LCD, PDP či CRT - jak se rozhodnout

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lasman 13. 12. 2006 10:11

[color=#CC0000]Zdravím, je to cca měsíc co jsem se rozhodl koupit si novou TV a můžu říct, že je to velké tápání a spousta shánění informací, a tak se tu chci s váma o ně podělit. Doufám, že "návod" pomůže drtivé většině, která se nemůže rozhodnout jakou TV koupit.
Rozhodoval jsem mezi LCD a PDP (plazma). Udělal jsem si takový seznam skupin a bodů, který mé rozhodnutí měl usnadnit.

Účel:
  • sledování TV vysílání přes kabelovou přípojku
Naposledy upravil Lasman dne 13. 12. 2006 10:41, celkově upraveno 1
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 13. 12. 2006 10:32

hocičo čo si z tych troch kategórii vyberieš, tu niekto "znosí pod čiernu zem" ... je to fakt len na tebe, každá technológia ma svoje výhody a nevýhody a každý musí uznať, že pri každej voľbe človek musí urobiť nejaké kompromisy ... teraz je také blbé "prechodové" obdobie ... musel by prísť nejaký zázrak, aby prišla dokonalá technológia, ktorá spoji všetky výhody CRT/LCD/PDP :wink:
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod douda78 13. 12. 2006 10:34

jdi do té plazmy, stále ještě mají lepší obraz a barvy.
I7-6700
16GB RAM DDR4 2133MHz
HDD systémový je SSD Samsung EVO 850 250 GB
další HDD je SSD OCZ Agility 3 a WD10EARS
MB - Asus Z170M-plus
douda78
Junior

Odeslat příspěvekod reno01 13. 12. 2006 11:13

Udelal jsi dobre, kamarad si koupil Samsung LE37R72B. Jedine co se mi libi je design. Obraz by mozna byl pekny, kdyby existovaly kvalitni zdroje signalu. Takovy hnus jsem dlouho nevidel. Analogovy signal z anteny je hnus, digitalni signal z UPC o trosku lepsi hnus. DVDcko by mozna slo, ale mozna tak nejake 8GB s vysokym datovym tokem. Na palena DVD zapomente, hnus. Kostickuje to pri zmenach pohybu (maly dat. tok). Jako kdyz jsme se pred 6 roky na kolejich divali na prvni filmy z netu (screeny z kina).

Taham nejaka HDvidea ze stranek MS, abychom jeste TV proverili. Obraz z PC je ok, Xbox nebo PS3 nemame, ale asi to bude tez ok. V zadnem pripade nic za co bych dal 40k.

To co Vam ukazuje na prodejnach je reklamni a prodejni trik. Maji tam pustena nadstandardne kvalitni videa, nekteri uz maji vzorky HD. Znamy je majitel SONY centra Olomouc (vim o cem mluvim).

Nelze se pak divit rozhorceni kdyz telku zapnete doma. Jeste aspon 5 let nebudu kupovat nic jineho nez CRT...
TT Matrix, Fortron FSP400-60THN-P 400W, Gigabyte GA-965P-DS4, Core2 Duo E6300 (1,86@2,8GHz), 1GB A-Data 800MHz, Sapphire X1950 Ultimate Edition@580/800 Seagate 320GB, NEC 2510A, ViewSonic VP930 19"
reno01
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 13. 12. 2006 11:18

mas pravdu, ale stejene te ostatni rozcupujou na kousky :D
zara
Junior

Odeslat příspěvekod hrazny.palyza 13. 12. 2006 11:22

CRT? kdo chce domu 50kg elektroodpadu a jeste za to platit je to jeho problem :mrgreen:
hrazny.palyza
Junior

Odeslat příspěvekod Lasman 13. 12. 2006 11:39

Reno01 tak tak, je to jako když jdeš do prodejny pro Ferrari a oni tě povozí na perfektních cestách za perfektních podmínek, ty si to auto koupíš a pak jezdíš na českých rozmlácených silnicích s omezenou rychlostí :lol:
Praktikám prodejců se nedivím, musí prodat to po čem se dav ptá že? A vlastně jenom jim ukazují možnosti, co vše LCD a PDP zvládnou, takže jim nelžou, jen lehce zakryjí fakta, jak to asi zpracuje PAL signál... hje hje :lol:
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 13. 12. 2006 12:01

Samozřejmně je to o zdroji signálu co do toho hodláš pouštět. Především o jeho kvalitě. To je to, co by si měl každý vyřešit jako první. Já jsem dříve, než jsem pořizoval novou TV investoval do digitálního satelitu (Czech Link), protože přes veškeré snahy (tak jako dobře 60% ostatních lidí v ČR) prostě kvalitní analog nechytám.. Potom už je úplně jedno co pořídíš - v cenové hranici, kterou jsi nahoře naznačil bude kvalitní plazma i lcd.. Mám doma obojí, takže vím co říkám - obraz je krásný na obou.. :wink:

Pokud potřebuješ šetřit - kup si CRT - to jediné může při svých malých uhlopříčkách zakrýt nedostatky v nekvalitním signálu.. Pro mě má CRT jen samé nevýhody - malá velikost obrazu, velká váha a hloubka, neumožňuje sledování HDTV pořadů.. :wink:

Ovšem nevidím důvod Tvoji volbu kritizovat (jak psal někdo nahoře) - každý ať si koupí to co se mu líbí - je to jeho volba a jeho peníze..
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peet 13. 12. 2006 12:12

Mr.Semtex píše:Ovšem nevidím důvod Tvoji volbu kritizovat (jak psal někdo nahoře) - každý ať si koupí to co se mu líbí - je to jeho volba a jeho peníze..h/quote]


toto je presne podstata veci ... zdá sa mi úbohé považovať niekoho za "debila" len preto, že si kúpil TV s inou technológiou ...
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod vlasta 13. 12. 2006 12:21

Vy tady nesprávně kritizujete TV vysílání.
TV vysílání je svázáno normou a pokud toto vysílání některá TV kvalitně nezobrazí, tak je špatná TV .

A norma pro TV vysílání je platná pro všechny zdroje signálu. Ať se šíří vzduchem, či kabelem nebo na nosiči DVD.

Tak nešiřte bludy o různých TV pro různé TV vysílání!

Mimo normu jsou hry, ale to nemá s reálem nic společného.
vlasta
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lasman 13. 12. 2006 12:43

hrazny.palyza píše:CRT? kdo chce domu 50kg elektroodpadu a jeste za to platit je to jeho problem :mrgreen:

No lepší zaplatit 17.000 Kč za 50kg "elektroodpadu" ve formě CRT TV, než 70.000 Kč za 40kg "elektroodpadu" ve formě Plazmy :lol:
Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.
Lasman
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků