[recenze] Koss The Plug x Creative EP-630 x Sennheiser CX300

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod J1RK4 25. 2. 2007 13:34

Jsem majitel CX300 a vložených peněz rozhodně nelituji. ;-) Tak úžasný zvuk jsem od tak malých sluchátek nečekal...
Myslet si cokoli o čemkoli je nesmírně snadné, a to tím spíše, čím méně o tom člověk ví. Pro toho, komu jde o poctivou názorovou angažovanost, je těžké utvářet si názor a často se názoru zdrží, když prostě ví, že mu unikají relevantní fakta.
J1RK4
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 25. 2. 2007 19:25

Víš Jersey, pořád mi nedá spát proč sis teda ty Porta Pro koupil když s nima nejsi moc spokojený.... :)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 2. 2007 20:15

Já jsem s nima nadmíru spokojený! Jsou to skvělá přenosná sluchátka na ven a spolu s doživotní zárukou a pro mě neotřelým designem jedničky na trhu.. Nikde jsem snad nenapsal, že jsem nespokojen, ne? Svůj účel plní na 100%, na doma mám sluchátka jiná.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 25. 2. 2007 20:34

No trošku to tak vyznělo, jak si psal to s ěmi basy a tak.... Ale dost o Portách přemýšlím.... vzhled přece není vše ;)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 2. 2007 20:36

Spokojen jsem naprosto, ale přebasovaná jsou.. :-) Vzhledem k tomu, že je ale používám na ven a k notebooku, tak nemám přehnané nároky, doma bych na nich hudbu neposlouchal..

P.S. Všechno má své mouchy..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmickey 25. 2. 2007 20:38

No asi si je vemu.... No když je máš i ty, to už je co říct :)
2016 VW Golf VII 1.6 TDI
2010 VW Golf VI 1.4 TSI
Samsung Galaxy S23
xmickey
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 25. 2. 2007 20:41

Pozor na to, že je mám já neznamená, že s nimi budeš spokojen i ty! Můžeš být, ale také nemusíš, těžko takto říct.. Poslechni je a máš to.. PRO MĚ jsou to však v "zaplatitelné" cenové relaci v přenosné sféře jedničky na trhu.. Kombinace dobrého zvuku, designu a záruky mně přesvědčila..
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 25. 2. 2007 20:57

Trochu me mrzi, ze kvalita zvuku se dnes posuzuje podle schopnosti sluchatek prenest basy ... ja to chapu, basy tahnou, jsou libive, zaujmou na prvni poslech, ale stejne :?

Skoro by se dalo rict, ze staci pridat neco nizsich kmitoctu a kazda hudba je hned lepsi ... no ja nevim. Kdyz basy v nahravce proste NEJSOU, tak je tam slyset NECHCI. Proc taky? Ano, priznavam, taky se mi libi, kdyz mi moje EP-630 obcas hezky zaduni do ucha, ale pouze tam, kde maji. Proto jsem tak trochu proti sluchatkam (ano, Koss), ktere mi vlastne lzou, obelhavaji me. To neni nic pro me...

EP-630 beru jako damu, ktera odhaluje jen to, co musi. Koss (zvlaste pak Plugy) pak jako nalicenou, vypocitavou devku, ktera ukazuje kozy na pockani, aby byla zadouci ... asi tak 8)

Ale uz to tady bylo mockrat, nikomu nic nenutim ...

+
samozrejme si uvedomuju, ze zvuk EP-630 neni ani trochu analyticky, takze je to vlastne jedno, protoze kde naberou na presnejsich basech, ztrati zase jinde ... :lol:

+
nekde jsem cetl, ze nizsi kmitocty umele posiluje i Sennheiser u PX100, je to pravda?
Olé!
Czulibrk
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod NIKO4EVER 25. 2. 2007 21:06

mam Creative EP-630 tak a horsie sluchatka som v zivote v rukach nedrzal, stali ma 900SK a zvuk ako z plechovych sustibutiek, cisto vyhodene prachy. KOSS the plug a spark plug su na moj vkus zas prebasovane. Ak sa mi dostanu do usi senny, tak istotne vyskusam
NIKO4EVER
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 26. 2. 2007 13:26

každej výrobce posiluje v kategorii do 50.000,- nějaké frekvence :mrgreen:
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CujoO 8. 3. 2007 17:32

Jsou ty creativy konstručně opravdu stejné jako senny?
Cena creativů je 548 oproti ceně kolem 1300 u sennu, myslite ze se vyplati priplatit? Pokud jsou kromě zvuku a loga stejne tak beru creativy
CujoO
Junior

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 9. 3. 2007 15:12

konstrukčně stejné jsou aspoň na venek, ale nehrajou stejně. Senny maj o něco přiostřené výšky a basy, Creativy hrajou na střed. Senny jsou dle mne lepší, ale jestli o ty prachy, to nevím.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanýsek 11. 3. 2007 20:53

Připojím se také k diskuzi. Asi půl roku používám Koss porta pro, čerstvě novinku mezi MP3 Doonio Entra a k nim jako doplněk na místa, kde by porta pro byly příliš nápadná právě zde diskutované EP-360 od creativu. Je mi jasné, že srovnávat konstrukčně i cenově naprosto odlišné porty s creativem je možná diskutabilní, ale snad to někomu pomůže :-)

Souhlasím s minirecenzí - creativy vynikají ve středovém pásmu (dokonce bych řekl že porty lehce předčí), na druhou stranu basový projev je dle mého názoru slabý, výšky se s středy prolínají a občas trochu ztrácejí. Bohužel basový projev nepomáhá zdůraznit ani uživatelský EQ - alespoň ne k naprosté spokojenosti. Celkově bych řekl, že creativy jsou vhodné pro toho kdo rád poslouchá vokálně a kytarově zaměřenou hudbu, pro tvrdší rock, ale i např. Enigmu, Vangelise apod. trochu ztrácejí.

Sluchátka jsem testoval na zmiňovaném MP3 přehravači (mimochodem fantastická mašinka za super peníz - toto není reklama pro případné rejpali), MT Nokia 6233 s originál redukcí, Notebooku Acer Aspire 3020 a HI-FI sestavě od Sony.
Na závěr mého zdlouhavého příspěvku osobní zhodnocení v procentech - přidám i procenta pro CX300 které jsem měl krátce půjčené na dva dny:
Porta Pro - 90% (poměr cena/výkon 80%)
Creative EP 360 - 75% (poměr cena/výkon 90%)
Senny cx300 - 85% (poměr cena/výkon 70%)

Snad jsem tedy někomu alespoň trochu pomohl v případném rozhodování a všem pěkné hudební zážitky :-)
Vybavení: Nokia 6233, PDA Acer N311, Notebook Acer Aspire 3020, MP3 Doonio Entra, Koss porta pro
hanýsek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CujoO 11. 3. 2007 22:26

ja mam objednane ty creativy-potrebuju ted posetrit a pak az koupim poradne spunty, az prijdou napisu jak jsem spokojen :)
CujoO
Junior

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 13. 3. 2007 07:01

hanýsek: basům pomůžeš u creativů, pokud necháš EQ na defaultní linii a pouze lehce zvýšíš 60 Hz frekvenci. tohle funguje u všech sluchátek. ty creativy to v pohodě zahrajou, ale mně se ten zvuk pak moc nelíbí. obecně je ale fajn jim trošku přizvednout výšky a basy.
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků