Kvalitní TV, jaká?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod KillerZero 21. 8. 2006 21:09

McZerro: Spíš halucinace, protože žárovka za tu 1/100s nestihne vychladnout ani náhodou.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hisaak 21. 8. 2006 23:26

vlasta píše:Se zájmem jsm se podíval na dizkuzi a dovolím si reagovat. Nejdříve k blikání.

To co považujete za blikání zobrazovače, je ve skutečnosti rozdíl kmitočtu zářivky a snímkové frekvence. Nejste schopni zaznamenat kmitočet 50 či 25 Hz.
o/quote]

Ja myslim, ze jsme. Podle me zamenujete 25 nebo 50 zmen obrazu (snimku) za 25 nebo 50 prekresleni. Samozrejme film s 25 snimky za vterinu mi prijde ok, ale 25 (ani 50 ani 70) prekresleni obrazovky za 1s na crt bych nesnesl. Na svem obstaroznim monitoru jasne vnimam rozdil mezi 50 a 85 Hz, vcetne postupneho narustani frekvence. Existuje znamy jednoduchy trik, jak blikani "zesilit". Staci kouknout tak metr nebo dva vedle obrazovky (treba u babicky s jeji teslou rubin) a tim nechate svetlo dopadat na citlivejsi cast sitnice oka. Blikani je pak jasnejsi.
hisaak
Junior

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 8. 2006 01:11

vlasto, tohle je ještě lepší než to tvoje LG:
http://dsl.sk/article.php?article=2440&title=
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 22. 8. 2006 07:24

Pane Hisaak, Je pravda, že 50 Hz jasovou změnu u zářivek podprahově vnímáme. Je ale pravda, že ji nevidíme. Není to ale příjemné a tak se to se eliminuje elektronicky. Kvalitní a tedy dražší zářivky, mají elektronický zdroj, který zvyšuje frekvenci "blikání" na hodnotu, ktrou ani podprahově nezaznmenáme.

To blikání o kterém někteří přispěvatelé psali, je skutečně interference kmitočtu 50 Hz s osvětlovacími zářivkami.

Babička má asi zářivku či ekonomický osvětlovací zdroj. A Tesla a Rubín, jsou dva různé televizory, dvou různých výrobců dvou různých států.

Citlivost oka, nemá na podprahové vnímání pražádný vliv. A také není pravda , že citlivost je zajištěna z úhlem dopadu světla na sítnici. Tím úhlem jen příbíráš vjem z jiného světelného zdroje. Citlovost zajišťují tyčinky, které "vidí" černobíle. Proto za šera nebo v noci nerozeznáte barvy.
Naposledy upravil vlasta dne 22. 8. 2006 08:10, celkově upraveno 4
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 22. 8. 2006 07:55

Pane Killer, díval jsem se, ale nic moc. Ještě se neprodává a kdo ví jak to s tím projektem nakonec dopadne.

Pokud to odhaduji správně, tak je to snaha marketingově vyeliminovat technologický náskok LG. Je to odpověď na LCD panel o velikosti 100 palců, který předvedla firma LG.

Zejména , ale Samsung straší ještě větší Plazma , kterou LG už běžně dodává do prodejní sítě. Předem upozorňuji na překlep v hodnotě kontrastního poměru. Má být 12 000:1..

Koupit si ji můžete zde.: http://lgmarket.dostal.cz/vypis.do?akce ... yrobek=121
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macabe 22. 8. 2006 10:44

tady jsem udelal takovou mensi prezentacku v powerpointu je tam asi 10 Tv a nevim kterou vybrat je to v tech lincich hodil jsem to na vice serveru aby vam to vyhovovalo pripadne kdyz to nebude nekom vyhovovat rad upnu jinam protoze jsem vazne moc nerozhodny
Kód: Vybrat vše
http://rapidshare.de/files/30316784/tv_plazma_LCD.ppt
http://czshare.com/download_file.php?id=12690&file=2006%2F8%2Ftv+plazma+LCD.ppt
http://www.megaupload.com/?d=Q6CE2R8M
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 8. 2006 11:10

vlasto, asi máš štěstí, protože já blikání 50Hz obrazovek a trochu i zářivek vidim. Ta obrazovka mi bliká i za denního světla. Tam neni co by interferovalo.
Citlivost oka má vliv. Ve středu oka má sice větší rozlišení, ale je pomalejší. Na okraji má sice nízký rozlišení, ale je mnohem rychlejší.
Ta 100" obrazovka od LG je sice hezká ale samsung má taky tak velký LCD (104" myslim) ale oba jsou prototypy co jen tak do prodeje nepůjdou. tohle se začne prodávat příští rok.
Ta plazma je na milimetr stejně velká. Jestli je to překlep, tak mi dej odkaz někde kde to je správně.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod macabe 22. 8. 2006 12:27

vnima me tu nekdo vy tu resite pouze v teoreticke rovine nic kupovat nebudete a hadate se o televizi za 2 miliony radsi me poredte prosim
když můžu pomůžu ale většinou nemůžu :)
lenovo T61 WSXGA+ 3GB ram, nvidia NVS 140M, 120 GB 9-cell baterie + dock + externí monitor Dell UltraSharp 2408WFP+ TV tuner AVerTV Hybrid Ultra USB :) WIN 7 home premium
Nokia E51
Nokia N900
samsung galaxy S
macabe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 22. 8. 2006 12:35

No ono je to s radami problém. Radit se má prý jen v případě kdy hrozí smrt. Ale vážně. Zaznělo tady spousta názorů a odůvodnění. Já jsem Vám vzhledem k okolnostem na dnešním trhu doporučill již zmíněnou LG . : http://www.videoexpert.cz/plazmove-televize/lg-42pc1r
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jack-SF 22. 8. 2006 17:25

To vlasta: mam na Tebe dva dotazy. Ktery obchod/eshop Te zamestnava a kolik Ti za to davaj. Jeste si mi neodpovedel na ten muj dotaz.Vypsal sem tam docela hodne vyrobcu TV, zadal jsem "radu" u kazdy na co si dat pozor. Nekdo vyrabi jen plasmy nebo LCD nekdo oboje.Muzes mi to okomentovat,prosim?
Jack-SF
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 22. 8. 2006 17:35

mno, je to pekny resit tady obrazovky za desetitisice, az budu velkej taky si neco takovyho vyberu.

nechcu dopadnout jak muj znamej, tomu jeho syn vrazil vidličku do plazmy za 60kkč
Mathey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 8. 2006 17:46

Co to má za dementního syna? :shock:
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 22. 8. 2006 22:20

Mathey , právě jste se přiřadil k prášilům, kteří tady obhajují LCD mazanice.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KillerZero 22. 8. 2006 22:22

Vlasto ty potřebuješ pomoc.
KillerZero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlasta 22. 8. 2006 23:03

Jack-SF, nerozumím dotazu.
vlasta
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků