Zase raz pecky...

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Rujir 10. 2. 2007 18:34

Tak uz asi tyzden sa snazim vybrat si nove pecky k w810i. Tie, ktore som k nim dostal su proste desne, co ma vsak vobec neprekvapuje, kedze su to spunty do ucha ako Koss the Plug. Tie mam doma uz peknych par rokov a vobec ich nevyuzivam, lebo mi nesedia. Tento koncept uz proste nechcem ani vidiet.

Inak mam doma aj Ksc 35 a Porta Pro, ale teraz chcem proste pecky, preto mi prosim vas nedavajte rady typu "Najlepsie su Porty a skus CX 300". Z toho, co som cital mam tychto kandidatov:
Sony MDR-ED31LP
SENNHEISER MX 450
KOSS P/15
Koss KSC/22

A to dokonca aj v tomto poradi. :mrgreen: Ktore z nich by ste si vybrali? Alebo by ste odporucili nieco ine? Mozno by som zniesol aj nieco s tylovym mostom, jedina podmienka je, aby boli dostatocne male, aby sa zmestili pod capicu. Jo a este by bolo pekne, keby nemali metrovy kabel, pri pouziti s DO ma to neskutocne irituje, preto sa mi velmi paci, ako je to vyriesene napr. u SENNHEISER MXL 51 Street, zial, vraj maju priserny zvuk. Diky moc za tipy.

PS: Aha, este by som zabudol. Cenovy limit tak do 1500,-Kc
Rujir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 10. 2. 2007 18:43

Ahoj,
určitě mrkni sem http://forum.zive.cz/viewtopic.php?t=54684 , najdeš tam recenzi od Bobroněnka na Koss The Plug x Creative EP-630 x Sennheiser CX300. Víc bohužel neporadím, v peckách nemám příliš velký přehled a z Tvé nabídky jsem slyšel jen Koss P/15 (ty jsem kdysi dávno měl) a MX450. Čekej na odpovědi znalejších..

edit.. Když jsme tedy u toho, tak pokud máš limit 1500Kč, tak na P/15 a MX450 bych také zapomněl..
Naposledy upravil Jersey II. dne 10. 2. 2007 18:44, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zara 10. 2. 2007 18:43

dvaadvacitky rozhodne skrtni
zara
Junior

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 10. 2. 2007 19:27

ty pecky od Sony nejsou zlé, ale docela trpí na kábly - jako hodně typů od této značky.
pouvažuj, zda by za tu cenu nestálo přehodnotit názor na typ sluchátek - rozumím tomu, že The Plug nemusí sedět každému (nicméně jsem přesvědčen, že je to v 90% případů špatným nasazováním) - ale třeba ty CX300 sedí v uchu úplně jinak - jsou o trochu menší, a i tlumící gumu si vybereš ze tří velikostí.
a ještě pouvažuj nad tím, zda by nestálo za to jít do něčeho většího - mám na mysli PX100. pecky za 1500 nemá smysl kupovat, zvuk se od těch Sony nahoru (cenově) až tak neliší.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rujir 10. 2. 2007 19:50

No u mna bude skor problem s tym, ze mam asi jeden zvukovod trochu iny ako ten druhy. Mam doma The Plug, potom tie spunty od SE a skusal som si aj Starplug a so vsetkymi mam ten isty problem - proste v pravom uchu mi ziadne nedrzia. A to ani jeden nastavec (k tym SE su tri velkosti). Preto uz ziadne spunty nechcem. Inak ta cena je moj horny limit, nie dolny. Ak sa najdu lacnejsie, tak sa nenahnevam. :wink:

PX100 som uz pozeral, ale to uz radsej budem aj nadalej nosit KSC35. Proste tie PX100 neriesia moj problem so skladnostou. Keby som chcel nieco vacsie ako pecky, tak zostanem pri tych KSC35 pripadne prejdem na KSC75 a bohato by mi to stacilo...
Rujir
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 11. 2. 2007 12:14

Ja by som urcite bral Sony MDR-ED31LP. Ako Bobroněnko povedal, vela sluchatok Sony ma kabel ktory dlho nevydrzi, ale tieto, spolu s MDR-E931LP, maju, ako je aj v popise napisane, tkaninovy kabel ktory je najlepsi aky som na Sony mal a E931LP mam uz odkedy su na trhu a ziaden problem s kablom som nemal. Nemota sa, netrha, proste super... A co sa zvuku tyka, tak ED31LP hraju velmi dobre a su velmi dobra alternativa k tym sluchatkam od SE... Ja by som isiel do nich.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 11. 2. 2007 17:42

nikdo nemá dva identické zvukovody. navíc plugy jsou dělané tak, že se přizpůsobí tvému zvukovodu - akorát je třeba je správně nasadit! a pokud jsi si jistý, že to tím není (já je mívám běžně zastrčené tak, že v uchu vidím pouze modrý vršek, šedá plocha s logem (jsem barvoslepý, kdybych se netrefil barvou) není vidět vůbec) - kup si v lékárně klasické špunty do uší a udělej do nich díru! pořád je levnější a kvalitnější volba koupit za 5,- Kč špunty a udělat díru, než ignorovat to, co máš doma, a vyhazovat prachy za něco, co - řekněme si upřímně - prostě nehraje.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 25. 8. 2010 19:54

Makaveli2Pac píše:Ja by som urcite bral Sony MDR-ED31LP. Ako Bobroněnko povedal, vela sluchatok Sony ma kabel ktory dlho nevydrzi, ale tieto, spolu s MDR-E931LP, maju, ako je aj v popise napisane, tkaninovy kabel ktory je najlepsi aky som na Sony mal a E931LP mam uz odkedy su na trhu a ziaden problem s kablom som nemal. Nemota sa, netrha, proste super... A co sa zvuku tyka, tak ED31LP hraju velmi dobre a su velmi dobra alternativa k tym sluchatkam od SE... Ja by som isiel do nich.

Tak se mi v tom kabelu po třech letech přelámaly drátky. :) Asi teď zkusím nějaké špunty, ale ztratil jsem už přehled.
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 25. 8. 2010 20:08

Napiš za kolik by měly být a zvukové preference, pak můžeme radit.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 25. 8. 2010 20:49

Jedno podobné téma jsem našel: viewtopic.php?f=1712&t=1119393
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spyrko 25. 8. 2010 22:44

ja by dom ti odporucil Yuin OK3 alebo PK3, tie OK3 som nepocul ale PK2 a PK3 mam a oboje su dobre. OK3 maju este aj nastavce takze ti mozu posluzit aj ako spunty. Head-direct su dost rychli co sa tyka shippingu, prisli mi z honkongu za 3 dni kurierom :-)
Event Opals
Munro Sonic Egg 150
Audeze LCD-2 Closed Back
Ultimate Ears In-Ear Reference Monitors
spyrko
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 0803 30. 8. 2010 20:33

chcem sa opytat, aky velky je rozdiel medzi pk2 a pk3, l2-ky chvalia, ale na tie nemam money tak si planujem kupit 3-ky. mam iaudio 9, dufam ze to utiahne, lebo s mojimi starymi Sony s impedanciou 16 ohmov ma pri nastaveni eq na normal celkom problemy, s pridanim efektov BBE atd rastie aj hlasitost.
0803
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků