1tuner a 2tuner PIP jaký je v nich rozdíl?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod mirinho 10. 5. 2007 17:53

Jakej je přesně rozdíl mezi 1tunerovym PIP a 2tunerovym PIP?
díkes
mirinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirka44 10. 5. 2007 18:04

u jednotunerového musíte druhý signál přivést z vnějšího zdroje - video, Set Top Box, DVD přehrávač, satelitní přijímač
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 5. 2007 18:09

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mirinho 10. 5. 2007 18:12

promiňte, že se tak blbě ptám, ale jsem úplný technický antitalent :cry:

takže když bych měl TV s 1tunerovým PIP, tak bych mohl sledovat na TV třeba NOVU a v PIP třeba ČT 1 (protože mám kabelovku vedenou přes DVD rekorder)?

a nebo na na TV sledovat třeba NOVU a v PIP nějáký film puštěný na DVD?
mirinho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 10. 5. 2007 18:19

Přesně tak. Princip jsi pochopil správně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.Semtex 10. 5. 2007 18:37

mirinho píše:promiňte, že se tak blbě ptám, ale jsem úplný technický antitalent :cry:

takže když bych měl TV s 1tunerovým PIP, tak bych mohl sledovat na TV třeba NOVU a v PIP třeba ČT 1 (protože mám kabelovku vedenou přes DVD rekorder)?

a nebo na na TV sledovat třeba NOVU a v PIP nějáký film puštěný na DVD? /quote]


Záleží ovšem taky na tom z jakých vstupů TV umožňuje PIP - aby jsi potom nebyl nepříjemně překvapený.. :wink:
Mr.Semtex
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JRD 10. 5. 2007 19:10

Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stone1 11. 5. 2007 15:23

Rozhodně ti doporučuji dvoutunerový PIP. Pro sledování tv programů bez reklam ta nejlepší věc. A narozdíl od jednotunerového nemusíš kvůli několikaminutovému přepnutí brát do rukou několik dálkových ovládání.
stone1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lupenn 13. 5. 2007 01:44

Dvoutunerovy je nejlepsi.To je fakt.Mel jsem asi 8let,a byl jsem spokojeny.Horsi je,ze dvoutunerovy digitalni tu jeste nejsou...Takze kdyz koupi analog+digi,tak mu za chvili stejne zas nic jinyho nezbyde...
lupenn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stone1 13. 5. 2007 08:52

To bude také záležet na tom, jak signál přijímá. Mně řekli na firmě, která montuje společné antény, že po přechodu na digitální vysílání se
u většiny lidí, kteří jedou na společnou anténu nic nezmění, protože signál v digitální podobě půjde pouze do společné antény, ale do jednotlivých bytů půjde prý normální analog, takže digi přijímače nemusí lidé řešit.
stone1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M. 13. 5. 2007 14:18

Mr.Semtex píše:Záleží ovšem taky na tom z jakých vstupů TV umožňuje PIP - aby jsi potom nebyl nepříjemně překvapený.. :wink:-/quote]
Jo presne. Mame novou telku a PIP jede jen pres HDMI nebo pri pripojenem pocitaci. Fakt nastve.
M.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 2jery 5. 9. 2007 09:02

Existuje už televize s dvěma tunery DVB-T?
2jery
Junior

Odeslat příspěvekod 2jery 6. 9. 2007 13:23

Taky řešení,ale čím víc si vybírám,tím je to horší.Asi se na to zatím vykašlu a budu to řešit až u nás bude digi vysílání,třeba bude větší nabídka a třeba i nižší ceny.
2jery
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků