Panasonic NV GS80EP-S

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod codym 18. 6. 2007 09:49

Zdravím ,
kúpil som tento panasonic a trochu ma zarazil nádych farby pokožky v tieni na záhrade.Je taká s nádychom do šeda až zelena.Je to normálne,alebo je zlá automatika vyváženia bielej u tohto kusu?Doteraz som mal SVHS-c od Panasonicu a nevšmol som si problém Fantomasovej pokožky. Na slnku je odtieň pokožky v poriadku.
codym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gebarr 18. 6. 2007 11:44

Chce to nespoléhat na automatiku u white balance. Po zapnutí kamery na autorežim si najeď obraz ne něco bílého, ať se může nastavit. Pokud stříháš na nějakém dospělém softu, tak se dá bílá dovyvážit. Zkus si pohrát s presetama na doladění pleťovky.

http://www.elektro-garden.cz/produkt/vi ... -gs80ep-s/
........Tak lze aktivovat i fajnovosti typu režimu pro jemnější podání pleti ...
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 18. 6. 2007 11:48

.......obraz na něco bílého...
Ach ty ruce.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod codym 18. 6. 2007 12:39

Dík za radu.Večer vyskúšam.
codym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexum 18. 6. 2007 21:45

codym píše:Zdravím ,
kúpil som tento panasonic a trochu ma zarazil nádych farby pokožky v tieni na záhrade.Je taká s nádychom do šeda až zelena.Je to normálne,alebo je zlá automatika vyváženia bielej u tohto kusu?Doteraz som mal SVHS-c od Panasonicu a nevšmol som si problém Fantomasovej pokožky. Na slnku je odtieň pokožky v poriadku.k/quote]
Mám také tuto kameru a zkoušel jsem noční barevné vidění (půlměsíc) ale záběry jsou hrozně trhané a naprosto nepoužitelné! Chtěl jsem se tě zeptat jestli to není nějaká vada, nebo zda je to u této kamery "normální". V manuálu o trhaných záběrech nic nepíši. Vyzkoušej to prosím at vím jestli je to na reklamaci.Díky Jinak za pěkného dne jsou barvy naprosto v pořádku, ale za horších světelných podmínek se mi už 3x stalo že vyvážení bíle na okamžik selhalo. Navíc se mi zdá že si to příliš neporadí s ostře žlutou a červenou kde barvy jsou přesycené. Jinak zatím jsem spokojen na to že je to má první kamera. Další už bude v jiné cenové relaci, tedy pokud u toho vydržím a nebude po většinu času ležet v šuplíku.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod codym 19. 6. 2007 09:30

Večer som sa hral s automatickým a manuálnym vyvážením bielej a s potešením som zistil,že tie farby pokožky idú "zreálniť".Dostal som reálnu pleťovú farbu,jak pri umelom osvetlení,tak aj pri vypnutom svetle za šera.Jediné,čo ma teraz trápi je to,ako zosúladiť lcd s reálom.Asi to chce trochu cviku.

Dík gebarr za radu.

To Lexum: Nočné farebné videnie som neskúšal.Zatial som snímal za šera len automatom,bez použitia osvetlenia.Obraz bol dobrý,až na očakavaný šum(s tým ale pri danom priemere objektívu nič nenarobíme) a záznam netrhal.Večer vyskúšam to farebné nočné videnie.Nie som odborník ,ale nemôže byť problém v tom ,že mesiac dosť intenzívne svieti a pri tomto režime to automatika nezvláda?Skúsil si snímať mesiac len automatikou bez tohoto režimu(nočné farebné videnie)?Chvílu mi trvalo,než som pri fotení mesiaca digitálom dokázal nastaviť clonu a čas na foťáku aby som mesiac videl.
codym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexum 19. 6. 2007 10:28

codym: ne, tys mi nerozuměl, já netočil měsíc, ale při nastavení nočního barevného vidění, záznamu je ikona na LCD zobrazena jako půlměsíc :-) Když točím za tmy jen s pouličním osvětlením na automat bez pomocných efektu je záběr mnohem kvalitnější než v režimu noční barevné vidění.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 19. 6. 2007 11:05

To trhanie pri natacani v rezime nocneho farebneho videnia je normalne. Tento rezim som pouzil raz a uz nikdy viac...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gebarr 19. 6. 2007 12:28

Lexum: Tak jsem to taky blbě pochopil. Já myslel, že jsi točil půlměsíc na nebi.
Zkus to ještě jednou a vypni stabilizátor.
gebarr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 20. 6. 2007 08:06

gebarr píše:Lexum: Tak jsem to taky blbě pochopil. Já myslel, že jsi točil půlměsíc na nebi.
Zkus to ještě jednou a vypni stabilizátor.i/quote]
Ne nejde to, noční vidění je prostě k nepoužití! Nechápu proč to tam vůbec dávaj takovou kravinu když se nedá použít. Ale možná že je to pokažené proto prosím kdo máte tuhle kameru zkuste to :|
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod codym 20. 6. 2007 08:52

Tak som večer skúšal ten režim farebnej noci a napadlo ma,či to nie je pre použitie statického záznamu(fotiek).Niečo podobné je aj v digitálnych foťákoch,kedy je naplno otvorená clona a na dlhší čas a dajú sa robiť nočné zábery mesta so svetlami áut ako dlhými farebnými čiarami.
Je to proste len nejaký režim skôr na umelecké zábery.Dokonca aj v návode je písané,že treba použiť statív!!!

Som presvedčený,že to nie je chyba kamery ,ale nejaký kreatívny režim,niečo na spôsob stroboskopu.
codym
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 20. 6. 2007 09:20

Sak som uz pisal ze to je normalne... Mam GS280 ktora stala zaciatkom roka 26tis. a pocas tohto rezimu snima rovnako. Neviem aky vplyv by na to mal mat stabilizator (iba pri pohybe kamery bude obraz trosku kratsie rozmazany), no ako uz kolega spomenul ide tam o to, ze clona je maximalne otvorena, kamera je nastavena na najvacsiu citlivost a zabery sa zaznamenavaju v neviem presne ako dlhych intervaloch. Na normalne snimanie to nie je, je to vhodne na tie "umeleckejsie zabery". Proste hodit kameru na stativ, filmovat auta a potom zaznam pocas strihu zrychlit, lebo nezrychlene to nevyzera velmi pekne (hoci ani zrychlene to nie je to prave orechove). Ako som uz spomenul, ten rezim som na skusku pouzil raz a s vysledkom som nebol spokojny, tak ho nepouzivam....
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lexum 20. 6. 2007 12:22

Díky pánové.
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Lexum 20. 6. 2007 17:25

Ještě jedna otázka. Myslíte že bude poznat na LCD televizoru rozdíl v kvalitě mezi kamerou s rozlišením 800 tisíc pixelů a rozlišení CCD 3x 800 tisíc pixelů? Porovnával to někdo někdy z vás?
Lexum
Junior

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 21. 6. 2007 12:28

LCD TV nemam, no ja som mal kameru Sony s 1CCD a teraz mam tu Panasonic s 3CCD. Subjektivne mozem povedat, ze Panasonic ma lepsie podanie farieb, pri Sony som pocas strihu dost vyuzival korekcie, pri Panasonic skoro vobec... No ta Sony stala viac ako o 10tis menej, takze nie je to porovnanie 1CCD a 3CCD v rovnakej kategorii. A dalsia vec je, ze clovek spozna rozdiel ked porovnava obraz vedla seba, resp. ako ja, ze s oboma pracuje, no ked ma clovek doma len 1 kameru a pouziva stale tu, tak mu to moze byt v podstate jedno ci ma kamera 1CCD alebo 3CCD, hlavne v tejto cenovej kategorii. To je moj nazor... Taktiez keby niekde vidim obraz z inej kamery, tak nedokazem povedat ci to je 3CCD, alebo nie. Koncom roka planujem kupit nejaku z tych lepsich HD kamier od Sony a tie maju myslim 1CCD, no to by mi vobec nevadilo...
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků