Jakou TV koupit?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Peet 11. 1. 2007 07:03

vlasta píše:
Peet píše:"ľady sa pohli" ... mrknite tento clanok url]http://www.svethardware.cz/art_doc-3E9040ACA31A9612C125725F003E1A34.html[/url]


Článek je novoroční šprým.

Cituji: A reprodukce barev má být "větší než 100%". :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :P :P :P


no jasne Vlasta, pretoze to nie je z tlacovej agentury "Vlasta vsemohouci" tak to nie je pravda :wink: ... chod do riti aj s tvojimi prispevkami
Peet
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 11. 1. 2007 07:44

Tiger_biker666 píše:
Jozef035 píše:
To, že obdélníkový pixely nejde z dálky rozeznat je jasný, ale někdo prostě nechce nepřesnosti.
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod drnoha 11. 1. 2007 07:47

Jozef035 píše:
K těm obdelníkovým pixelům, můžu mít blbý dotaz? Na LCD jde zapnout zachování poměru 4:3 a na bocích jsou černé okraje. Jak toto jako uděláte na plasmě s obdelníkovýma pixelama?
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 08:17

Kym som sa zacal zaujimat o cely tento teoreticky stuff, a videl som v obchode plazmu 852x480, tak sa mi ten obraz pacil. Cim viac citam o vsetkom moznom, tym viac mi vadia same hovadiny, najlepsie bude s tym prestat, lebo potom si namiesto deja filmu vsimam ciernu farbu, kontrast a podobne hovadiny. Stare zlate casy.

Presne o tom to je. Keď sa na takú plazmu pozeráš z 5 m tak nevidíš absolútne žiadny rozdiel oproti tv s rozlíšením HD.
Doteraz som na CRT ani nevedel kde sa nastavuje jas, kontrast atd. a bol som max. spokojný.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 08:46

Pro mě JE důležitý rozlišení a tvar pixelů, proto o tom melu, že to někomu nepřijde důležitý je OK, ale doprdele mi už necpěte(hlavně Jozef a Vlasta), že LCDčka jsou v porovnání s plazmou SRAČKY!!! Každej má jiný preference, tak se vzpamatujte a nechte to na člověku a/quote]

Kedy som ja napísal že lcd sú sračky? To tvrdí vlasta. Tak ako ty a drnoha že plazmy sú sračky. Ja som napísal že bežné lcd už nerozmazávajú obraz tak aby to bolo pri bežnom sledovaní pozorovateľné, kvalitné lcd vedia podľa mňa zobraziť peknú čiernu. S tými preferenciami máš pravdu. Ale keď tvrdíš vo všeobecnosti nezmysli že plazmy majú nízke rozlíšenie a široké pixely, napíš prečo. Platí to len v prípade že pozeráš na TV z extrémne nízkej vzdialenosti ak to používaš ako PC. Ale tu sa bavíme skôr o televízoroch ktoré sú primárne určené ne niečo iné. Pre teba sú dvôležité max. čísla rozlíšenia ale nevidíš rozdiely v kvalite obrazu ktoré sú na bežné pozeranie dvôležitejšie. Ak ti stačí dobrý pocit že máš vysoké rozlíšenie tak je to v poriadku. Ale buď si istý že tá ( dovolím si tvrdiť ) väčšina ľudí čo si kúpi LCD s 1/2 HD rozlíšením za rovnakú alebo podstatne vyššiu cenu ako si si kúpil ty TV s full HD nie je blbá. Nemusíme tu miešať ani plazmy. Už sa nebudem rozčuľovať. Stačil mi drnoha ktrorý sa vyjadroval odborne k pixelom a nakoniec vysvitlo že ani nevie čo to je. Kvalita obrazu je dosť subjektívny pojem takže ťažko sa budeme hádať o nejakej hĺbke obrazu a pod. veciach ktoré sa nedajú zmerať ako pixely.Vlasta nech si kydá na lcd, ty z drnohom na plazmy a budte radi koľko krásnych štvorcových pixelov môžete vidieť keď sa nalepíte nosom na obrazovku.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 08:55

Asi tak nejak, uz jsem proste psal ze LCD s FullHD rozlisenim dava mnohem, mnohem vyssi moznosti pouziti nez plasma. A kdyz uz budu davat tolik tisic do nejakeho zobrazovaciho zarizeni, tak ho chci mit moznost pripojit k PC, ke konzoli, k DVD prehravaci, k HD prehravaci, k TV antene a proste ke vsemu, k cemu se to da pripojit.

To je pravda že je to väčšinou o kompromise. Buď chceš pozerať kvalitný TV obraz a kúpiš si plazmu alebo lcd s 1/2 rozlíšením, alebo chceš tv použiváť aj namiesto monitoru, a za rovnaké peniaze si kúpiš full HD lcd s tým že oželieš určitú kvalitu obrazu. Alebo si kúpiš za 100 tis. kvalitné lcd a máš kvalitný aj tv aj monitor.
Skús ísť s niekym kto sa tomu rozumie do obchodu a ukáže ti aký je rozdiel v kvalite obrazu na lacnom a drahom lcd a čo robí pekný obraz okrem rozlíšenia. Nech ti vysvetlí čo je farebná hĺbka, čo je čierna, čo je rozmazaný obraz a pod. Potom pochopíš že ani pri lcd si už netreba zvykať na nejaké vady obrazu ale že si za to musíš priplatiť. Pochopíš prečo stojí nejaké LCD s papierovo horšími parametrami viac ako iné ktoré má teoreticky špičkové parametre. Možno aj potom sa rozhodneš rovnako. Ale uvedomíš si o čo si prišiel tou univerzálnosťou pri sledovaní TV a hlavne nebudeš vypisovať nezmysli že plazmy sú nahovno lebo im chýba 256 pixel v riadku.
Na použitie namiesto monitora sú plazmy nevhodné.Na sledovanie TV s max. ( v rámci možností ) kvalitným obrazom sú vhodné plazmy a drahšie LCD. Ako dobrý monitor a slabší TV sú vhodné lacné LCD s HD rozlíšením. Ako kvalitný monitor a kvalitný TV sú vhodné drahé LCD. A ak chceš max. veľký TV tak si musíš kúpiť plazmu. 42" LCD je podstatne drahšie ako 42" plazma s porovnateľným obrazom NA SLEDOVANIE TV, nie PC. To je môj názor.
Naposledy upravil Jozef035 dne 11. 1. 2007 09:19, celkově upraveno 1
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Krayzie 11. 1. 2007 09:15

Presne tak, doba ide dopredu. Aj ked osobne na filmy preferujem plazmu, tak niekedy treba urobit kompromisy a osobne budem kupovat FULL HD LCD.
Ci sa to ludom paci alebo nie, obyvacky sa zacinaju menit na multimedialne centra. Niektori ludia su konzervativni, nechcu o tom ani pocut a preto ostavaju pri svojich videach, DVD prehravacoch, prip. rekorderoch a TV vyuzivaju len na TV vysielanie a filmy. Pre tychto ludi rozlisenie nehra rolu a cudujem sa im, ked si na toto kupia LCD (teda ked opomenieme financnu situaciu a velkost uhlopriecky). Ini zase (tak ako ja), chcu byt ruka v ruke s dobou a namiesto DVD prehravaca, rekordera a mnoho dalsich zariadeni s X dialkovymi ovladacmi, si zabezpecia maximalne kvalitnejsi receiver s adekvatnymi repro a HTPC. Kedze v pripade HTPC by bola skoda ho vyuzivat len na filmy, tak uz na rozliseni zalezi a preto sa tu s plazmou da uvazovat len pri neobmedzenych rozpoctoch (skoda, ze to nie je moj pripad). To iste plati aj v pripade next gen konzol.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod drnoha 11. 1. 2007 13:02

Jozef035 píše:
Pro mě JE důležitý rozlišení a tvar pixelů, proto o tom melu, že to někomu nepřijde důležitý je OK, ale doprdele mi už necpěte(hlavně Jozef a Vlasta), že LCDčka jsou v porovnání s plazmou SRAČKY!!! Každej má jiný preference, tak se vzpamatujte a nechte to na člověku a/quote]
Kedy som ja napísal že lcd sú sračky? To tvrdí vlasta. Tak ako ty a drnoha že plazmy sú sračky. Ja som napísal že bežné lcd už nerozmazávajú obraz tak aby to bolo pri bežnom sledovaní pozorovateľné, kvalitné lcd vedia podľa mňa zobraziť peknú čiernu. S tými preferenciami máš pravdu. Ale keď tvrdíš vo všeobecnosti nezmysli že plazmy majú nízke rozlíšenie a široké pixely, napíš prečo. Platí to len v prípade že pozeráš na TV z extrémne nízkej vzdialenosti ak to používaš ako PC. Ale tu sa bavíme skôr o televízoroch ktoré sú primárne určené ne niečo iné. Pre teba sú dvôležité max. čísla rozlíšenia ale nevidíš rozdiely v kvalite obrazu ktoré sú na bežné pozeranie dvôležitejšie. Ak ti stačí dobrý pocit že máš vysoké rozlíšenie tak je to v poriadku. Ale buď si istý že tá ( dovolím si tvrdiť ) väčšina ľudí čo si kúpi LCD s 1/2 HD rozlíšením za rovnakú alebo podstatne vyššiu cenu ako si si kúpil ty TV s full HD nie je blbá. Nemusíme tu miešať ani plazmy. Už sa nebudem rozčuľovať. Stačil mi drnoha ktrorý sa vyjadroval odborne k pixelom a nakoniec vysvitlo že ani nevie čo to je. Kvalita obrazu je dosť subjektívny pojem takže ťažko sa budeme hádať o nejakej hĺbke obrazu a pod. veciach ktoré sa nedajú zmerať ako pixely.Vlasta nech si kydá na lcd, ty z drnohom na plazmy a budte radi koľko krásnych štvorcových pixelov môžete vidieť keď sa nalepíte nosom na obrazovku.d/quote]


Ja bud pisu jako magor nebo TY neumis cist. Ja jsem urcite nepsal, ze Plasma je sracka, ja psal, ze LEVNA plasma je horsi nez LEVNE LCD. Tot vse, co celou dobu tvrdim. Kdybych chtel velke zobrazovadlo na DVD nebo televizi za LEVNE penize, tak si klidne koupim plasmu, pokud chci za LEVNE penize mensi obraz, ale s vyssim rozlisenim, at ho muzu pouzivat i k PC a konzoli, tak si koupit LCD. A ja chci zobrazovadlo pouzivat k vice ucelum, takze proto za LEVNE penize preferuji LCD. Draha 50" HD plasma je krasa, kvalita, je to super, krasny obraz, krasne barvy, ale to uz stoji HODNE, HODNE penez a prijde mi nesmysl vyhazovat takove penize za televizi. Nahoru do obyvaku asi pujde Plasma, protoze tam je treba velkou uhlopricku a bude se na tom sledovat pouze televize, video nebo DVD a vobec mi neva kdyz tam bude 864x480, na tu vzdalenost a ucely to staci. Ale ke me do pokoje bych plasmu nechtel z duvodu, ze k tomu bude pripojene PC a budu sledovat filmy z tohoto PC.

EDIT:

V dnesni dobe je problem specifikovat, co je bezne vyuziti televize. Dneska se pomalu rozdily mezi PC LCD a TV LCD smazavaji, LCD TV maji vysoke rozliseni, PC LCD maji zase velke uhlopricky. Pro mnoho lidi je dneska bezne pouziti TV i pripojeni konzole nebo pocitace, asi ne pro psani ve Wordu, ale napr pro hrani her a podobne.

Podle me problem cele teto diskuze je v tom, ze na pocatku nikdo nerekl, na co takova TV a bude a za kolik penez bude, tot vse, pak jsou to hadky do nekonecna, bo kazdy preferuje neco jineho, nejen technologii, ale take pouziti. S tim snad souhlasite hej?
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Z 11. 1. 2007 13:17

Podle me problem cele teto diskuze je v tom, ze na pocatku nikdo nerekl, na co takova TV a bude a za kolik penez bude, tot vse, pak jsou to hadky do nekonecna, bo kazdy preferuje neco jineho, nejen technologii, ale take pouziti. S tim snad souhlasite hej?


na začátku když sem zakládal topic taxem to tam napsal, jenže na to tady každej se*e, takže pro repec:

shánim lcd nebo plazmu kolem +-35K, mám ložnicoObývákoPokoj, kde mám i kompa i tv, chci na tom čumět na filmy, který budu pouštět přes kompa (příde mi zbytečný kupovat dvd přístroj, když to můžu jet přes pc) a vobčas zkusit ňákou hru přes to, na tv budu koukat z 5ti metrů, a je mi jedno jestli ta tv bude,nebo nebude mít sklo nebo větráky
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drnoha 11. 1. 2007 13:24

Dr.Z píše:
Podle me problem cele teto diskuze je v tom, ze na pocatku nikdo nerekl, na co takova TV a bude a za kolik penez bude, tot vse, pak jsou to hadky do nekonecna, bo kazdy preferuje neco jineho, nejen technologii, ale take pouziti. S tim snad souhlasite hej?


na začátku když sem zakládal topic taxem to tam napsal, jenže na to tady každej se*e, takže pro repec:

shánim lcd nebo plazmu kolem +-35K, mám ložnicoObývákoPokoj, kde mám i kompa i tv, chci na tom čumět na filmy, který budu pouštět přes kompa (příde mi zbytečný kupovat dvd přístroj, když to můžu jet přes pc) a vobčas zkusit ňákou hru přes to, na tv budu koukat z 5ti metrů, a je mi jedno jestli ta tv bude,nebo nebude mít sklo nebo větráky,/quote]


Jezis sorry, ja si to spletl s tou druhou diskuzi, co tady probiha no jasne, uz jsem doma, no takze FullHD LCD. :-)
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Dr.Z 11. 1. 2007 14:23

drnoha píše:
Dr.Z píše:
Podle me problem cele teto diskuze je v tom, ze na pocatku nikdo nerekl, na co takova TV a bude a za kolik penez bude, tot vse, pak jsou to hadky do nekonecna, bo kazdy preferuje neco jineho, nejen technologii, ale take pouziti. S tim snad souhlasite hej?


na začátku když sem zakládal topic taxem to tam napsal, jenže na to tady každej se*e, takže pro repec:

shánim lcd nebo plazmu kolem +-35K, mám ložnicoObývákoPokoj, kde mám i kompa i tv, chci na tom čumět na filmy, který budu pouštět přes kompa (příde mi zbytečný kupovat dvd přístroj, když to můžu jet přes pc) a vobčas zkusit ňákou hru přes to, na tv budu koukat z 5ti metrů, a je mi jedno jestli ta tv bude,nebo nebude mít sklo nebo větráky,/quote]

Jezis sorry, ja si to spletl s tou druhou diskuzi, co tady probiha no jasne, uz jsem doma, no takze FullHD LCD. :-)


za tu cenu co sem psal seženu fullhd lcd jo? jakej to bude mít obraz?:)
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drnoha 11. 1. 2007 14:35

Dr.Z píše:
drnoha píše:
Dr.Z píše:
Podle me problem cele teto diskuze je v tom, ze na pocatku nikdo nerekl, na co takova TV a bude a za kolik penez bude, tot vse, pak jsou to hadky do nekonecna, bo kazdy preferuje neco jineho, nejen technologii, ale take pouziti. S tim snad souhlasite hej?


na začátku když sem zakládal topic taxem to tam napsal, jenže na to tady každej se*e, takže pro repec:

shánim lcd nebo plazmu kolem +-35K, mám ložnicoObývákoPokoj, kde mám i kompa i tv, chci na tom čumět na filmy, který budu pouštět přes kompa (příde mi zbytečný kupovat dvd přístroj, když to můžu jet přes pc) a vobčas zkusit ňákou hru přes to, na tv budu koukat z 5ti metrů, a je mi jedno jestli ta tv bude,nebo nebude mít sklo nebo větráky,/quote]

Jezis sorry, ja si to spletl s tou druhou diskuzi, co tady probiha no jasne, uz jsem doma, no takze FullHD LCD. :-)


za tu cenu co sem psal seženu fullhd lcd jo? jakej to bude mít obraz?:):/quote]


Xoro HTL 3742 w. Už tu o ni byla myslím zmínka, a na fóru živě je o ni diskuze, sice malá, ale je, mmnt musím to najít.

Odkaz: http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=47653

PS: Tohle už jsem taky jednou psal. :)
drnoha
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 11. 1. 2007 14:43

Zalezi na tom, co konkretne budes na PC pripojenemu k TV robit a ako ho budes k nemu pripajat. Konkretne Xoro HTL 3742 w, aspon podla toho, co som sa zatial docital, podporuje 1920x1080 cez HDMI len s overscanom.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jozef035 11. 1. 2007 15:05

za tu cenu co sem psal seženu fullhd lcd jo? jakej to bude mít obraz?z/quote]

Za 35 Kč to zoženieš ale 37" lcd s full HD je strašne málo, a keď sú tak stoja cca. dvojnásobok. Sprav si sám názor prečo je to tak a či za tie peniaze využiješ to vysoké rozlíšenie alebo potrebuješ mať radšej krajší obraz na sledovanie TV.
Jozef035
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Z 11. 1. 2007 15:14

Jozef035 píše:
za tu cenu co sem psal seženu fullhd lcd jo? jakej to bude mít obraz?z/quote]
Za 35 Kč to zoženieš ale 37" lcd s full HD je strašne málo, a keď sú tak stoja cca. dvojnásobok. Sprav si sám názor prečo je to tak a či za tie peniaze využiješ to vysoké rozlíšenie alebo potrebuješ mať radšej krajší obraz na sledovanie TV.b/quote]


dobroš a co teda lcd s menšim hd? to už by mohlo bejt lepší ne? sem koukal no že to lcd phlilips stojí 70k:) ňákej tip ohledně 1366*768 lcd min. 37"
My name is Doctor John Zoidberg from the planet Decapod 10
Dr.Z
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků