špičkove sluchadla, rozdiel medzi KOSS The Plug a Spark Plug

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 11. 2006 22:58

Já dám právě raději na slova uživatele než na recenze, které jsou dosti často velmi zkreslené. Ale děkuji za celkem vyčerpávající odpověď. Doufám, že snad někdy budu mít možnost tato sluchátka okusit, i když, abych pravdu řekl za tu cenu bych si špunty nikdy nepořídil. Věřím, že může být jejich přednes velmi vyrovnaný, ale s největší pravděpodobností úplně chybí "přední prostor", mám pravdu? Jinak ale přeji skvělý poslech, jaký tato sluchátka zcela jistě poskytují.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 19. 11. 2006 23:19

Přední prostor? Tak tady se obávám, že až do takových detailů nebudu schopen posloužit, jako laik se v tom až tak nevyznám, ale zkuste mi trochu ten pojem přiblížit, třeba to dohromady dám. ;)

Pokud jde pouze o kvalitu zvuku, tak si asi špunty koupí málokdo. Pokud jde o mobilitu, možnost celkem nerušeného poslechu na ulici, v tramvaji, pak nevidím problém... Samozřejmě za vyšší cenu...
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 19. 11. 2006 23:26

nevies, co je to "predny priestor"? Tak teraz si u nas poriadne padol...

Ale nie, robim si srandu. :mrgreen:

Predny priestor je pravdepodobne nieco, co dokaze poskytnut iba reproduktorova sustava (na rozdiel od sluchadiel). Ale to sa iba domnievam. Jersey Ti to urcite vysvetli do detailu a omnoho konkretnejsie... :wink:
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vtech 19. 11. 2006 23:28

Koss, špunty a za 500,-.... přívlastek "špičková" fakt bolí... trošku soudnosti prosím.
vtech
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 19. 11. 2006 23:28

Ono se to možná uvadí jako předozadní prostor, teď si nejsem jist. Jde o to, že při reprodukci hudby ať už z reprostoustav či při koncertě, stojí (nebo sedí :-) muzikanti před Vámi. Slyšíte je tedy před sebou. Při poslechu přes sluchátka je to ale velmi problematické, hudbu vnímáte většinou jakoby uvnitř hlavy. Pokud ale máte lepší sluchátka jako například highendové Sennheiser HD 650, tak je tento vjem mnohem lepší, hudbu už slyšíte i jakoby zepředu, jak to má správně být (pořád to ale není ono, tento jeden z neduhů sluchátek se ale nechá upravit sluchátkovými procesory, to už se ale pohybujeme vě větších investicích). Jde mi tedy o to, jak je to u špuntů v této cenové kategorii, nikdy jsem špunty za takové peníze neslyšel, tak bych byl rád, kdybyste mi to objasnil. Děkuji a omlouvám se za případné překlepy, nechce se mi to po sobě číst a navíc už pomalu usínám :-)
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 19. 11. 2006 23:29

Je to tak, nevím to :D Mám zkažený celý den...
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod gaminn 19. 11. 2006 23:33

No, můžu říct, že jsem tedy žádný takový prostor neobjevil ;) Bohužel, zvuk zní opravdu jakoby přímo uvnitř hlavy, žádná taková lokalizace se neděje. Pro mě to je celkem nepodstatná záležitost, kdybyste mi o takové věci neřekl, tak mě to nikdy ani nenapadne :D
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod Fuck8r 19. 11. 2006 23:38

já mám Porta Pro a poslouchám Jazz ... nástroje slyším většinou po stranách a trochu vpředu a vzadu ... zpěv ale přímo v hlavě :? :o
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroslaf 20. 11. 2006 10:58

gaminn píše:A věříš, že i plugy mohou mít vážně skvělý zvuk? Sice si musíš trochu připlatit, ale za ty výhody, které plugy nabízejí oproti jiným typům sluchátek, to stojí.s/quote]


Nejen věřím, dokonce i vím. Ale mně prostě plugy nevyhovují. Raději si opravdu připlatím a koupím si špičková sluchátka. Chtěl jsem tím naznačit, že prostě není možné sehnat špičkové plugy - tedy ve srovnání např. s uzavřenými sluchátky.

A propos, nemáš nějaký link na ty plugy? Rád se podívám. Uvažuju teď o nějakých přenosných sluchátkách a třeba mě to zlomí... :wink:
yaroslaf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gaminn 20. 11. 2006 11:36

Není možné sehnat špičkové plugy? Ale ano, je, jen si musíš trochu připlatit. Mrkni na http://www.ultimateears.com, jsou to stránky výrobce. Jinak stačí napsat do googlu super fi 5 pro a ono ti už něco vyleze.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod pHp 20. 11. 2006 15:15

Prodávají se i v Česku (jen pod jiným jménem):
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... g=3&desc=0
A taky SHURE nejsou špatný ;):
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... g=3&desc=0
Další výrobci jsou třeba Etymotic, Westone, Future Sound,...
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yaroslaf 20. 11. 2006 16:05

Tak to hustý, jsem ani netušil, že něco takovýho lze sehnat (nebo spíš jsem se po tom nepídil, protože jsem měl za to, že plugy nemají smysl). Ale možná, že mají. Dají se koupit někde v ČR v kamenném obchodě (kvůli vyzkoušení)?
yaroslaf
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 20. 11. 2006 16:22

v Brne u pHp, viz. skryta reklama vyse
zara
Junior

Odeslat příspěvekod gaminn 20. 11. 2006 16:59

Problém je s vyzkoušením, z hygienických důvodů. S tím zřejmě neuspěješ.
gaminn
Junior

Odeslat příspěvekod zara 20. 11. 2006 17:02

zkus projet diskuze na amazonu - Shure: zadny basy
zara
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků