Český firmware PIONEER DV-393

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MarekS 23. 12. 2006 16:59

Ahoj Dalli , ja som ho tiez kupil rodicom na vianoce a boli by radi ak by to bolo v zrozumitelnom jazyku prosim ta posli ten FW aj mne Dakujem msnopko@pobox.sk
MarekS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czjames 24. 12. 2006 21:21

Ahoj,
pokud budes mit chvilku casu, tak mi ho posli prosim taky na

czejames(na)gmail(tečka)com

Díky moc
czjames
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dast01 25. 12. 2006 17:44

Zde je několik informací o upraveném firmware, které jsem zatím vysledoval:

Normální velikost titulků /původní velikost/
- výška písma asi 12 mm /na TV s úhlopříčkou 72 cm/, asi 54 zanků na řádek, 3 řádky
- cs 0207 a hu 1821 se mi nepodařilo nastavit /0207 má bg a 1821 Russian/

Větší titulky
- výška písma asi 14 mm, asi 44 zanků na řádek, 2 řádky
- tato velikost už by byla celkem dobře čitelná, ale vzhledem k tomu, že vychází stejný počet znaků na řádek a stejný počet řádků jako u „velkých titulků“, nemá asi smysl tuhle velikost nastavovat. Kdyby šel upravit font aby se s touto velikostí zobrazil nějaký znak navíc, nebo ještě třetí řádek, tak by to nemělo chybu.

Velké titulky
- výška písma asi 16 mm, asi 44 zanků na řádek, 2 řádky

Největší titulky
- výška písma asi 18 mm, asi 40 zanků na řádek, 2 řádky
dast01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalli 26. 12. 2006 10:48

Úžasné jak jsi spočítal ty písmena :-)
Taky mi vadilo, že "zmizel" jeden řádek při zvětšování titulků, ale bohužel to jinak nešlo. Pioneer nemá definovatelné okno pro zobrazení titulků, že bych ho zvětšil. Co mám třeba Yamahu, u té se dá pomyslné okno pro titulky zvětšit třeba na celou obrazovku :-)

Tady by se musel upravovat kód v asembleru a na to času nemám :-(

Ale snad 2 řádky titulků budou stačit...
Dalli
Junior

Odeslat příspěvekod dast01 26. 12. 2006 12:33

Na ten počet znaků mám soubory z testovacího CD, které se dá stáhnout na http://www.divxtest.com.
Nešel by u té druhé velikosti alespoň upravit font, aby mezi znaky byly menší mezery a vešlo by se tam víc znaků na řádek?
dast01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rrradek 26. 12. 2006 18:36

orbiq píše:ked si napalim 2 cd film divx, tak mi vacsinou ide trhane obraz?ostatne filmy 1 cd idu krasne, vsetko vacsinou novinky.co ty na to?

na tomto prehravaci mi jdou trhane videa, komprimovana metodou "packed bitstream". lze to zjistit programem gspot.
Rrradek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zbyněk84 29. 12. 2006 14:02

Ahoj, poslal by jsi mi prosím tě také tvůj firmware - jancuch@seznam.cz. Díky.
zbyněk84
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Drak_CZ 9. 1. 2007 11:26

Zdravím, chci se zeptat, přehrává Pioneer 393 i Xvid/Qpel/GMC? Popř. nemáte někdo seznam podporovaných/odzkoušených formátů?

A ještě jeden dotaz, nemáte někdo YAMAHA DVD-S559Mk2 (popř. DVD-S657)? Zajímalo by mě jak je na tom s diakritikou a orámováním u titulků a taky jaké formáty přehrává (ve specs je pouze DivX).

Díky
Drak_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalli 9. 1. 2007 11:57

Já osobně mám DVDS-550 a používám firmware z itepe.net a jede naprosto v pohodě. Na výběr 4 fonty, přehraje všechny Divx a Xvid včetně XviD - Packed Bitstream. Je pravda, že se chystám ten firmware předělat na 4 velikosti fontů místo 4 různých fontů, kdy 3 jsou skoro nečitelné... :-)

Na rozdíl od PIONEERa jde v tom firmware definovat prostor pro titulky, takže jdou nastavit i hodně veliké.
Dalli
Junior

Odeslat příspěvekod Drak_CZ 9. 1. 2007 16:28

Tak po skouknutí itepe.net mám pocit, že YAMAHA DVDS-550 bude dobrá volba, asi lepší než ten Pioneer 393.
Drak_CZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomboss 9. 1. 2007 19:00

ahojte,
mam problem s upgradeom toho FW, ale skusal som to len z DVD, myslite, ze to budem musiet napalit na CD a upgradeovat z neho?
tomboss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomboss 9. 1. 2007 22:00

ok musi to byt naozaj CD, potom to frci ako ma
dik moc
tomboss
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dalli 10. 1. 2007 05:52

No netvrdil bych, že YAMAHA jasná volba.... Několikrát vyšší cena, pomalejší start přehrávače, pomalejší načítání DVD (mechanika a většina elektro je Philips, dokonce z jednoho modelu Philipse v Yamaze funguje firmware :-) ). Yamaha mi připadne robustnější a celkové provedení lepší, myslím, že i obraz je lepší.
PIONEER zas neumí Xvid Packet Bitstream, ale uživatelsky je přívětivější.
Jsou to ale jen moje subjektivní názory :-)

Model DVDS-550 se už podle mě nevyrábí...
Dalli
Junior

Odeslat příspěvekod mrfrolik 10. 1. 2007 09:33

Chtel bych te take poprosit o zaslani tveho ceskeho firmware pro Pioneera DV-393-S a pokud ti to nebude vadit, tak i ten originalni, kdyby nahodou. :) mail: mrfrolik"@"centrum"."cz Diky
mrfrolik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomboss 10. 1. 2007 10:18

nemate niekto nejaky soft na upravu titulkov aby boli vzdy len na 2 riadky?
aj ked titulkov na 3 riadky moc nie je ale predsa sa nejaka ta veticka vyskytne a prepisovat to rucne :-/
tomboss
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků