DVD HDD Pioneer vs.Panasonic

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod l.balda 20. 3. 2007 10:17

chtěl bych koupit Pioneer dvr 440h nebo Panasonic dmr-eh 55ep,žádný jiný!! už kvuli CZ menu a zbyly mě jen tito dva kandidáti- poraďte mi někdo zkušenosti ,obsluha atd.:víc hlav víc ví a já už se konečně rozhoupu a nebo si hodím korunou
díky alespoň za něco :)Libor
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 20. 3. 2007 10:27

Tu 440ku mam doma cca. 3 tydny. Co potrebujes vedet?

Jinak dobre komentare jsou tady:

Pioneer
http://www.videoexpert.cz/dvd-rekordery ... :komentare

Panasonic
http://www.videoexpert.cz/dvd-rekordery ... :komentare

http://www.videoexpert.cz/dvd-rekordery ... :komentare

PS: jinak test te 440ky byl v letosnim unorovem CHIPu, je tam i Panasonic, ale az 65ka.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ufo1 20. 3. 2007 10:51

Radsej by som kupil novinku Panasonic DMR-EH57. je len o 2000Kc drahsia, ale ma HDMI vystup a konverziu na 1080P !!! + MP3 a JPG aj z DVD medii .....
ufo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 20. 3. 2007 11:12

Hoď si korunou, myslím, že neprohloupíš ani s jedním.

Na rozdíl od kolegy Aboxe mám toho Panasonica DMR-EH55. Taky jsem se rozhodoval mezi těmito dvěma. Myslím, že hlavní rozdíly shrnu v pár bodech:, nižší cena Pioneer, větší disk Panasonic, firewire a čtečka SD u Panasonicu. Co ale chceš vědět konkrétního?
Za ty dva měsíce, co ho mám, můžu říct tichý, spolehlivý, kvalitní převod z analogových zdrojů. Akorát bych si u toho Panasonicu dovedl představit hezčí čelní panel, v tomto ohledu je hezčí novinka od Panasonicu DMR-EH57, prakticky totožná z 55kou, bez čtečky SD a s HDMI výstupem.
Jediný drobný problém, který sice nevím, jestli souvisí s rekordérem nebo TV vysíláním je, že pořady hlavně z ČT1 naprogramované s VPS, se občas nenahrají, nedojde k zachycení VPS. Není to sice často, tak 1-2 z 10, ale je to častější, než jsem měl u VHS videa. Na druhou stranu to není u HDD rec. problém, nahraju bez VPS s přesahy a pak v pohodě přesahy odstřihnu.

edit/ ufo1: MP3, JPG a DIVX z DVD umí i 55ka, i když jen z DVD-R. Ale 57ka nevím, jestli umí z jiných formátů DVD
Naposledy upravil ilja2001 dne 22. 3. 2007 12:39, celkově upraveno 1
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fuck8r 20. 3. 2007 16:18

ufo1 píše:Radsej by som kupil novinku Panasonic DMR-EH57. je len o 2000Kc drahsia, ale ma HDMI vystup a konverziu na 1080P


čili 2000 Kč navíc za zbytečnosti :wink:

>quote="ufo1"] + MP3 a JPG aj z DVD medii .....


fuj, tos mě ale vyděsil ! :? :lol: ... mám ho totiž objednanýho (55) a MP3 a JPG aj z DVD-R medii tam chci ! ... ještě že jsi se spletl :)
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ufo1 20. 3. 2007 20:53

Chybicka ... aj z DVD-DL medii
ufo1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.balda 22. 3. 2007 11:45

dnes si jdu udělat radost a jdu pro pioneer 440 tak dám vědět co a jak.Libor :lol:
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 3. 2007 13:06

A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 22. 3. 2007 13:25

Teda ty ceny v te tabulce jsou vycucane z prstu.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fuck8r 22. 3. 2007 13:36

doporučené ceny výrobcem při uvádění na trh no ...
A7R4 + 20/40/135 art a FE85.
Fuck8r
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmartin 29. 3. 2007 14:18

Ja som si u tychto rekorderov zistoval vsetko a jedina vec ma presvedcila. Pioneer 540 ani 545 neprehrava DivX na DVD, Panasonic DMR 55, 65 a aj novy 57 ich prehrava. Ta nova 57 vyzera dobre a kupovat rekorder bez HDMI aj ked ho teraz este nevyuzijem sa uz neoplati. Je to otazka roku ked ho vyuzije skoro kazdy, kedze plazmy alebo LCD idu dolu kazdy tyzden.
mmartin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Abox 29. 3. 2007 14:29

Rekorder si poridim na nahravani, a na prehravani xvid, divx a pod. si poridim nejaky prehravac.
Jinak na Pioneeru 440-ce prehrava z DVD (ale ted nevim co) - jestli xvid, nebo divx - jedno je normalni a druhe je kostickovane.
Musim to doma znovu zkusit - ale podle manualu by to vubec nemelo jit.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l.balda 30. 3. 2007 05:20

mě je to celkem jedno jestli má Hdmi výstup nebo ne,jen jsem prostě vyměnil staré video za novějsí technolodii a mám ho zapojený do TV normálně a jsem taky spokojený i bez Hdmi :) Libor
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.balda 30. 3. 2007 05:26

no mám tu 440ctku,zatím naprostá spokojenost a ten hdmi nevím jestli ten rozdíl by byl vidět na LCD n.plazmě i když do budoucna si chci taky koupit něco na zeď a ty ceny fakt jdou stále dolů tak před půl rokem jsem se díval v kat.do 30 000 Kč a dnes ty samé v pohodě jsou o 5tis níže tak budem stále čekat a snad se někdy rozhoupu.L.Balda :D
l.balda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod l.balda 12. 4. 2007 07:58

mám video z kamery přetáhlé na disk a co teď dál když to chci sestříhat na krátkou verzi vše zkopírovat na placku č.1 tu pak znova přetáhnout na disk tam si to sestříhat podle libosti a vytvořit sestříhanou verzi a to pak zkopírovat na další placku č.2 jako konečnou?Jiný postup mě nenapadl když tu první nahrávku na disku chci ponechat je to tak?snad jsem to napsal srozumitelně dík L.Balda :lol:
l.balda
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků