dozivotna zaruka na KOSS PORTA PRO - chystane zmeny

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod peter_visvet 13. 5. 2007 12:53

Ahoj,
mam zaujem o kupu sluchadiel KOSS PORTA PRO, na webe som nasiel slovensky internetovy obchod, ktory ich ponuka za cenu 1490 SK!

ALE:
na nete som sa docital, ze su v priprave opatrenia, ze pokial sa nepredlozi doklad od zaregistrovaneho odberatela /normalny kamenny obchod s normalnou cenou okolo 2300 SK/ bude sice poskytnuty servis pri poskodeni (dozivotna zaruka), ale za vysoky poplatok, cize nie za terajsich 200sk ale az za nejakych 900 Sk!!!

ten uvedeny internet.obchod ma ale v zarucnych podmienkach uvedene, ze za manipulacny poplatok 200 SK sa da uplatnit dozivotna zaruka.
Tak ako to teda je?

Nerad by som kvoli nizsej cene sluchadiel prisiel o tu dozivotnu zaruku v cene 200 SK! Clovek nikdy nevie a ak natrafim na kazove sluchadla, preplatil by som...

Mate s tym dakto skusenosti?

Netyka sa to pripravovane zvysenie poplatku za dozivotnu zaruku KOSS (z 200 na 900 SK) pre tych, ktory nemaju k sluchadlam doklad, ze kupovali sluchadla na Slovensku?
Ked som kupoval moje sluchadla KOSS Plug za nejakych 1500 SK, tak v USA stali cca. 10$!!! Chapem, ze ked si ich clovek kupi v USA, tak je "vychcanost" pozadovat na Slovensku dozivotnu zaruku za 200 SK.

Ale ked si kupim tie nove Porta Pro v slovenskom internet. obchode za SKK, akurat za akciovu cenu, preco by som mal stratit dozivotnu zaruku v cene 200SKK?

Vysvetli mi to dakto?
Dakujem.
peter_visvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 13. 5. 2007 17:00

Odkial mas tuto informaciu? Bis Audio sice pise nieco o novej dozivotnej zaruke ale nieje tam nic blizsie o tom: http://www.bisaudio.sk/faq.php?tema=1&qid=352
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter_visvet 13. 5. 2007 21:18

Tu je názor z jednej web diskusie k produktu KOSS PORTA PRO:
http://www.progamingshop.sk/koss-porta-pro-pri-109.html?reviews_id=3021

A tu je oficialne stanovisko jedneho internetoveho obchodu:
http://www.123mp3.cz/d/koss-porta-pro/
ten odsek Upozorneni:

na Slovenskom internet.obhode ale tato informacia nie je:
http://www.123mp3.sk/detail/104989/
ta sekcia o dozivotnej zaruke

Klamal by som, keby mi neslo o tu dozivotnu zaruku (oprava pokazenych za cenu 200 SK), preto sa chcem uistit, ze sa o nu nepripravim kupou za akciovu cenu...

BTW - ta informacia na BISAUDIO - som zvedavy, co chystaju po 1.6.07 (na co sa mame tesit!)

Dufam, ze nezmenia dozivotnu zaruku systemom, ze pre starych zakaznikov ostane dozivotna a pre novych zakaznikov tam daju nejaky limit...

Dajte vediet VASE skusenosti a informacie!
peter_visvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter_visvet 13. 5. 2007 21:35

Tu som nasiel zoznam autorizovanych predajcov znacky KOSS:

Autorizovaní predajcovia značky KOSS v SR
123 group SK s.r.o.
4MA.ELECTRONICA s.r.o.
AGE spol.s r.o.
AKTON Ján Maruškin
ALTEC - Ing. Alexander Lilge
AMICOMP BB s.r.o.
ARAŠID spol. s r.o. (obmedzenie pre Porta Pro a Spark Plug)

... a prave ten internetovy obchod arasid (co je vlastne
http://www.progamingshop.sk/koss-porta-pro-p-109.html) ktory ponuka koss porta pro za akciovu cenu o 1000 SK lacnejsie ako oficialny predajcovia!
By ma zaujimalo to obmedzenie, co je spomenute v tom zozname autorizovanych predajcov pri tomto obchode...
peter_visvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod decried 13. 5. 2007 21:40

To co pisu na 123mp3 je udajne blabol: http://forum.portapro.info/viewtopic.php?t=58

progamingshop - no doveryhodnost cca nulova. Skok z 200 na 900 je totalna hovadina, to uz vyrazne prevysuje cenu niektorych nizsich modelov koss, navyse cena sa odvija od kurzu dolara. V USA je pausalny poplatok nejakych 6 alebo 7 dolarov (cca tych 200sk.). Cenu a podmienky si imho diktuje vyrobca a ten pise ze netreba ziadny doklad o kupe a nebudu sa pytat co som so sluchadlami robil a bez problemov ich vymenia/opravia.

To co chysta bisaudio bude najskor nejaka vyhoda pre zakaznikov s tou nalepkou, mozno oprava zadarmo alebo za polovicu. Tym zvysenim z 200 na 900 by ***** dost vela ludi.

Obmedzenie znamena asi to ze predavaju iba tie 2 modely.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 5. 2007 22:44

Na českých stránkách Kossu je toto:

Od 1.6.2007 startuje nová doživotní záruka KOSS

Od 4.5.2007 dodáváme všechny produkty KOSS vybavené zvláštním, jedinečným Aktivačním kódem. Tímto kódem se budou identifikovat zákazníci, pro které budou platit výrazně výhodnější podmínky doživotní záruky. Naopak: bez Aktivačního kódu či bez certifikátu doživotní záruky budou podmínky v novém systému přísnější. Bližší informace zveřejníme nejpozději 1.6.2007, kdy bude nový systém doživotní záruky KOSS v České republice spuštěn. Ve vlastním zájmu vyžadujte již dnes balení výrobků KOSS jen s tímto Aktivačním kódem. Žádná možnost jeho zpětného získání nebude k dispozici!


Další informace nejsou k dispozici, takže si budeme muset počkat. Další otázka je, jestli na Slovenku nebudou podmínky jiné.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 14. 5. 2007 19:23

Dufam len ze nechystaju nejaky odrb pre majitelov sluchadiel bez toho kodu.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod holobit 14. 5. 2007 19:34

Ach jo, to mě dost vyděsilo. Mám porta pro a posílám je tam vždy, když jsou uplně na padrť. Uznali mi to naprosto vždy a to jsem je většinou poslal v hrozným stavu, ale nikdy to nebyl podvod, jen únava materiálu! Posílal jsem je za život asi 3x.

"decried
Dufam len ze nechystaju nejaky odrb pre majitelov sluchadiel bez toho kodu."

Mluvíš mi z duše a to jsem si říkal jaký to sou dobráci, ale třeba nebude tak zle, uvidíme.[/b]
holobit
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 14. 5. 2007 19:38

Na USA stranke Koss-u sa o zmene nic nepise, urcite to maju na svedomi dodavatelia v tomto ***** predrazenom zapadakove. Cital som ze v Nemecku tato dozivotna zaruka neplati vobec (neviem ci to je na 100% pravda).
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod peter_visvet 14. 5. 2007 21:08

pred cca 3 mesiacmi som kupoval koss plug sluchatka v plnej cene od oficialneho predajcu, ale certifikat o dozivotnej zaruke tam samozrejme nebol...
som zvedavy, co vymyslia po 1.6.!
peter_visvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maskov1 16. 5. 2007 21:06

Nemate sa coho bat, na tom certifikate je napisane ze ak si chcete uplatit dozivotnu zaruku tak nic im ukazovat nemusite...musite doniest (alebo zaslat) aspon 50% zo sluchatok, oni Vam to poslu spat na dobierku za cenu 200sk + postovne....
Co sa tyka toho ze sa chysta dozivotnazaruka.sk tak to je len marketingovy tah... aj tak vatsina sluchatok sa nikdy nepokazi, su ale ludia ktory si ich "kazia" naschval...
Certifikat je dalsi typ toho ze chcu ziskat peniaze.... Koss porta pro s certifikatom su samozrejme drahsie... ten certifikat len zabezpecuje ze ak ste kupili sluchatka a vtedy bol manipulacny poplatok 200sk tak aj o 10 rokov ked by bol aj 250 poplatok tak vy zaplatite len tych 200sk... ale za poslednych 10rokov stupla cena z 150 na 200 co nie je moc... dalej ak mate certifikat tak si predlzujete zakonnu zaruku z 24 mesiacov na 36 (samozrejme mechanicke poruchy su uz ratane medzi dozivotnu zaruku). Na slovensku je viacero servisov na KOSS, staci im napisat mail, alebo poslat postou list so sluchatkami kde je spatna adresa, telefon a co sa pokazilo... oni to do 2 dni opravia a zaslu to spat na dobierku ako som spominal... a uvazuje sa o tom ze pre ludi co maju certifikat tak klesne suma z 200 znova na 150 a ludia bez certifikatu budu mat za 200... myslim si ze sa nemame coho obavat, ludia co vlastnia sluchatka tak nemozu predsa byt nejak poskodeny... dalej na opravu vam stacia len sluchatka netreba ziaden doklad, ani fakturu ani blocek...fakturu/blocek treba dokladovat na 24/36 mesacnu zakonnu dobu...to je asi tak vsetko, keby nejake otazky napiste sem
maskov1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod peter_visvet 17. 5. 2007 08:45

no ak to bude takto, tak to by sa dalo. Ja som ale pocul, ze cena opravy bez certifikatu ma byt vyse 400 Sk, s certifikatom sucasnych 200 SK.
Ale kedze na strankach oficialneho dozvozcu je odkaz, ze po zmenach od 1.6. sa mame na co tesit, tak to hadam bude potesujuca zmena, ako si napisal a nie tak, ako som pocul cez cca. 1 tyzdnom.
peter_visvet
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod E_T_ 17. 5. 2007 21:45

E_T_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pHp 12. 6. 2007 13:40

pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gallea 13. 6. 2007 18:14

Ja som dostal takuto odpoved:

Valued customer,

Thank you for contacting us and for using a KOSS Stereophone.

We are aware that our distributors in the Czech Republic, Slovakia and Poland are now applying higher handling charges on returns that have not been purchased from one of their authorized dealers, which is understandable as there are many operators out there who take no responsibility for building our brand and paying all of the costs involved, and that is why Bis Audio ask for proof of purchase. You need to discuss this with Bis Audio and provide them with proof of where you purchased your KOSS Stereophone.

Our authorized European distributors, who have to pay the freight, duty and taxes on the importation of our products and spare parts, have much higher costs than the many unauthorized operators who source and sell our products, but take no responsibility for marketing and after-sales service.

Truly,
Koss Europe
gallea
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků