SAMSUNG LE32N71B

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Hanoj 2. 11. 2006 21:28

Máte již někdo zkušenosti s tímto LCD? Nebo aspoň odkaz na nějaké fórum,kde se o něm píše?Vybouchla mi dnes stará televize a chci si koupit nějakou "placku".Již delší dobu se o to zajímám a LCD Samsung jsou asi jedny z těch lepších.Tento typ má i vylepšené podsvícení a dynamický kontrast 6000:1. Co myslíte,nebudu litovat,když jej koupím?
Díky za jakýkoli názor!
Hanoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 2. 11. 2006 21:37

Poradim ti nieco ine (podla mna lepsie) za skoro rovnaku cenu... Philips Cineos 32PF9541 (alebo 32PF9551)
http://www.p4c.philips.com/files/3/32pf ... ss_ces.pdf
Kontrast 6000:1
Odozva 6ms
Ambilight 2 (stereo podsvietenie na stenu)
Pixel Plus 2HD
Digital Natural Motion
atd... + pekny dizajn
http://www.p4c.philips.com/files/3/32pf ... 0_tlf_.jpg
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 2. 11. 2006 21:56

Ja mam R-kovy model, ale N-kovy je este malicko lepsi(kontrast), takze urcite budes spokojny. A navyse, ma vyborny dizajn, je to krasny kus nabytku.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hanoj 5. 11. 2006 13:27

To Andrej_B:
V žádném obchodě jsem řadu"N" ještě neviděl.Dá se koupit přes internet,cca 32k Czk,ale chtěl bych jej nejprve vidět.V Německém Hi-Fi foru si někteří uživatelé stěžují na funkci "autodimming".což je automatické vyrovnávání jasu při rychlém přechodu světlých a tmavých scén.Tato funkce prý ruší a nejde vypnout.Jinak obraz prý perfektní.U Tvého R72 tato funkce není,nebo není pozorovatelná?A co se týká panelu,prodavač v Datartu mi řekl,že R72 má na rozdíl od 71-ky lepší panel-S-PVA(stejně jako N-ková řada).Je to pravda? Možná bych tedy raději vzal R72,ale chci úhlopříčku 32" a tu jsem v nabídce nikde nenašel. Děkuji Ti za odpověď!
Hanoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 5. 11. 2006 13:36

Dimming Backlight je aj vo Philipsoch... pod nazvom dynamicky kontrast a da sa vypnut, alebo nastavit v dvoch urovnach... normal a maximum. Na rozdiel od Samsungu je zmena intenzity podsvietenia plynulejsia. V tychto modeloch je aj svetelny senzor, ktory prisposobuje podsvietenie aktualnemu osvieteniu miestnosti... opat plati to ze samsung na zhasnutie svetla reaguje skokovo... philips postupnym prisposobenim podsvietenia. (netvrdim ze to musi platite pre vsetky samsungi)
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Andrej_B 5. 11. 2006 16:40

Hanoj píše:To Andrej_B:
V žádném obchodě jsem řadu"N" ještě neviděl.Dá se koupit přes internet,cca 32k Czk,ale chtěl bych jej nejprve vidět.V Německém Hi-Fi foru si někteří uživatelé stěžují na funkci "autodimming".což je automatické vyrovnávání jasu při rychlém přechodu světlých a tmavých scén.Tato funkce prý ruší a nejde vypnout.Jinak obraz prý perfektní.U Tvého R72 tato funkce není,nebo není pozorovatelná?A co se týká panelu,prodavač v Datartu mi řekl,že R72 má na rozdíl od 71-ky lepší panel-S-PVA(stejně jako N-ková řada).Je to pravda? Možná bych tedy raději vzal R72,ale chci úhlopříčku 32" a tu jsem v nabídce nikde nenašel. Děkuji Ti za odpověď!u/quote]


Ano, ten prechod som si vsimol, ale neviem ako to funguje, objavi sa to 1-2x pocas celeho filmu. Co sa tyka porovnania R71 a 72, presne veci neviem, vedel som akurat, ze 72 by mal byt malicko lepsi ale hlavne som cital pozitivne reakcie ludi s R72, co rozhodlo. Ale keby som sa rozhodoval medzi R71 a N71, zoberiem ten druhy. Tiez som nenasiel R72 s 32''.
Andrej_B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lubomt 7. 11. 2006 21:12

Andrej_B píše:
Hanoj píše:To Andrej_B:
V žádném obchodě jsem řadu"N" ještě neviděl.Dá se koupit přes internet,cca 32k Czk,ale chtěl bych jej nejprve vidět.V Německém Hi-Fi foru si někteří uživatelé stěžují na funkci "autodimming".což je automatické vyrovnávání jasu při rychlém přechodu světlých a tmavých scén.Tato funkce prý ruší a nejde vypnout.Jinak obraz prý perfektní.U Tvého R72 tato funkce není,nebo není pozorovatelná?A co se týká panelu,prodavač v Datartu mi řekl,že R72 má na rozdíl od 71-ky lepší panel-S-PVA(stejně jako N-ková řada).Je to pravda? Možná bych tedy raději vzal R72,ale chci úhlopříčku 32" a tu jsem v nabídce nikde nenašel. Děkuji Ti za odpověď!u/quote]

Ano, ten prechod som si vsimol, ale neviem ako to funguje, objavi sa to 1-2x pocas celeho filmu. Co sa tyka porovnania R71 a 72, presne veci neviem, vedel som akurat, ze 72 by mal byt malicko lepsi ale hlavne som cital pozitivne reakcie ludi s R72, co rozhodlo. Ale keby som sa rozhodoval medzi R71 a N71, zoberiem ten druhy. Tiez som nenasiel R72 s 32''.

R71 ma spodnu listu /usmev/ ciernu a R72 striebornu. Dost sa tomuto venujem,to je cely rozdiel. Inak su uplne identicke...potom je R73, ta ma usmev fialovy a ma DVB-T tuner a este je myslim aj 75-ka, ta ma fialovy spodok ale nema DVB-T
lubomt
Junior

Odeslat příspěvekod lubomt 7. 11. 2006 21:15

N71 ma lepsi kontrast a trochu lepsie zobrazuje farby,mal som pustene vedla seba u kamarata 40R71, 40N71 a 40M73. N71 mala lepsie farby ako R71, M73 este o kusok lepsie a je navyse 100Hz...
lubomt
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků