Jaký kabel pro PANASONIC NV-GS80EP-S

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Lexum 16. 6. 2007 17:08

Nevím si rady jaký kabel má koupit pro převod videa do PC. Jsou FireWire 4 pin - 4 pin a PROFIGOLD PGM620x FireWire 4 pin - 6 pin. Který z nich mám vybrat? Chtěl jsem se zeptat jak velký bude soubor 60 minutového záznamu po převodu do PC a jak dlouho to bude trvat?Díky.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 6. 2007 18:16

Do kamery jde většinou 4pin malý a do PC 6pin / využito4pin /. Do notesu většinou 4 - 4pin. Je jedno který použiješ. 60 min video bude trvat 60 min natahování. Velikost bude cca 12GB. 25MB/s x 60 sek. x 60 min + zvuk. Kameru zapni do režimu přehrávání. Ovládá se to pak ze střižny.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 16. 6. 2007 18:17

Ještě taková dobrá rada. Napřed propojit, pak vše zapnout. Pokud už propojovat za chodu, tak napřed kabel do PC a pak do kamery.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 16. 6. 2007 20:28

Díky
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Lexum 17. 6. 2007 10:32

Chtěl jsem se zeptat, myslíte že je lepší používat kazety výhradně od Panasonic když mám i kameru od stejného výrobce, nebo je to jedno jakou značku mini DV kazet použiju? Sonácké kazetky jsou levnější.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 17. 6. 2007 13:13

To je jedno, kludne mozes kupovat aj Sony, no kazety sa snaz nemiesat (znacky kaziet).
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 17. 6. 2007 22:37

gebarr píše:Do kamery jde většinou 4pin malý a do PC 6pin / využito4pin /. Do notesu většinou 4 - 4pin. Je jedno který použiješ. 60 min video bude trvat 60 min natahování. Velikost bude cca 12GB. 25MB/s x 60 sek. x 60 min + zvuk. Kameru zapni do režimu přehrávání. Ovládá se to pak ze střižny.t/quote]
Ten 6pin je klasické USB? Mám 4 roky starý počítač a mám jen klasické USB nic víc.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod gebarr 17. 6. 2007 22:44

USB ne. Většinou bývá u LAN. Pokud nemáš zezadu na desce, ani někde v předu, tak musíš dokoupit řadič.
http://www.alza.cz/kabel-firewire-6pin- ... d41443.htm
http://www.alza.cz/firewire-radic-kouwe ... d65689.htm
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 18. 6. 2007 08:41

gebarr: díky za pomoc a radu.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod gebarr 18. 6. 2007 11:44

Není zač.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 18. 6. 2007 19:18

Tak jsem dnes koupil řadič i s kabelem. Pokusil jsem se také nahrát první video přes Windows Movie Maker. Sice nevím jakou kvalitu mám zvolit aby bylo video stejně kvalitní jako na kazetce. Chtěl bych ho stáhnout na HDD sestříhat a opět nahrát v plné kvalitě zpět na miniDv kazetu.Doufám že na to přijdu :)
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod gebarr 18. 6. 2007 20:27

WMM má dobrý návod. NÁPOVĚDA - TÉMATA NÁPOVĚDY - POUŽITÍ PROGRAMU WMM - DIGITALIZACE Z KAMERY. Kodek používat vždy DV-AVI.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 19. 6. 2007 10:11

gebarr píše:WMM má dobrý návod. NÁPOVĚDA - TÉMATA NÁPOVĚDY - POUŽITÍ PROGRAMU WMM - DIGITALIZACE Z KAMERY. Kodek používat vždy DV-AVI.v/quote]
A není lepší než AVI kodek EMPEG-4
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod gebarr 19. 6. 2007 12:22

Lexum: V žádném případě. DV-AVI je standard na střih videa.
/ Krom HDV-mpeg2 / Do mpeg-4 to můžeš uložit jako ukázku na net. Vždy zpracovávat v původní kompresi. Až následně ukládat na DVD, mpeg-4 a jiných formátů. Zpět zálohovat taky v původním formátu. Tj. na pásku zase zpátky v DV-AVI.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warmy 20. 6. 2007 21:37

Když koupim 4pin-4pin tak to povali na notasu i pc?

Jo a ještě vubec netušim podle čeho mam vybrat fire wire kartu:) pro win visty.
warmy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků