Výber zvukovej karty...poraďte nejakú.

Hifistudia, hifibazary a témata týkající se AV, která nelze zařadit do ostatních sekcí

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod razor99 13. 2. 2007 20:05

tak snad mi poradite...nepotrebujem nic extra drahe,nejaku tu tisicku este najdem...hlavne pocuvanie hudby a semtam aj hry,filmy ani nie...objednal som si repra Creative I-Trigue 3220,tak sa chcem opytat na vhodnu,nie naracnu ale lepsiu ako integrovanu zvukovku,ktoru prave mam.Dakujem za typy a rady :)
razor99
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 13. 2. 2007 23:00

No 1tis. Kč bys mohl při troše štěstí dát za starší M-Audio Revolution 5.1, která by mohla být i do budoucna slušným základem..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 14. 2. 2007 10:26

razor99 píše:tak snad mi poradite...nepotrebujem nic extra drahe,nejaku tu tisicku este najdem...hlavne pocuvanie hudby a semtam aj hry,filmy ani nie...objednal som si repra Creative I-Trigue 3220,tak sa chcem opytat na vhodnu,nie naracnu ale lepsiu ako integrovanu zvukovku,ktoru prave mam.Dakujem za typy a rady :)

To jsem řešil nedávno a přemýšlel jsem jakou zvukovku do PCI. Vybral jsem si tuto - http://cz.europe.creative.com/products/ ... duct=15853 , naprosto jinej, čiščí zvuk a ovladače tomu ještě pomůžou. Není drahá, ale dobrá. Něco si přečti, já ti jí mohu jen doporučit. :wink:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 14. 2. 2007 10:28

razor99 píše:tak snad mi poradite...nepotrebujem nic extra drahe,nejaku tu tisicku este najdem...hlavne pocuvanie hudby a semtam aj hry,filmy ani nie...objednal som si repra Creative I-Trigue 3220,tak sa chcem opytat na vhodnu,nie naracnu ale lepsiu ako integrovanu zvukovku,ktoru prave mam.Dakujem za typy a rady :)

Teď jsem si všiml ty tisícovky, ta moje stála asi 2200Kč, ale nic jiného než je čip X-Fi nemá cenu kupovat, jinak si moc nepomužeš. Integrované kodeky co jsou teď na nových deskách jsou už dost kvalitní. :wink:
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rocky32 14. 2. 2007 10:34

Co ty mas s tymi kodekami? Vies co je kodek?
rocky32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 2. 2007 11:07

Jackal píše: nic jiného než je čip X-Fi nemá cenu kupovat, jinak si moc nepomužeš.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 14. 2. 2007 11:14

S kartou do 1000KČ žádnej převrat neudělá a jestli ti vadí, že mám takovej názor, jakej jsem udal, je pouze tvůj problém. :wink:
Pořádně si pročti autora tématu a mě co jsem psal já. On chce zvukovku do 1000KČ, co myslíš, že je lepší v cenové kvalitě okolo 1000Kč, až X-Fi, ale nemusíš souhlasit, je mi to jedno, jemu jsem řekl svůj názor a že tobě to vadí mi je v celku jedno.

rocky32 píše:Co ty mas s tymi kodekami? Vies co je kodek?


Možná to nevíš, ale integrovaná zvukovka je pouze zvukovej kodek. :wink:

//Jersey II.:Promazány nesmyslné citace, příspěvky spojeny do jednoho.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 2. 2007 11:24

Když jsme u pořádného čtení, tak si přečti, co jsem napsal, za 1tis. Kč může sehnat starší M-Audio Revolution 5.1. Tys dal typ na zvukovku za 2,2tis. Kč, pak nechápu tuto Tvoji argumentaci. :wink:

Tvůj názor Ti neberu, jen jsem to uvedl na pravou míru, ostatní ať si udělají obrázek sami, ale tvrdit, že nic jiného než X-Fi nemá cenu mi přijde jako malinko zaujatý názor.. Také mám Koss portaPro a neříkám, nic jiného než portaPro nemá cenu, protože vím, že má slabiny, že ty nevíš, kde je mají karty od Creative je mi líto.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 14. 2. 2007 11:30

Jersey II. píše:Když jsme u pořádného čtení, tak si přečti, co jsem napsal, za 1tis. Kč může sehnat starší M-Audio Revolution 5.1. Tys dal typ na zvukovku za 2,2tis. Kč, pak nechápu tuto Tvoji argumentaci. :wink:

Tvůj názor Ti neberu, jen jsem to uvedl na pravou míru, ostatní ať si udělají obrázek sami, ale tvrdit, že nic jiného než X-Fi nemá cenu mi přijde jako malinko zaujatý názor.. Také mám Koss portaPro a neříkám, nic jiného než portaPro nemá cenu, protože vím, že má slabiny, že ty nevíš, kde je mají karty od Creative je mi líto.
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 2. 2007 11:38

Nic se neděje.. Rozhodně to nechápej tak, že Tě vyháním nebo něco podobného.. Chápu na tom právě téměř vše.. On chce kartu do tisíce Kč, já mu nabídl starší M-Audio Revolution 5.1 (což je velmi slušná koupě, sice to na těch repro až tak nepocítí, ale do budoucna by se mohla hodit) a tys mu doporučil kartu za 2,2tis. takže co teď má dělat. Má 1000Kč a nechce integrovanou kartu.

Máš pravdu, asi se neshodneme, ale nedělejme z toho nějakou vědu, to je v životě bežné. Každý máme tedy svůj názor a opět to považujme za uzavřené. :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jackal 14. 2. 2007 11:43

Jersey II. píše:Nic se neděje.. Rozhodně to nechápej tak, že Tě vyháním nebo něco podobného.. Chápu na tom právě téměř vše.. On chce kartu do tisíce Kč, já mu nabídl starší M-Audio Revolution 5.1 (což je velmi slušná koupě, sice to na těch repro až tak nepocítí, ale do budoucna by se mohla hodit) a tys mu doporučil kartu za 2,2tis. takže co teď má dělat. Má 1000Kč a nechce integrovanou kartu.

Máš pravdu, asi se neshodneme, ale nedělejme z toho nějakou vědu, to je v životě bežné. Každý máme tedy svůj názor a opět to považujme za uzavřené. :wink:_/quote]

OK. :wink: :D
NB: ACER Aspire 7741G, Intel® Core™ i5-430M 2.27GHz/2.53GHz, Radeon HD 5650, 4GB DDR3 RAM, 500GB HDD, Windows 7 64bit Home Premium, Avast! Internet Security 5
Telefon: HTC HD7, Dell Streak Mini, CoPilot Live 8.2.0.406 - Evropa 2010/03 (17.12.2010), Navigon 2.6.1 - Europe
Jackal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprajt 14. 2. 2007 13:08

Jersey II. píše:A je to tady zase.. Přestaň prosím vést mylné domněnky, že nic jiného než X-Fi čip nemá cenu kupovat. Existují mnohem lepší čipy a kvalitnější zvukové karty, než X-Fi od Creative.
/quote]
Souhlas.
Jersey II. píše:Napřed si malinko projdi, co se kde vůbec nabízí, ať pochopíš, že existuje něco jako čip Envy, převodník Burr Brown, atd.. Zjistíš, že "slavná" X-Fi od Creative, která navíc hlkoupě resampluje zvuk na vstupu na 48kHz a na výstupu zpět na 44,1kHz. To, že na tento proces uvolňuje větší množstí paměti je sice věc hezká, ale stále tento proces provádí.a/quote]

Tohle delala jen Audigy 1(EMU10K1). Audigy 2 a 4(EMU10K2) to nedelali pokud byli vypnuty svsechny "seuper" DPS efekty. A X-Fi uz tim netrpi vubec. Viz historie zvukovek na svethardware.
sprajt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 2. 2007 13:15

Já vycházím z tohoto článku.. http://www.cdr.cz/a/14106

Další pokrok udělala společnost Creative Labs u konverze samplovací frekvence. Pro Audigy karty je totiž vcelku problém provést kvalitní převod mezi samplovacími frekvencemi 44,1 kHz a 48 kHz. To například v případech, kdy bylo puštěno klasické Audio CD 44,1 kHz a Audigy tak musela dělat převod na svoji fixní 48 kHz pro vnitřní zpracování a pak následný převod zpět na 44,1 kHz pro výstup, což rozhodně není ideální z hlediska kvality signálu na výstupu z karty. vb]Firma však šla do sebe a přibližně 70 % výkonu čipu věnovala právě operacím při konverzích samplovací frekvence.c/b]


Zvýrazněná větu jsem považoval za relevantní, a proto si myslím, že X-Fi resampluje, možná se ale pletu o karty Creative a čip X-Fi se nezajímám.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sprajt 14. 2. 2007 13:28

Jersey II. píše:Já vycházím z tohoto článku.. http://www.cdr.cz/a/14106
Zvýrazněná větu jsem považoval za relevantní, a proto si myslím, že X-Fi resampluje, možná se ale pletu o karty Creative a čip X-Fi se nezajímám.F/quote]
Pak je tam jeste tohle, audigy resamplovala cokoliv na 48kHz, protoze umela vnitrne jen to.
[b]Jádro X-Fi je navíc schopno pracovat s oběma vnitřními samplovacími frekvencemi 44,1 kHz i 48 kHz.8/b]

Tady je citace z svethardware a podobny info je i na anglicky wiki.
[b]Další verze Sound Blasterů Audigy, jednoduše pojmenovaných jako Audigy 2, přišly po roce a obsahovaly rovněž procesor EMU10K2 (pro některé EMU10K2.5) a již konečně se dokázaly zbavit největšího problému karet Audigy a Live! Jejich DMA engine totiž již dokázal přehrávat zvuk na dvou kanálech v 24-bit rozlišení při 192kHz a nahrávat v rovněž 24-bit a při 96kHz. Avšak DSP efekty musely být přitom deaktivovány, jinak se zvuk opět resamploval.
sprajt
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 14. 2. 2007 14:12

sprajt

Výborně! Četl jsem tedy mezi řádky, jak říkám X-Fi mě nezajímá, na hry je bezesporu výborná, ale na hudbu já koukám po jiných zvukových kartách. Navíc podle mě téměř žádná zvuková karta není plnohodnotný zdroj zvuku pro malinko lepší audio soustavu, něco jiného je to ve spojením s kvalitím DACem, kde ale zvukovka slouží jen jako digitální transport.

Tazatel napsal, že to chce hlavně na hudbu, tak jsem doporučil starší M-Audio, která klade důraz především na kvalitu zvuku a ne na nějaké s prominutím "přiblbé" efekty. Tvůj typ na Hercula (VIA - Envy24HT) je velmi dobrý. Za tu cenu dostane zvukovku, která má mnohem kvalitnější analogový výstup než karty Creative ve stejné cenové kategorii. Ani jsem nevěděl, že již tak zlevnila, dříve stávala myslím přes 2tis.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků