100x polozena otazka, plazma vs. LCD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod spot 7. 4. 2007 17:57

mal som doma 2 tyzdne plazmu od samsunga a az na jednu vec (blikanie v tmavych scenach, co je chyba celej serie) som bol s obrazom max. spokojny. ako zdroj signalu som pouzival kablovku upc, dv player a digisatelit. s obrazom bola max. spokojnost ale kvoli tomu blikaniu som ho vratil. teraz znova vyberam a myslel som ze opat plazmu. az ked som vcera v datarte blava videl vedla seba postavene dva prijimace... plazmu od samsunga za 40.000 a lcd od philipsa za 48.000. a bol som mierne prekvapeny.... to co som vzdy cital ako vyhodu plazmy... zobrazovanie ciernej plochy a lepsie prekreslenie tmavych pasazi bolo evidentne lepsie na lcd philips.... bol som velmi prekvapeny.... ako zdroj signalu tam mali pustenu novu asi ako analogovy prijem co vy na to? je plazma este stale lepsia od lcd alebo sa uz lcd-cka dotahuju?
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Caderom 7. 4. 2007 18:16

Záleží na kvalitě daného výrobku. Obecně jsou plazmy dražší a LCD levnější, potom to ve srovnání vypadá, že je LCD o mnoho horší. Pokud se rozhoduješ v ceně okolo 50000,-, tak je mnohdy lepší LCD. Televize v této kategorii používají S-IPS panel s různými filtry. Když si člověk koupí plazmu, a pak to srovnává s Mascom LCD za 15000,-, co viděl v Tescu, tak je jasné, že se mu zdá plazma lepší.

LCD monitory používají stejnou technologii jako LCD televize, takže když srovnám obraz levné TV s TN panelem s lepší TV s S-IPS panelem, tak uvidím obrovský rozdíl.
Caderom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan7937 7. 4. 2007 20:43

Caderom píše:Záleží na kvalitě daného výrobku. Obecně jsou plazmy dražší a LCD levnější, potom to ve srovnání vypadá, že je LCD o mnoho horší. Pokud se rozhoduješ v ceně okolo 50000,-, tak je mnohdy lepší LCD. Televize v této kategorii používají S-IPS panel s různými filtry. Když si člověk koupí plazmu, a pak to srovnává s Mascom LCD za 15000,-, co viděl v Tescu, tak je jasné, že se mu zdá plazma lepší.

LCD monitory používají stejnou technologii jako LCD televize, takže když srovnám obraz levné TV s TN panelem s lepší TV s S-IPS panelem, tak uvidím obrovský rozdíl.
milan7937
Junior

Odeslat příspěvekod milan7937 7. 4. 2007 20:46

spot píše:mal som doma 2 tyzdne plazmu od samsunga a az na jednu vec (blikanie v tmavych scenach, co je chyba celej serie) som bol s obrazom max. spokojny. ako zdroj signalu som pouzival kablovku upc, dv player a digisatelit. s obrazom bola max. spokojnost ale kvoli tomu blikaniu som ho vratil. teraz znova vyberam a myslel som ze opat plazmu. az ked som vcera v datarte blava videl vedla seba postavene dva prijimace... plazmu od samsunga za 40.000 a lcd od philipsa za 48.000. a bol som mierne prekvapeny.... to co som vzdy cital ako vyhodu plazmy... zobrazovanie ciernej plochy a lepsie prekreslenie tmavych pasazi bolo evidentne lepsie na lcd philips.... bol som velmi prekvapeny.... ako zdroj signalu tam mali pustenu novu asi ako analogovy prijem co vy na to? je plazma este stale lepsia od lcd alebo sa uz lcd-cka dotahuju?


Nehnevaj sa na mna , ale ty si typicky priklad cloveka co ani sam nevie co chce. Kazdy den nieco ine. Kup si CRT a budes mat pokoj.
milan7937
Junior

Odeslat příspěvekod spot 8. 4. 2007 09:14

milan7937: asi som ti trochu pokritizoval tvoju znacku tak ta to rozrusilo.... 3x sa nadychni a az potom reaguj... naco tolko agresie pri obecnej technickej debate.... a teraz k veci.... netvrdim ze cela seria samsungov je zla ale tvrdim ze velka skupina, mozno cela seria modelu samsung PS-42C7HX v tmavych scenach mimoriadne a uplne viditelne blika... mal som doma 2 ks ktore to robili, predviedol som to predavacom v obchode a videli to aj oni. predviedol som to v dalsom obchode na dalsom kuse a ma tu s tym problem aj iny uzivatel v inej teme... telefonoval som na info linku samsungu, potvrdili mi ze o tom vedia. takze realne som tuto chybu videl asi na 5-6 kusoch.... nic viac nic menej. ostatne je na tom modely vyborne a nebyt tohoto som s nim velmi spokojny. kedze som ho vratil logicky hladam nieco ine.... o radu ci si mam kupit crt som ta neprosil. nazov temy je plazma vs. lcd ak k tomu nemas co dodat tak sem nepis hluposti dakujem.
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Bohumil Stejskal 8. 4. 2007 09:19

plasmu i lcd zválcuje laser tv, která bude lepsi po vsech strankach ( obraz, cena, spotreba energie ), za pul roku je na trhu :-B :wink:
Bohumil Stejskal
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 8. 4. 2007 09:35

A co velkou zed a projektor? to je taky docela dobry.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Junior

Odeslat příspěvekod Caderom 8. 4. 2007 11:42

Bohumil Stejskal píše:plasmu i lcd zválcuje laser tv, která bude lepsi po vsech strankach ( obraz, cena, spotreba energie ), za pul roku je na trhu :-B :wink:-/quote]


S kvalitou máš pravdu, se spotřebou taky, ale do půl roku asi běžně dostupná nebude. Navíc jako novinka bude mít ze začátku velmi vysokou cenu. Běžnou dostupnost vidím na rok 2009.
Caderom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 8. 4. 2007 13:54

Milí zúčastnění, budu toto téma velmi bedlivě sledovat, jakmile se to zvrhne ve flame, tak to zamknu :wink:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milan7937 8. 4. 2007 17:15

napisal spot mal som doma 2 tyzdne plazmu od samsunga a az na jednu vec (blikanie v tmavych scenach, co je chyba celej serie)

takze netvrdis ze cela seria je zla? A kto to potom napisal ja?
Mne je uplne jedno co si ty pises , len si uvedom co vlastne chces a potom sa pytaj. Ja zatial nemam ziadny problem. Samozrejme ze ti nezavidim ze mas problem s telkou stvalo by to aj mna, ale pisat ze cela seria je zla , tak to je zavadzanie. Ked si bol spokojny s obrazom , tak si mal poziadat predajcu o prehranie noveho firmware, alebo o vymenu za telku s novym firmware.
milan7937
Junior

Odeslat příspěvekod spot 8. 4. 2007 18:04

pocuvaj chlapce ty mas kolko rokov 15? si uplne mimo a pises tu take blbosti ze sa to uz neda citat.... prispievaj niekde inde prosim ta:

1. tvrdim ze som na vlastne oci videl ako minimalne 5 ks z tej serie blika a komunikoval som so samsungom... je to, nazvime to zla vlastnost resp. chyba celej serie daneho modelu... nechapem comu nerozumies

2. nemas mi co nezavidiet. ja ziadny problem s telkou nemam. ja som ju vratil dostal nazad peniaze a teraz vyberam novu.... bud necitas alebo nechapes.

3. opat ti asi zopakujem ze som komunikoval so samsungom a asi to nie je take jednoduche ako si to predstavujes.... tv nie je mobil a ani pc aby sa tam prepaloval firmware kazde dva tyzdne novy.... taras taras taras..... skus nechat tuto temu, co ty na to?


4. asi ti nema vyznam opakovat ze nazov tejto temy je plazma vs. lcd vsak? ty to nepochopis....

myslim ze by to uz mohlo byt pomaly aj zamknute.... ;-)
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod milan7937 8. 4. 2007 18:11

15 rokov mas ty. Si obycajny tupan co nevie co chce. Jasne si napisal ze cela seria Samsungov je zla. Asi si na drogach ked nevies co pises. Firmware v telke sa da prehrat v pohode , ale ty to asi s tvojou hlavou nikdy nepochopis. Ked si taky velky odbornik, tak si si to mal vsimnut ked si to kupoval.A kaslem na teba viac s tebou nediskutujem skoda casu.
milan7937
Junior

Odeslat příspěvekod milan7937 8. 4. 2007 18:22

A este pre uplnost v kazdom autorizovanom servise ti tam naflashuju SW verzia 3100 a je po probleme. Len ked ma niekto IQ ako digitalna mikrovlnka , tak to tazko pochopi. a to je bohuzial tvoj pripad.
milan7937
Junior

Odeslat příspěvekod spot 8. 4. 2007 18:30

som rad ze si si precital moju debatu s kolegom ktory ma podobny problem a teraz to tu prezentujes ako vlastny mudry nazor... :-)
spot
Poslední varování

Odeslat příspěvekod milan7937 8. 4. 2007 18:38

Neviem akeho kolegu mas na mysli , ale dobre. Keby si trochu cital aj ine fora, tak sa dozvies ako sa dostat do servisneho menu televizora a tam najdes vsetky potrebne informacie okrem ineho aj o firmware. A tot je uz fakt moj posledny prispevok k tejto teme. Prajem ti stastny vyber.
milan7937
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků