sa tyka tej plasmi Mascom...videl som par produktov tej znacky a prilis jej zatial nedoverujem...radsej by som volil nejaku tradicnu znacku...predsa len 50 000 neni mala suma na vyhodenie.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Brzi 10. 5. 2006 11:00

a co tohle http://www.xoro.cz/products/htl_3212_w.htm? Mam doma "starsi" model 3211 a spokojenost...
Brzi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod respo 10. 5. 2006 17:01

vlasta píše:Kup si raději plasmu, tuto. Nepřekonatelná kvalita i cena. a/quote]
Vdaka za tip, ale ja preferujem LCD - lepsia technologia a rozlisenie.

POiNTER píše:Pokial by si chcel este aj integrovany DVB-T...tak sa pozri po modeli s oznacenim 32PF5321D.

Myslis ze digitalna televizia bude na Slovensku tak skoro na to, aby som rozmyslal nad digitalnym tunerom? A keby ano, da sa dokupit nejaky externy DVB-T tuner?
respo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 10. 5. 2006 19:20

respo píše:Myslis ze digitalna televizia bude na Slovensku tak skoro na to, aby som rozmyslal nad digitalnym tunerom? A keby ano, da sa dokupit nejaky externy DVB-T tuner?
Digitalne terestrialne vysielanie funguje ako skusobne uz teraz (viac na http://www.dvbt.sk/ ) Pokial mas kablovku, nema pre teba digitalne vysielanie momentalne prakticky vyznam... ked zacne vysielat v HD rozliseni (co nebude asi skor ako za 5-7 rokov)...potom vyznam bude mat.
Set-top-box (cize externe zariadenie pre prijem DVB-T) si vsak mozes kupit kedykolvek...takze integrovany digitalny tuner nie je nutnost... je to skor taky reklamny trik...vela ludi si to ziada aj ked to momentalne prilis nevyuziju...tak isto ako kazdy chce podporu DivX v DVD prehravacov ale aj tak to vyuzije male percento ludi.
Keby bol model s DVB tunerom o 500-1000sk drahsi tak to mozno kupim...ale inak asi nie
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlasta 11. 5. 2006 22:44

Vdaka za tip, ale ja preferujem LCD - lepsia technologia a rozlisenie.

No nebudu se hádat. Ale jen pár údajů k plasmě: Kontrast 10 000 : 1, svítivost 1 500 : cd/m2, zpoždění 0 ms.
LCD: Kontrast 500 : 1, svítivost 500 cd/m2, zpoždění 8 ms.

Tecnické parametry obslužné elektroniky u Finluxu(Mascomu) špičkové. Například (DVI VSTUP
480i / 60Hz, 480p / 60Hz
576i / 50Hz, 576p / 60Hz
720p / 50Hz, 720p / 60Hz
1080i / 50Hz, 1080i / 60Hz.)

Pro toho, kdo zde tvrdil, že to není známá značka: Love také není známá, ale je také špičková.
Ahoj.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 09:40

Nejde o to ci je znama...videl som par ich low end televizorov...a nepacili sa mi... nevravim ze to musi byt zla znacka...vyjadril som len svoj osobny pocit...ze tej znacke zatial prilis nedoverujem.
(Inak Lowe je v oblasti TV az moc znama znacka=zly priklad)

Ten Mascom dokaze len prijimat HD ...nie ho aj zobrazit...pisu tam ze ma 852 x 480 pixel.
Dalej hodnoty toho konktetneho modelu su:
Jas : 1000 cd/m2
Kontrast : 3000:1
co neni zase taky rozdiel oproti tomu philipsu
(Inak momentalne prichadzaju na trh LCD philips s novou technologiu podsvietovacich lamp, vdaka ktorej ma kontrast az 5000:1-skoda ze len v najvyssej triede)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Quido1 12. 5. 2006 09:47

Quido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quido1 12. 5. 2006 09:49

Quido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quido1 12. 5. 2006 09:50

Quido1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepe_sk 12. 5. 2006 10:18

LCD je dobra volba. Plazma sa moc neoplati. Aj ked obraz je lepsi a hlavne za 107 plazmu das dnes ani nie 50 tisic. Ale jedna sa o plazmove primace starsej generacie. Par som ich mohol otestovat a na TV, PC pripadne DVD bohate postacuju.

Ale hlavne si kup LCD, ktore je najmenej kazove a ktore ma na slovenksku kvalitny servis. (Philips,SONY. Panasonic) Ked si kupis ktorekolvek z nich, tak budes spokojny. (na modelovej rade zalezi asi tak, ze pokial mas 50 tisic, tak si kupis cez velkosklad ktorykolvek z nich. Ale nepreplat na hluposti. Ked to vidis v obchode, tak sa nenechaj pomylit. Oni v hypermarkete maju cast LCD a Plazma TV napojenych na HD signal a cast na antenny signal alebo DVD. To je brutalne zavadzajuce. Ktorekolvek LCD strednej alebo vyssej triedy ak postavis doma v obyvacke, nebudes mat vedla neho inu plazmu alebo ine LCD, tak bude obraz vynikajuci. (samozrejme zalezi na signale, klasicku TV radsej nehodnot). Ja mam Samsunga a som moc spokojny, aj ma muchy, ale v ovladani, nie v obraze. Takze moj typ.. LCD 32`` Panasonic Viera... ten som chcel kupit, ale nemal som dost penazi nan, tak som ostal pri samsungu 26`` LCD.
Horsia vec ako problem s PC je problem so svokrou.
pepe_sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caderom 12. 5. 2006 12:31

To Quido1: Existuje tlačítko "Editovat".

Taky jsem pro Panasonic Vieru.
Caderom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 5. 2006 14:11

Mozem odporucit ist sa pozriet napr. do Datartu co je v Avion Shoping Centre v BA. Tam su vystavene osobitne tri ploche TV. (vsetko philips)...su pripojene na HD signal (aspon sa tak tvaria..). Dva su z toho LCD a jedna Plazma. Pred nimi su kresla...treba si to pozriet a porozmyslat.
Mozno su aj inde takto vystavene LCDcka, ale zatial som nevidel.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků