Jaké repro + reciever do 15000?

Zdroj zvuku+zesilovací prvek+reprodukční zařízení. Rady, dotazy a zkušenosti.

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod 888 18. 4. 2007 15:15

Zdravím, jaké reproduktory + reciever do 15000 byste mi doporučili na sledování filmů a poslouchání rocku? Vím, že za 15000 to nic extra nebude ale chci najít to nejlepší co se za tuto cenu dá koupit..

Můj návrh:
Magnat monitor set 880
http://www.digiboss.cz/RP-Magnat-Monito ... ro/d17965/

Pioneer VSX-516-K
http://www.az-elektro.cz/av-prijimace-z ... -vsx-516-k

Tak co vy na to?
888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod iggi 18. 4. 2007 16:54

iggi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 888 18. 4. 2007 19:38

A řekl bys, že ty Pure acoustic mají kvalitnější zvuk? Neměl sem žádnou možnost srovnání, slyšel jsem jenom ty magnáty a zvuk se mi zdál dobrý.. Pokud jsi je slyšel oboje a zdály se ti lepší Pure acoustic tak napiš..
888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chemistry 18. 4. 2007 21:40

tu popozeraj

lepšie ceny a o dosť lepšia kvalita:
napr: av reciever Onkyo
čo sa týka repro pozri sadu Canton Movie 100-MX


ovšem stále je to len kompromis. audio kontra home cinema. nebude to ani jedno ani druhé poriadne, rozmysli čo viac využiješ
chemistry between us
chemistry
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 19. 4. 2007 13:45

cize za 8500Kc dostanem stlpy+zadne satelity+center hej? nie je ta cena trochu nizka vzhladom na pocet produktov?
na filmy ako fajn ale na pocuvanie rocku, len tak... no neviem
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod 888 24. 4. 2007 08:59

Díky všem za názory.. Nakonec to vypadá že budu mít asopň 2OOOO a podle vašich rad jsem se rozhodl pro Pioneer VSX-516 a Heco victa set 500.. Myslíte že jdou k sobě? Nebo že bych měl radši koupit reciever onkyo? Vidím že jsem ještě v úvodu zapomněl napsat využití, takže Domácí kino 80%, Rock 20%
888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod 888 24. 4. 2007 13:29

Nebo je ještě možnost že bych místo nového pioneeru vsx-516 vzal starší Denon AVR-1707.. Tak co byste mi doporučili?
888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Narcissus 25. 4. 2007 09:10

No, poradím ti absolutně neodborně - normálně bych si vybral podle vzhledu a ceny. Funkčně (DD, DTS atd.) jsou oba srovnatelné, a vhledem k vyšší ceně Denonu je naděje, že bude lepší než pionýr. Nejlepší je si je na stejné sestavě poslechnout.

A taková malá OT úvaha: receiver má celkový trvalý výkon 770W, takže trafo by mělo mít aspoň 1kVA. Můj zesák má 300W a trafo 400VA. Trafo váží cca 5kg. Kdyby měl Denon opravdu dostatečné trafo (nebo skutečný uváděný výkon), nemohl by vážit pouhých 11.4kg. A tak je to u všech značek, ne jen Denon. Nebo myslíte, že používá nějaký spínaný zdroj?
Nemám rád angličtinu v podpisech. Nestyďte se za svůj jazyk...
Narcissus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 25. 4. 2007 14:52

Bohužel u většiny značek ty výkony opravdu nepodpovídají skutečnosti, vyjímkou jsou třeba NAD a Harman/Kardon, kde výkony v manuálu odpovídají skutečným.
Viz odstavec Poctivá čísla na http://www.excelia-hifi.cz/harman-kardon-avr.html
Když jsem kupoval AV receiver, tak jsem se nedíval na výkony v manuálu, ale na štítky na zadní stěně AV receiverů, kde je napsaná max. spotřeba...
Ale stejně je ten výkon pouze "nic neříkající" číslo, důležitější je zajít ten AV receiver někam poslechnout a při té příležitosti si v ruce vyzkoušet i dálkové ovládání.
Ten Denon 1707 má DO s tlačítky z obou stran. :-/
http://www.areadvd.de/hardware/2006/den ... 07_2.shtml

Pioneer bych z výběru vyřadil, sice dělá výborné plazmy/DVD přehrávače a autorádia, ale v oblasti zesíků/AV receiverů nic moc.
Pokud to chceš na kino a rock, tak bych určitě zašel poslechnout Yamahu 459 a vyšší modely.
Yamaha (obecně) hraje hodně odspodu a v závislosti na nahrávce má trochu tvrdší (agresivnější) pásmo středy-výšky, zvýrazňuje kovový nádech nástrojů. Hodně je to slyšet u méně kvalitních nahrávek s "rozplizlým"/"rozmázlým" zvukem činelů u bicích. Jednou někdo napsal v diskuzi o Yamaze: Kvalitní nahrávku si na Yamaze vychutnáš, ale zvukový ***** se na ní nedá poslouchat...:) Takže k Yamaze spíš repro s jemnějším zvukem, jinak by ten výsledný zvuk mohl být až moc ostrý (agresivní).
Nebo Onkyo 304 nebo 504 - oproti Yamaze u něj nejdou basy tak nízko a středy jsou jemnější.
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 888 3. 5. 2007 10:19

Tak nakonec jsem se rozhodl pro reciever ONKYO TX-SR504E S, který je na hifibazar.cz nový za 8000, ale teď mi nevyjdou peníze na Heco victa set 500.. Našel sem za ně levnější náhradu Jamo S 606
http://www.prag-info.cz/_shop/index_.ph ... l&id=66477

Máte s nimi někdo zkušenosti? Potřebuju poradit jestli jeto dobrá volba k zmíněnému recieveru, nebo radši přišeřit a koupit ty Heco victa set 500..
888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 5. 2007 12:52

Pročti si komentáře k JAMO S 606 a k HECO Victa set 500 a zajdi si to někam poslechnout. Onkyo a Jamo mívají v Datartu.
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 3. 5. 2007 12:54

[quote="Jeden člen HiFi fóra"tPro začínající kinaře by mohla být velmi zajímavá sestava reproduktorů 5.0 Jamo S 606 HCS3 (cena cca 13tis, se SUB pak 16tis nebo s větším za 18tis.) zapojená s AVR Onkyo TX-SR674 (cena cca 19tis.). Mohutný zvuk i samotných sloupů z této sestavy v režimu STEREO by uspokojili i nenáročného posluchače, sice pravděpodobně nevyztužená a tenká skříň s levnými součástkami dávali o sobě vědět jakousi rezonancí a nestálosti, ale toho si běžný uživatel ani nepovšimne. Pro levné, ale mohutné kino-ozvučení vřele doporučuji.,/quote]
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 3. 5. 2007 13:50

:arrow: Sloupové repro do 10 000

// pro Jersey II.: Hodil jsem sem odkaz na celou diskuzi, snad se nebudeš zlobit. :wink:
//Jersey II.: No zavařil sis to.. Ne, samozřejmě, že se nezlobím :wink:
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 888 4. 5. 2007 10:57

Díky moc za rady, zajeedu je co nejdřív poslechnout a uvidím jestli mezi nimi vůbec poznám rozdíl :D
888
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků