Sluchátka - cena: do 1500kč, typ: špunty

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 24. 1. 2007 15:35

Ja som ich osobne este nepocul (CX300) a ja co som cital, tak raz ich hodnotili lepsie, raz horsie takze treba ich porovnat. A kazdemu vyhovuje nieco ine, mojich hodnoteni sa netreba drzat, to su len moje subjektivne pocity. EP-630 vs. CX300 vs. EX71 su velmi rovnocenne sluchatka, to sa tu uz vela krat preberalo, kazdy ma na ne iny nazor...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pweter 26. 1. 2007 16:29

Mam aj Sony MDR-EX71SL a od dnes aj Ceative EP-630.
Menil som, lebo kabel na sony je silikonovy. Po roku sa zaspinil a zcal sa drat. Inak pre porovnanie s Creative. Sony maju lepsie stredy a vysky. Basovo sa nechytaju na Creative. Myslim si ze sony su dost nadhodnotene co sa tyka cena-zvuk. Creative ma vysli asi na 950Sk a keby som si mal este raz vybrat, tak jednoznacne Creative
Mr. Cooler
Pweter
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spage 26. 1. 2007 16:43

Tak to mas jasny vyber, sennheiser cx300, ja je mam asi ctvrt roku, kupoval jsem je asi za 1400, nemuzu si na ne stezovat, zvuk je perfektni a sednou vyborne. Jenom kablik by mohl byt tak o pet deset centrimetru delsi..
I'm gonna fight 'em all
A nation army couldn't hold me back
They're gonna rip it off
Taking their time right behind my back
spage
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 29. 1. 2007 19:58

To je tezko, Senny CX300 vypadaji nachlup stejne jako Creative EP-630 (akorat jiny konektor). Otazka je, jestli jsou stejne i uvnitr. Imho jako vejce vejci :) Chapu, ze majitelum CX300 se to libit nebude, ale vzdyt je to naprosto bezne, ze se stejne vyrobky prodavaji pod ruznymi znackami ...

Ale k tematu: do 1500,- sezenes na ebay.com nove nepouzite Shire E2C, ktere libovolne spunty z ceskeho trhu trci do kapsy (levou zadni, se zavrenyma ocima)...
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod St3v3 29. 1. 2007 20:02

Opravdu mají Creative EP 630 a Senny CX300 stejný zvuk?
St3v3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 29. 1. 2007 20:04

Ja CX300 osobne neslysel, ale fyzicky jsou identicke (na oko - staci mrknout na obrazky na google.com) a vyrabi je stejna tovarna nekde v Cine (uz tady o tom nekdo psal, staci hledat).

Dovolim si citovat uzivatele Dta ze starsi diskuze :

EP-630 vs CX 300
Já jsem četl teorii, že je jeden typ těchto sluchátek a pouze různí výrobci, tudíž různé ceny.
Foster 382326
Edifier H260
Creative EP-630
Sennheiser CX 300
První dva pochybuji, že se u nás dají sehnat. U Sennheiser se platí za značku a za výstupní kontrolu. Takže podle toho co jsem slyšel, tak jsou na tom kvalitativně v podstatě stejně. Akorát jsou prý v některých spektrech trochu předimenzovaná, takže mají dunivější basy a ostřejší výšky.

- akorat jsem zmenil odkaz na Edifier H260, protoze ten puvodni nebyl funkcni
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 30. 1. 2007 09:27

Jen bych varoval: to, že něco vypadá na obrázku podobně, ještě neznamená, že to vyprojektovala a dělá 1 fabrika v Číně a jen se na to tisknou loga (byť se to taky nedá zcela vyloučit - to je podstata OEM výrobců). Pochybuji, že by zrovna tento model aspoň nějaký další číňan nezkopíroval.

Ještě mohu doplnit o další "originál" pod značkou AKG K 324 P:
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 6&level=59
http://www.headphones.cz/inshop/scripts ... 7&level=59
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 30. 1. 2007 10:17

Mozna by bylo dobre rici si, o cem to vlastne mluvime ...

OEM - http://en.wikipedia.org/wiki/Original_E ... nufacturer

edit: pHp, spatne jsem si to precetl, mas pravdu, takze ten odkaz ber jen jako upresneni :)
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 30. 1. 2007 17:37

sennheisery mají oproti creativům lehce naddimenzované výšky a basy, trošku utopené středy. nevím, zda je rozdíl zrovna 700,- ale senny hrají o cosi líp. :-B
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod atiw 6. 3. 2008 20:18

A co tyhle špunty od Creative - Zen Aurvana?
atiw
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Carabei 7. 3. 2008 12:53

aurvana jsou myslim na sve "kvality" trochu predrazene.
source: Cowon D2, Macbook Pro Retina, iPhone 5, Fiio X3
phones: q-JAYS, c-JAYS, Apple IEM, Sennheiser IE8, Sennheiser HD-25, Etymotic HF5
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 3. 2008 14:56

Jeste j-JAYS by nemusely byt spatne.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 7. 3. 2008 15:11

no j-JAYS by bola lepsia volba, alebo si priplat 500 a mas DENON AH-C551, a budes spokojny.
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků