PX 100 / PORTA PRO / KSC 75

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Legalize 16. 2. 2007 18:45

ja budu mit ksc 75 22.2. tak dyztak poreferuju
Legalize
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 16. 2. 2007 18:46

JoJo byl bys hodnej... tady je nemají :(
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFatCat 18. 2. 2007 15:54

Koss ksc/75 mam uz zhruba pol roka a nikdy som nelutovala ze ich mam.Podla mojho nazoru je zvuk podobny,skoro zhodny portam,no kaescecka maju miernejsie basy,co mne osobne vyhovuje,aspon vam to v hlave neduni po case.Co sa tyka tych okuliari-ziaden problem,ja sa s dioptriami kamaratim takisto:)Doteraz s nimi neboli ziadne problemy,az doteraz ked mi pred tyzdnom prestal hrat lavy menic,co je dost blbe lebo bez nich som ako kavovy maniak ktory nema tyzdnovy prisun kofeinu :lol:
BigFatCat
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 8Paul 18. 2. 2007 16:10

Necelé dva měsíce mám PX 100 (taky jsem psal do jejich a PP threadu), a zatím rozhodně super spokojenost.Drží skvěle, jsou pohodlná, zvuk mi dokonale vyhovuje (zrovna mi v nich vyřvává Trent Reznor jeho "My Violent Heart" - dokonalost), používám je prakticky nonstop - venku spolu se svým PDA, doma u počítače (teď jsem paradoxně doma, ale hrají z PDA, zrovna jsem přišel).Jinak mi asi dva týdny po zakoupení začalo lehnounce "chrčet" jedno sluchátko - štvalo mě to, tak jsem sundal ten molitan, vyndal vlas co se tam dostal, a od té doby hrajou zase dokonale.Ty molitany jdou sundat naprosto bezproblémově, i znovu nasadit.Jo a taky mám zrovna na nose brýle - no problemo.Takže - moje zkušenost je uberpositive - ale rozhodně je doporučuji předem vyzkoušet (přestože já do nich šel na blind).
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 25. 2. 2007 15:33

CO znamená tenhle graf ?
[url]http://graphs.headphone.com/graphCompare.php?graphType=0&graphID[]=351&graphID[]=165[/url]
Má to být něco jako v jakém rozsahu jsou jaké frekvence ? Nějak to nechápu.... :?
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 2. 2007 16:19

Ten graf zobrazuje frekvenční charakteristiku sluchátek.. Při jakém útlumu jsou schopny reprodukovat ten a ten kmitočet.. Velmi zjednodušeně řečeno..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dallas96 25. 2. 2007 17:30

A kto z toho grafu vypadaju lepsie? Ci to sa neda povedat?
dallas96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 191882319 25. 2. 2007 17:54

KOSS Porta Pro rulez.....
ja ich mam uz 2 roky a bez problemou. su fakt super!!!!!!!!!
Intel Pentium 4 HT 2,8 GHz; MSI 865PE Neo3; Seagate Barracuda SATA 160GB + 250GB ; 2x512 MB APACER 400MHz; Sapphire ATI Radeon x1650PRO 256 MB GDDR3(675/1521); ASUS DRW-1608P2, SONY CD-RW/DVD CRX300E; ATRIX 500W; Thermaltake Soprano VB1000SWS
191882319
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 2. 2007 18:08

dallas96
Z toho grafu se nedá přesně vyčíst jakým stylem (charakterem) sluchátka hrají, ale lze z něj vyčíst, co jsou sluchátka schopna reprodukovat. Ideální průběh by byl rovnoběžný, co nejblíže 0 na ose v dB.. Čím méně je tedy křivka "zvlněná" a čím více se blíží jednotlivé "špičky" nule, tím lépe.. Z tohoto grafu se dá vytušit, že sluchátka budou hrát s velkým zastoupením basů, v oblasti středního pásma je průběh na velmi dobré úrovni a oblast výšek je už mírně zvlněná u PX100 se dokonce v jednom místě blízko 20kHz dostává až pod - 20dB. Oboje sluchátka jsou při porovnávání frekvenční charakteristiky poměrně vyrovnaná.. Graf nám bohužel nic neřekne o přirozenosti projevu, zkreslení, atp.. atp.. Takže je to spíš jen pro ilustraci.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dallas96 25. 2. 2007 20:41

Dik za vysvetlenie, vypada to byt rozumne napisane :-)
dallas96
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 26. 2. 2007 11:36

Dovolil bych si důrazně varovat, před jakýmikoliv vývody z jakýchkoliv grafů. Graf je pouze měřící protokol z konkrétní měřící sestavy. Z hlediska tohoto konkrétního měření exaktní, z hlediska poslechu zcela irelevantní. (Podívejte se schválně na graf nějakého špičkového modelu.)
Už to tady náležitě vysvětlil J.II. Já bych byl ještě mnohem skeptičtější.
(Občas se najdou "experti", kteří na základě grafu z headphone.com napíšou - děsnou - recenzi.)
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků