HDD rekordér Sencor SHR 9116T s DVB-T

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tom_kladno 18. 3. 2007 18:45

Používám tuto anténu: http://obchod.digizone.cz/anteny/neznackove/color-spektra-21-60k-9-12db/

Máme na Prahu prakticky přímou viditelnost, takže úroveň signálu (měřená TV kartou v PC) se pohybuje kolem 70%. Signál máme zesílený zesilovačem a rozvedený po rodinném domě.

Musím přiznat, že občas se mi stane, že některé programy na DVB-T "nenaskočí", ale to je opravdu minimálně, většinou stačí přístroj vypnout a zapnout a je to v pohodě.

Přístroj mám od vánoc 2006.

Jinak výzva pro všechny uživatele 9116:
Pojďme se domluvit a zajedeme všichni navštívit pana Stříbrného :)
Myslím, že by nám mohl z očí do očí vysvětlit, jak to vlastně s 9116-tkou je :) Nějak se mi zdá, že z pana Stříbrného se stává docela "pojem" :lol:
Že bych mu opět napsal, jak je to s novým firmwarem? :?
Poslední verze jeho odpovědi je: "čekáme na nový beta-firmware"
tom_kladno
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod doblista 18. 3. 2007 19:49

Muzete mi dat Vy, kdo jste z Prahy a okoli vedet, komu jde/nejde Multiplex B? Myslite, ze je mozne, ze Sencor je o tolik mene citlivy, ze vubec nenaladi signal v porovnani s Geniem? Jeste se chci zeptat na zaznam z kamery, testoval jsem to dneska a pri nahravani RW+ a R+ a u R+ se mi disk nezfinalizoval, taky VAm to toto dela? Cim a jak to finalizujete? Diky R.

//Jersey II.:Není třeba na sebe zbytečně upozorňovat zasíláním více stejných příspěvků. :wink:
doblista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doblista 18. 3. 2007 20:08

doblista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gemini 19. 3. 2007 12:26

sencor má hybryd tuner,kde bohužel ta ošizená část je DVB-T,když jsem chytal mux přes anténu na střeše,vůbec ho nenaladil(3 jiné settopboxy bezproblémů)Když jsem použil kus drátu,signál klesl pod 50% tak mux naladil,jenom někdy nenaskočil,ale stačilo počkat asi 2-3min. a sám naskočil,když mu snížíte sílu signálu asi na 30% naskočí vždy bez problému :(
gemini
Junior

Odeslat příspěvekod ttomas 22. 3. 2007 21:41

Muzu se zeptat, jak je to s podporou cestiny (ISO 9637) v EPG? Diky.
ttomas
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod doblista 25. 3. 2007 08:46

Cestina uplne bez chyb neni, hacky a carky jsou obcas spatne, ale da se s tim zit, prectu vse. Jo, byl jsem reklamovat v Ricanech ten problem s multiplexem B, tam jim to chytlo v pohode, asi je to doopravdy tim, ze narozdil od jednoucelovych pristroju ma tento horsi citlivost a u mne neni sigbal uplne OK. Tak jsem to nechal byt, treba se signal nekdy zlepsi. Jinak jsem celkem spokojeny, i kdyz jsem myslim vsechno nevyzkousel. Zdravim R.
doblista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bavorovec 29. 3. 2007 19:03

Cetli jste nekdo recenzi v tomhle casopise?
"blog.macich.net/1168295075-pocitac-pro-kazdeho-12007-ovladani-pocitace-hlasem.html"
Nevite, co tam o nasem zazraku pisou?
bavorovec
Junior

Odeslat příspěvekod honza.kozel 2. 4. 2007 05:59

Je to jen bezcenny blabol, trocha textu k zaplneni casopisu aby bylo co vydavat. Neobjektivni. Evidentne slintaji vdecnosti nad tim, ze jim distributor jeden pristroj pujcil k testovani. Autor nepostrehl jedinou chybu (nebo se o ni alespon nezminil), vyjma toho, ze 9116t neumi qpel. Nejsou tam ani zadne objevne fotky (napr. pripojna mista a pod.). Clanek ma nicotnou informacni hodnotu pri rozhodovani, jestli stroj koupit. Nic neosvetli ani majiteli tohoto rekorderu :-(
V pripade zajmu to mozna jeste nekde vyhrabu a naskenuju.
honza.kozel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tinoo 5. 4. 2007 15:07

doblista píše:Dobry den, pristroj mam 3 DNY, bydlim na Jiznaku a mam stejny problem jako Vy, nemuzu naladit Multiplex B,C. Jak jste to resil Vy? Diky R.

Na rozmezí chodova a roztyl se taky chytám jen MUX1, o ostatních nechce slyšet :-//
Tinoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lused 6. 4. 2007 13:04

Tinoo píše:
doblista píše:Dobry den, pristroj mam 3 DNY, bydlim na Jiznaku a mam stejny problem jako Vy, nemuzu naladit Multiplex B,C. Jak jste to resil Vy? Diky R.

Na rozmezí chodova a roztyl se taky chytám jen MUX1, o ostatních nechce slyšet :-//-/quote]

hele jak na tom pristroji poznate jakej multiplex se naladi a kterej ne?? jenom podle toho jake mate programy nebo se to v nejakym menu ukazuje? ja jsem to teda zatim nenasel, ale treba blbe koukam
Lused
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 014789632 10. 4. 2007 18:30

Právě jsem sepsal neduhy, kterými trpí můj SHR 9116T o odeslal je na servis. Jsem zvědav, co mi přijde za odpověď.

Pro vaši představu přikládám opis...

Dobrý den,

obracím se na Vás s několika dotazy týkajících se HDD recorderu SHR 9116T.

1) Po naprogramování časového nahrávání s funkcí VPS/PDC zůstává u recorderu v chodu pevný disk, resp. disk se uvede do chodu v datum, kdy je naprogramován začátek nahrávání a běží až do doby začátku pořadu. Je-li tedy naprogramován titul např. na 10. 4. 2007 23:00, recorder se zapne 10. 4. 2007 v 00:00 hodin a běží po celý den až do začátku programu ve 23:00. Pokud provedu ten samý úkon, pouze s rozdílem, že funkci VPS/PDC neaktivuji, recorder se zapíná až těsně před začátkem naprogramovaného pořadu. Je toto chování v pořádku?

2) Velice často se mi stává, že pokud naprogramuji více titulů k nahrávání, po prvním nahraném titulu přístroj "zamrzne" a nelze jej ovládat. Pomůže až vytažení ze síťové zásuvky. Pokud toto neprovedu, ostatní pořady se již nenahrají. Otázka je tedy jasná - jak tomuto zabránit?

3) Nelze kopírovat nechráněné disky DVD. Přístroj umožňuje kopírovat pouze DVD vytvořená jím samým, ačkoliv v manuálu o tom není ani zmínka. Kde je chyba?

4) Mám problémy s výstupem SCART. Po zapnutí přístroje se správně přepne TV do režimu VCR, ale "neodfiltruje" se zvuk z posledně naladěného programu TV. V praxi to vypadá tak, že si chci přehrát záznam z HDD, obraz je v pořádku, ale zvuk se mísí se zvukem z TV. Vzhledem k tomu, že videorekorder toto nedělá (propojen je s TV stejně jako HDD recorder), pak usuzuji, že vina bude na straně Sencoru... Můžete mi k tomuto něco sdělit?

5) Proč nefunguje funkce VPS/PDC na digitálním vysílání (za předpokladu, že jej vysílaná stanice podporuje)?

Předem děkuji za Vaše vysvětlení

PB
014789632
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.kozel 11. 4. 2007 13:47

V signalu DVB-T neni obsazen signal VPS :(
honza.kozel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod honza.kozel 11. 4. 2007 13:55

Zjistil jsem, ze u 9116t funguje USB i jako vystup - lze nahravat z HDD na flashku.

Nicmene, predevcirem mi 9116t totalne klekla, pri prepnuti na (analogovy nebo digi) tuner, nezobrazi nic a pristroj beznadejne zamrzne. Pomuze jen vytahnuti ze zasuvky.
Na vsechna ostatni tlacitka (DVD, HDD, FILE) reaguje s asi pulminutovym zpozdenim!!!
A nakonec - nejde vypnout. Pri stisku Power tlacitka opet zamrzne a ceka na vypojeni ze site.
Zkusil jsem to nechat "odpocivat" celou noc, ale nevzpamatovalo se to. Ted se mi to uz jevi jako dostatecne ulezene, zitra to nesu do servisu.
honza.kozel
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bavorovec 12. 4. 2007 06:46

Tak uz mame na nasem trhu Panasonic DMR-EX77 za nejakych 10600,-. Ma DVB-T a 160G HDD... Skoda, ze jsme nepockali...
bavorovec
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 12. 4. 2007 08:56

Kde jsi na něj za tuhle cenu narazil? Doporučená cena je cca 15 tis.Kč a očekávaná dostupnost v ČR až někdy v červnu.
ilja2001
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků