Poradte HDD DVD rekorder pls

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mahu 3. 5. 2007 15:31

mam Panasonic EH57 a bol som neprijemne prekvapeny ze ma to obmedzuje v prehravani vlastnych - legalne zakupenych DVDciek (vacsina v US). Prehrava totiz len zonu 2... :-(
Nejaky napad ako to vyriesit? Vyjadrenie z panasonicu bolo, ze z ich strany nie je zaujem podporovat vsetky zony ...

dik :(
mahu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 4. 5. 2007 11:32

vagabond píše:Druha skupina problemov ktore tu boli spominane ma spolocneho menovatela ktory sa vola Q-link (po novom Viera link). Aj ini vyrobcovia pouzivaju obdobne komunikacne systemy napr. Smartlink,Easylink, Easylogic etc. A aj tam to funguje LEN medzi Sony a Sony, Philips a Philips, Grundig a Grundig... Je to podmienka aj pre cinnost Direct TV recording (nahra to co vidite na TV) a dalsich fcii Q-linku. Opat ziadna chyba pristroja.

Dovolím si z vlastní zkušenosti nesouhlasit. Pro funkce typu Q-link není nutné vlastnit přístroje stejné značky. Jelikož fungují na obdobném principu, je možná i spolupráce výrobků různých značek s rozdílně nazvanými systémy. Ostatně jsou to mnohdy pouze různé marketingové názvy pro stejný systém. Já takhle provozuji kombinaci TV Thomson, VCR Panasonic a DVD/HDD Panasonic DMR55. Fungují přenosy naladěných stanic stejně jako DirectTV recording. Panasonicy mají Q-link, ale název systému u Thomsona teď z hlavy nevím. (//edit: je to NextView Link)
Na druhou stranu ale nechci tvrdit, že jakákoliv značka bude takhle fungovat s kteroukoliv jinou, stejně jako nevím, jak je to teď u Viera linku.

Ještě zkušenost s VPS. VPS vysílají ČT1, ČT2 a Prima. U VCR mi fungovalo prakticky bezchybně, nenahrání pořadu bylo vyjímečné (po koupi DVD/HDD už ale na VCR nenahrávám, tak aktuální situaci nemám). Zato u DVD/HDD rec. se mi mnohem častěji stává, že se nějaký program nenahraje. Častěji znamená tak 1-2 z deseti. Je ale zajímavé, že výhradně u ČT1. Z ČT2 moc nenahrávám a z Primy to snad zatím nahrálo s VPS vždy. Přitom kvalita příjmu těchto programů je srovnatelná a poměrně dobrá.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dreamer 4. 5. 2007 23:08

A co DVB-T tuner, ma ho uz nejaky DVD rekorder?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caderom 4. 5. 2007 23:16

Pioneer, Philips, Sigmatek, Thomson a myslím že i LG. Velké naděje vkládám do nových Panasoniců, které vyjdou v červnu - http://www.panasonic.cz/vyrobky.aspx?id=AFA .

Jestli bude EX77 alespoň stejně dobrý jako EH55, tak za 13000,- (běžný prodej) super rekordér.
Caderom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aspera 9. 5. 2007 08:20

A co Samsung HR-755? Vyzera dobre... Ma ho uz niekto?
aspera
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 5. 2007 15:32

1/ Tým pokútnym dovozcom, u ktorého som kúpil Panasonic EH65, ktorý teda fakt nie je lokalizovaný - na zadnej strane Made in Slovakia, menu v češtine (bratia Česi sa neurazia...) je DATART.

2/ ak preletíte niekoľko diskuzií na téma EH55/65 zistíte že podobné problémy s VPS a s vypadávaním obrazu majú viacerí majitelia. Na VHS to fungovalo 100%, na EH funguje kedy-tedy.

Ok, ak niekto tvrdí že to treba vypnúť, potom treba dokopať výrobcu do stavu, že to prestane montovať do svojich výrobkov a nebude to uvádzať v technických údajoch. Potom viem čo kupujem. Ale je 100% podraz ak v katalógoch niekto uvádza nejakú vlastnosť výrobku, v manuáli je napísané, že "niekedy nemusí fungovať správne" a riaditeľ firmy to prejde komentárom že "tisíce majiteľov to nereklamovali".
V tomto prípade by som súhlasil aj s komentárom na činnosť obchodnej inšpekcie.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dagy2 9. 5. 2007 15:50

Súhlasím že funkcia TIME SLIP je prenesenie v čase, preto ako príklad uvádzam citáciu textu zo stránky Panasonic (ľubovoľný EH rekordér u všetkých je kópia textu, ktorý niekedy niekto vymyslel alebo preložil): "Jedinečná funkce TIME SLIP v rekordérech Panasonic Vám dovolí současně sledovat pořad bez přerušení, když jiný, na jiném kanálu, se nahrává."
A toto s TIME SLIP naozaj nemá nič spoločné. Jedná sa o dva nezávislé deje: 1/ Nahrávanie z tunera na disk 2/ sledovanie niečoho, čo bolo nahrané niekedy inokedy. Žiadny posun nahrávky v čase.
Nič to ale nemení na fakte, že nahrávanie a prehrávanie (či už toho istého programu alebo iného z HDD) a tiež posun v čase podľa navolených minút funguje u EH výborne. Takto podobne sú zostavené všetky materiály od tejto firmy.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ram 4. 7. 2007 15:42

Tak po dlouhe dobe cekani mam konecne doma Panasonic DMR-EX77. Zatim splnuje temer vsechny moje pozadavky (teda az na ten ethernet).
Pokud se chce nekdo zeptat na neco ohledne tohoto rekorderu, tak jsem vam vsem k dispozici.
ram
Junior

Odeslat příspěvekod Aldapo 5. 7. 2007 21:39

Vcelku nad tím Panasonicem přemýšlím a dotaz je k hlučnosti.Nekouše se?Co přehrávání filmů z PC - titulky formaty a tak?
Mě by mohl stačit i mladší bráška bez DVB-T tuneru:
http://www.audioplaneta.cz/d/panasonic-dmr-eh57ep-k/

DVB-T už mám tak vněm moc výhodu kromě ovladače nevidím,nebo se pletu?
Aldapo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ram 8. 7. 2007 20:06

Co se tyka hlucnosti, tak muzu objektivne rict, ze ho vubec neslysim i pres to, ze ho mam instalovenej v nabytku (neco jako TV stolek). Takze se neni treba bat, ze o nem budes vedet behem sledovani jakehokoliv filmu. Nehlucnost byl taky jeden z duvodu proc jsem volil prave Panasonic.

Na zakousnuti rekorderu jsem zatim nenarazil, jen u prehravani jednoho myho Divxovyho filmu se obraz zasekaval, ale dela to nepatrne i v PC - tohle CD pouzivam jako testovaci na vsechny prehravace :D, protoze zatim zadnej HW prehravac ho neprehral bez trhani, takze hodnotim DIVX cast jako vybornou.
Titulky k divxovejm filmum to zere SUB i SRT, ale pouze pokud maji stejny nazev jako avi soubor. Ohledne formatu, tak zatim me to prehralo vse, co jsem do nej vrazil.
ram
Junior

Odeslat příspěvekod plazma1 13. 7. 2007 07:29

Pristroj je to fakt super. Vyborny design a skvely obraz. Jedna vec je ale pro me fatalni - nepodporuje DVD+ a DivX/Avi :( ! Bohuzel se vsude pise, jak umi DVD+- a take jak umi DivX, ale realita je takova, ze vyrazne preferuje DVD- a to DVD+ je tam jak nutne zlo. Takze ho nepodporuje tam uplne a treva AVI, JPG, MP3 si z DVD+ neprehrajete. To same plati pro SD kartu. Ta SD karta je taky dost citliva a neprehraje nic, pokud neni primo v panasonicu naformatovana. Takze moje SD karta z foto nefunguje....
No, SD kartu bych i treba naformatoval, ale tu haldu DVD+ asi zokna nevyhodim.... Skoda, treba pristi Panasonic bude lepsi, ale tenhle u mne skoncil.
plazma1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CODY 13. 7. 2007 08:20

A jak kamarádí s Xvid ???
CODY
Junior

Odeslat příspěvekod ram 14. 7. 2007 11:14

2plazma1: Zkousel jsem DVD+R a na nem ulozeny filmy v AVI a bez problemu me ho prehrava. Horsi je to s filmama vypalenyma v pocitaci na DVDRW (+ i -), protoze akceptuje jen ty, co jsou naformatovany primo v pristroji.
Mp3 vypaleny na DVD-R lze bez problemu prehravat (na DVD+R zadny mp3ky vypaleny nemam, takze nemuzu vyzkouset).
SD kartu jsem zkousel taky, ale bez uspechu - ani jednu moji kartu to nevzalo (2GB a 4GB). Napsalo to Nekompatibilni karta a nesla tudiz ani naformatovat. Mozna to zere jen originalni SDcka od firmy panasonic.

2CODY: Ano, samozrejme zere i Xvid.
ram
Junior

Odeslat příspěvekod spora 20. 7. 2007 11:52

Asi jeden z nejlepších (nejkvalitnějších) HDD/DVD rekordérů dneška je Panasonic DMR-EX77. Ten ale stejně jako ostatní značkové rekordéry nemá 5.1 dekodér. Vyrazil mi dech podporou DivX a Xvidu, škoda jen ceny a absence USB...

Více v recenzi http://www.digilidi.cz/recenze_panasonic_dmr-ex77
spora
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků