www.megafoto.cz - je to seriozni obchod?

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Gumak 27. 2. 2007 18:28

Na http://www.megafoto.cz jsem si vyhlednul sennheiser HD600 za necelych 6 tisic. Vzhledem k tomu, ze vsude jinde jsou za cca 9 tisic, tak me pochytily pochyby jestli se nejedna o nejaky podvod. Jake mate zkusenosti vy s timto obchodem?

Chapu, ze firma je nemecka, takze ceny mohou byt nizsi, ale 3 tisice uz jsou podezrele. To vite, nerad bych otevrel prazdnou krabicu.
Gumak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jersey II. 27. 2. 2007 18:31

Ahoj, výborné.. Objednával jsem z megafoto.cz Koss portaPro a Koss The Plug, obě sluchátka byla doma do třech dnů bez nejmenšího problému.. Sennheiser HD600 jsem koupil ze zalacino.cz, kde byly v době, kdy jsem je kupoval, ještě levnější než na megafoto.cz .. Zalacino.cz na mě působí ještě méně důvěryhodným dojmem, než megafoto.cz, ale risk je zisk, řekl jsem si a vyšlo to.. Už je mám skoro půl roku a taky bez problému.

Otázka je, jak to bude s případnou reklamací u těch Sennů :wink:
Naposledy upravil Jersey II. dne 27. 2. 2007 18:33, celkově upraveno 1
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 27. 2. 2007 18:32

Zkus hledat na :
http://forum.fotografovani.cz/
http://digi.zive.cz/default.asp?

Tam o tomto obchode bylo napsano hodne driv se jmenoval fischer-bernard

Pocitej stim ze je to nemeckej obchod takze zaruka plati podle nemeckych zakonu.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madagio 27. 2. 2007 20:25

Obchod je naprosto v pohodě, akorát faktura asi nebude česky a záruka je podle nemeckych zakonu. Několikrát jsem tam nakupoval a vždycky bez problémů. Navíc mám v tom obchodě známého :)
Madagio
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod k.marco 1. 3. 2007 11:03

No nevím na ty sluchátka obchod asi OK ale na ostatní audio kde je v nabídce pouze 3 receivery a tři druhy microhifi tak do toho bych asi nešel. pokud jsou záruky EU platné tak bych se toho nebál.
k.marco
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 11:22

Protoze jak Nemecko tak i CR je v EU, tak je zaruka v podstate stejna.
Ja tam kupoval fotak, po case ho i reklamoval. Za dva tydny byl doma opravenej.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 11:31

Wikan:

To nemas pravdu stejna ¨zaruka jak v CR je v DE jen pul roku pak musis prokazat ze vada byla uz v dobe koupe.

V prvním roce vetšinou výrobce ale nabízí výrobní záruku na funkčnost, která Vám ve většině připadů zajístí bezplaný servis na kterékoliv problémy v prvním roce. Kazdý výrobce dává různou záruku, která není zákonem stanovená, např. Minolta a Canon mají jen jeden rok záruky od výrobce (Garantie), ostatní jako Fuji nebo Nikon většinou dva roky. Je třeba rozlišovat mezi zárukou od výrobce, která je uvedena na záručním listě, a zákonem stanovenou zárukou prodejce na bezchybnost přístroje (Gewährleistung), přičemž u této je mezi 6.-24.měsícem povinností kupujícího prokázat, že se reklamovaná chyba vyskytovala již v momentě prodeje (důkazní břemeno leží tedy na straně kupujícího).

vice:
http://www.megafoto.cz/shop/faq.php
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 12:18

Coz ovsem plati i u nas.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 12:38

To neni pravda u nas nic prokazovat nemusis.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 12:41

Ne? Pokud ti prodejce neuzna reklamaci, tak musis dokazat, ze je vec opravdu vadna. Ale v prvnich 6 mesicich by ti naopak prodejce musel dokazat, ze vec vadna neni.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Her0des 1. 3. 2007 12:44

ja tam kupoval D80 a poslali ji za 2 dni. Problem byl jen s dodanim objektivu. sice napsano meli, ze je mohou mit do 3 tydnu, ale nakonec sem si musel vybrat jiny, protoze 3 tydenni lhutu nestihli...
Her0des
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kromec 1. 3. 2007 12:56

Wikan píše:Ne? Pokud ti prodejce neuzna reklamaci, tak musis dokazat, ze je vec opravdu vadna. Ale v prvnich 6 mesicich by ti naopak prodejce musel dokazat, ze vec vadna neni.


Tak o tomto sem vzivote neslysel, hod naky odkaz kde to pisi.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 13:23

No tak to je snad naprosto samozrejme. Pokud se obe strany nedohodnou, tak jedna z nich musi dokazat, ze ma pravdu. Zakon proste jenom stanovuje, ze u prvnich 6 mesicu se predpoklada, ze pravdu ma kupujici a prodavajici musi dokazat opak. U dalsich mesicu je to naopak.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jardaa 1. 3. 2007 13:40

Obecně je to vynikající obchod. Mám od nich foťák, nějaké objektivy a další. Pokudm máš DIČ, můžeš nakupovat bez DPH. S tím je spojena jedna věc, kterou objevili "díky" mě. Několik věcí (LCD televize) posílají přes zpřízněnou firmu, která je u nás, takže jsem se pak divil, když mi volali z přepravní firmy a chtěli o dost vyšší částku. Dá se to poznat, že je u produktu napsáno posíláme PPL. Zásilky z Megafota se posílají Obchodním balíkem České pošty. I přes tento nedostatek (stalo se to začátkem tohoto týdne, tak nevím, jestli je to opraveno) je velmi doporučuji. Dá se s nimi velmi ušetřit.
Jardaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wikan 1. 3. 2007 15:30

Coz mi pripomina - jeden kolega si u nich taky objednal fotak, ale z nejakyho duvodu si to nechal poslat na jednu mistni firmu. Prestoze to nakupoval jako fyzicka osoba tak u nich asi nejak zblbli a poslali u to bez DPH.
Wikan
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků