Co vy a sluchátkový poslech?

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Jak je to s Vámi?
Poslouchám jen přes sluchátka 31 %  32%  [ 31 ]
Občas se sluchátka hodí 54 %  56%  [ 54 ]
Sluchátka používám jen ve vyjímečných případech 9 %  9%  [ 9 ]
Sluchátka rád nemám 1 %  1%  [ 1 ]
Sluchátka? Co to je? 1 %  1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 96

Odeslat příspěvekod glider 20. 4. 2007 13:18

hudbu a hry vacsinou na sluchatkach/iba lave mam v uchu/, radio z reprakov/do praveho ucha/ :mrgreen: :wink:
glider
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 4. 2007 16:34

S-Tony píše:Když se pak začaly prodávat první Walkmany s otevřenými sluchátky, tak to byla pro mně muka. Zjískal jsme na ně averzi.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ronnies 20. 4. 2007 18:51

doma pocuvam cez repro klasicke stlpy dvoj pasma a zosilovac :!: ziadne plastove skatule za pár korun :shock: ale v noci su sluchátka lepšie nikoho neruším a možem kludne pařit až do rána :mrgreen:
mimochodom high definition audio u ASUSU je perkfet prvá trieda a ked na to napojite KOSS porta pro tak .po nicom inom už nesiahnete :idea: :idea:
ronnies
Junior

Odeslat příspěvekod eraser_svk 20. 4. 2007 19:28

Ještě mi tu leží KOSS UR29, ale ta se nepoužívají, protože jim neustále praskají úchyty sluchátek. Reklamaci neuznali a posílat je pořád na opravu se nevyplatí. /quote]


nechcem offtopic, ale nemaju Koss nahodou dozivotnu zaruku, kde za manipulacny poplatok vymenia aj na popol zhorene sluchadla, ak bude dokazatelne ze su to Kossky ? :)
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JendaLinda 20. 4. 2007 19:52

To je pravda, ale vem si 200,- Kč poplatek + ještě poštovné tam a zpět. To se opravdu nevyplatí, když sluchátka po 2-3 měsících zase prasknou. Už se to stalo potřetí, aniž by se s nimi hrubě zacházelo.

Ale dost už OT. :)
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja-kub 21. 4. 2007 21:25

musim suhlasit s Jersey II. lebo fakt uzavrete študiove sluchadla podla mojho nazoru niesu vhodne na domaci posluch, pretože ani zdaleka niesu tak neutralne...a studiove musia byt preto uzavrete aby do nich neprenikali okolite rusiace zvuky a podobne....
S-Tony skus niekde v posluchovom studiu otvorene sluchadla vyssej cenovej kategorie a podla mna zmenis nazor....I ked myslim si ako ste naznacili ze to zavisi aj od hudobneho zanru....Ja si napriklad taky Jazzik neviem predstavit na uzavretych sluchadlach...
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod S-Tony 21. 4. 2007 21:36

ja-kub:
Tak já položím stejnou otázku jako vy :-)
Jaké uzavřené sluchátka jste měli v životě možnost slyšet? Pochybuju že nějaké lepší. Lepší uzavřené jsou totiž nad 3000 Kč. Když hodně slevím.
Já ty vaše Koss Porta pro slyšel a oproti těm uzavřeným obecně tedy nic moc. A zorvna Jazz si tedy na nich nedovedu představit vůbec.

Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou.

Kdybych už potřeboval sluchátka na cestování, tak bych bral jedině tyhle:
http://www.electrohall.cz/store/GoodsDe ... SE01059394
Když se smíříte s tím, že život už nic nového nepřinese, tak teprve to je ten okamžik, kdy všechno důležité teprve začíná...
S-Tony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 22. 4. 2007 14:54

S-Tony píše:Já ty vaše Koss Porta pro slyšel a oproti těm uzavřeným obecně tedy nic moc. A zorvna Jazz si tedy na nich nedovedu představit vůbec.

Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou.s/quote]


Příteli, kdo se tu baví o Koss portaPro? 8) Ruku na srdce, slyšel jsi někdy pořádná otevřená sluchátka? Mám pocit, že ne. Nepronášej prosím "moudra", která vychází z jedné zkušenosti. Navíc nelze říct - otevřená jsou špatná, vždy je třeba hovořit o konkrétním modelu nebo alespoň kvalitativní kategorii. A věř, že já jich pár slyšel a vlastním Sennheiser HD600 spolu se sluchátkovým zesilovačem Vincent KHV-1. :wink: Takže musím říct, že pár zkušeností mám a nemohu s Tebou bohužel souhlasit.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja-kub 22. 4. 2007 16:11

S-Tony napisal
Otevřené sluchátka jsou tak možná na nějaký popík do vlaku. Ale na kvalitní poslech pro náročného posluchače ani náhodou. /quote]

S-Tony pocuvaj je to otazka preferencii... existuju aj dobre uzavrete sluchatka ako napr tieto http://www.stax.co.jp/Export/4070e.html ale ich cena je riadna(myslim ze okolo 70 000 SK) problem je v tom ze vyrobit uzavrete sluchatka tak aby hrali skutocne dobre a obstali v danej cenovej kategorii s otvorenymi je tazke. Ja viem ich hlavna vyhoda spociva v tom ze nas nerusi okolity hluk a my nerusime okolie.....ale napr firma senheiser a mnohe dalsie uviedli system na aktivne pohlcovanie hluku z okolia aby mohli vyrobit otvorene sluchadla ktore dobre hraju a mali vyhodu uzavretych(nerusi ma okolity hluk)
A co sa tyka studiovych sluchatok su absolutne nevhodne na domaci posluch takze pozor na to, tak isto aj sluchadla pre DJov su nevhodne na domaci posluch :!: :!: :!: :!:
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod vanDave 22. 4. 2007 19:19

Jersey II. píše:Ta "lepší" sluchátka poměrně slušně dokaží přednést např. zpěváka před Tvoji hlavu. Pokud zavřeš oči, vytvoří se jakýsi prostor, sice úzký, ale je zřetelný, po otevření očí se "rozbije".. Některé nahrávky (nemám teď na mysli speciální binaurální) jsou nahrané z poslechu třetí osoby a prosto je ještě znatelnější, setkal jsem se s tím často u muzikálů.
vanDave
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ja-kub 23. 4. 2007 18:34

vanDave
kvalitne sluchatka s procesorom som nemal zatial kde pocut, ale zaujimava ceska firma ZAMA ma zosik HPA1 ktory riesi prave tento problem so sluchatkovym posluchom a dufam ze na vystave budem¨mat moznost si to aj vypocut......Inak poznam vela ludi ktorym prave tento proble vadi...Myslim si ze toto je riesenie i ked chel by som to pocut :o
Kód: Vybrat vše
http://www.zama.cz/zesilovace/zesilovace.htm
ja-kub
Junior

Odeslat příspěvekod kwak 20. 5. 2007 14:18

kdyby byla odpověd občas se hodí repráky dal bych tu, dal sem 1.
každý má svou pravdu.
nemam rád kdyš nikomu přijde neco divné jen proto že je to jiné...
krása má mnoho podob!
kwak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fales 20. 5. 2007 17:31

Doma jedine pres repro. Sluchatka pouzivam vyhradne pri cestovani...
fales
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 21. 5. 2007 12:25

nejbliz je mi jen pres sluchatka... ty co mam maji docela kvalitni zvuk jenom me teda trosku tlaci do hlavy takze uz brzo budu mit v hlave kanalek na odtok :D
ale protoze do skoly uz sluchatka nenosim (nekteri navstevnici pauzy si mozna vzpomenou) tak ve skole posloucham pres repracky v novym notesu ale to nejde moc pri hodine tak si za kilo koupim nejaky srajdoidni z teska :D
a az si koupim kabel tak asi pojedu na plny gule na repraky...
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hl2run 21. 5. 2007 22:16

Bez iPodu mini a KOSS PORTA PRO na hlave môj byt neopúšťam !
NiKDY !
 Made on a Mac 
 Steve Jobs for president ! 
 I love my Macintosh, it makes me gay ! 
 MacBook Pro, 2,5 GHz Core2Duo, 4 GB RAM, 250 GB HDD, GeForce 8600 GT 512MB RAM   eMac  iMac G3 
 iPhone  iPod mini 2gen  KOSS PORTA PRO
hl2run
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků