Videokamera SONY HDR-SR1E/Nějaké zkušenosti?

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cumel30 6. 5. 2007 16:36

Má niekto skúsenosti s videokamerou SONY HDR-SR1E?

//Jersey II.: Upraven název tématu, prostuduj tipy, jak napsat správný titulek. :wink:
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirimi 14. 5. 2007 21:47

Ahoj, tak presne tuhle kameru mam doma. Neni spatna, ale jsou ted uz urcite lepsi. Mezi neduhy, ktere me nejvic stvou patri to, ze kdyz prejizdis scenu a mas neco pobliz a neco dal, tak se stava, ze pri zoomu kamere chvili (1-2 s-pri natacena hrooozne dlouha doba) trva, nez zaostri na to co potrebujes. Jinak vyhoda je, ze se da ostrit i rucne, tesil jsem se na to, jaka to bude frajerina, ale reknu ti, nic moc.... musis si to na manulni prepnout druhou rukou :-( ,tlacitko je totiz nesikovne umistene u objektivu kamery a pri prehravani zaznamu je to prepnuti navic slyset. Jinak kvalita obrazu vyborna, muzes nahravat v modu MPEG2 i AVCHD. V kazdem modu mas ruzne nastaveni kvality. Jen bych Te chtel upozornit, ze pokud nemas dvouprocesorovou masinu, tak si to HD video na PC plynule neprehrajes. Ja mam NTB Pentium M 2Ghz a je to desne skubane. Pokud te zajima vic, tak napis SZ. Ahoj Jirka

P.S. Kdyz si ji poridis, nezapomen si dokoupit vetsi baterku, tu co s ni dodavaji je k smichu-vydrzi hodne malo. Pokud si zase koupis tu nejvetsi(muj pripad) tak muzes nahravat do "nekonecna", ale ma to jednu nevyhodu:kamera je s ni vetsi a tezsi a je s ni komplikovanejsi udrzet obraz pri max zoomu bez vetsiho chveni.
Jo, jeste mala poznamka: display na kamere je super kvalitni a velky, jen mam nekdy strach ze mi dirv nebo pozdeji upadne-zatim drzi bez problemu ale nevim, jestli by zvladl i hrubdsi zachazeni :-(
jirimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cumel30 15. 5. 2007 21:19

Zaujímalo by ma,aký je rozdiel v obraze,keď nahrávaš v mode AVCHD a MPEG 2 a ako to vyzerá,keď to pozeráš cez LCD?
Je ťažké byť pako,konkurencia je veľká.
Nad alkoholom ešte nikto nevyhral,len ja som remizoval.
cumel30
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 15. 5. 2007 21:38

mna by zaujimalo, ze ako je to s ukladanim. ze ci staci to z HDD na surovku nejako prekopirovat na datove DVD ?

resp ako je to ukladane na tom internom disku ? ci su to nejake .avi//.mpg suory, alebo nieco proprietarne ?
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirimi 16. 5. 2007 07:28

Rozdil v obraze mezi MPEG2 a AVCHD je znatelny. Obraz v AVCHD ma mnohem vic detailu a je ostrejsi-no proste realnejsi :-), ktere jsou videt uz i na 55 cm LCD televizi (pripojeno pres cinche primo z kamery). Markantnejsi rozdil musi byt jeste potom, kdyz to clovek pripoji pres hdmi na nejakou vetsi TV.
jirimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jirimi 16. 5. 2007 07:33

aquila píše:mna by zaujimalo, ze ako je to s ukladanim. ze ci staci to z HDD na surovku nejako prekopirovat na datove DVD ?

resp ako je to ukladane na tom internom disku ? ci su to nejake .avi//.mpg suory, alebo nieco proprietarne ?


Ke kamere je dodavany celkem dobry software. Muzete z nej vytvaret DVDcka a dokonce umoznuje konverzi z AVCHD do MPEG2, coz mi prijde z hlediska kvality signalu a moznosti prehratelnosti na kazdem stolnim DVDcku asi nejlepsi volba. Je tu jen maly problem:chvili trva, nez se vam prevede obraz z AVCHD do MPEG2.... :-( Jeste jsem zadne HD DVD ani klasicke DVD nevytvarel, chystam se na to tento tyden, takze jak to budu mit hotove, tak Vam dam vedet. Jinak kdyz pripojite kameru pres usbcko do pc, tak se chova jako normalni disk a soubory jsou tam bud primo v formatu mpegu a nebo v AVCHD formatu, ale ted nevim ,jakou maji koncovku :-(
jirimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 16. 5. 2007 11:53

aha super, to som chcel vediet, ze ci sa to tvari ako disk cez usb/firewire.

inak pocitam ze ten AVC HD bude H.264/AVC nejako zrejme este upraveny, ale plus minus "standardny" codec ... dufam, ze to nejaky blu ray prehravac bude zvladat standardne :)

poskulujem totiz presne po HD kamerke s HDD
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aquila 16. 5. 2007 11:56

inak, nevadi, ze ten display je dotykovy ? ja mam dlhorocnu skusenost s PDA a tam je stylus, ale ked to chvilku clovek ovlada prstami, tak je to hrozne zaprasene :roll:
aquila
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirimi 16. 5. 2007 14:03

No, zaprasene to je, to mas pravdu, obzvlast kdyz je clovek nekde na oslave a saha na to zamastenyma rukama, ale nastesti se to da naprosto bez jakychkoli problemu vypucovat hadrikem, ktery k tomu SONY dodava :-)
jirimi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod aquila 16. 5. 2007 20:50

no tie spolocenske akcie som myslel :)

uvidim, ja sa teraz rozkukavam. planujem taky vacsi kauf tesne po vianociach kvoli vypredajom :)

ma potesil novy AV reciever onkyo 605, ktory je bomba a len za 600 euro, treba este nejaky schopny blu ray prehravac a samozrejme kamerku :)
aquila
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků