Doporučte hodně dobrá sluchátka za max 3000 Kč

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod al.ish 21. 8. 2007 12:02

Přesně tak, pokud můžeš sehnat HD 595 za dobrou cenu tak neváhej a ber je (ten cenový rozdíl se ale spíše blíží 2000Kč což už je celkem dost). Jsou opravdu dobrá. Já osobně mám HD 555 a jsem spokojený.
Co se týká zvukovky, tak na začátek by ti mohla integrovaná stačit, ale pokud to myslíš s poslechem trochu vážněji, doporučil bych koupi externí.
Taky ten biterate u mp3 budeš asi muset zvýšit, neboť sluchátka v této cenové kategorii, už ti tuhle "kvalitu" celkem odhalí. :wink:
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 21. 8. 2007 17:31

a kde budes tie sluchadla pouzivat? len doma alebo aj na cestach?
take HD595 su podla mna na doma jednoznacne, na cesty len velmi opatrne, dufam ze famy o lamani tych bocnych príchytiek su naozaj len famy, lebo reklamovat sa mi nechce

OT:uz ma trochu zacina znepokojovat odhalovanie bitratu pri mp3, ako kolko ludi si robilo slepy test, ze ci spozna rozdiel 128-192-256-320??? ak bude pouzivat internu zvukovku tak nepozna rozdiel, ak si kupi externu za 2k nepozna rozdiel, jedine bude pocut v nahravkach nove veci, okrem toho co predosla zostava nezahrala aj nejake tie chyby ktore si dovtedy nemal ako vsimnut
bitrate si moze zdovodnovat pocitovo: hm no toto je 192 takze jasne hra horsie ako tuto 320 vsak to pocujem...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kukin 21. 8. 2007 17:44

eraser_svk píše:neviem ako ty, ale mne sa HD 595 do 4000Kc najst nepodarilo... taktiez by ma zaujimalo, kde su len o 1000Kc drahsie, ako HD 555... pokial by si bol ochotny do HD 595 zainvestovat, tak neni o com, ber ich !


tady.
Po nás potopa.

na doma: foobar2000 + Carat RUBY2 / NAD C545BEE + C352BEE + KEF iQ30 + Audio-Technica ATH-A900X
do práce: HRT microStreamer + Audio-Technica ATH-A500X
kukin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 8. 2007 17:59

dik za link... za tu cenu fakt nema zmysel rozmyslat, spickova kvalita za super cenu
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ego71 21. 8. 2007 18:24

pozor na postovne, je 12eur +150Sk. skuste na http://sk.sluchatka.net/?p=productsMore ... ser-HD-595
ego71
Junior

Odeslat příspěvekod ShanDo 21. 8. 2007 19:23

postovne ma stalo 395Sk pri platbe prevodom na ucet.

a kedze YettiCZ je z ceska plati 150Czk, lacnejsie ako so sluchatka.net
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 21. 8. 2007 19:27

ShanDo píše:a kde budes tie sluchadla pouzivat? len doma alebo aj na cestach?

Já myslel, že se vyjádřil jasně:squote]Pouze na domácí poslech, nikam je nosit nebudu.u/quote]

ShanDo píše:OT:uz ma trochu zacina znepokojovat odhalovanie bitratu pri mp3, ako kolko ludi si robilo slepy test, ze ci spozna rozdiel 128-192-256-320???

Například já :wink: Dělal jsem si několik ABX testů na různé bitrate mp3 skladeb, které jsem si navíc pro ten test dělal sám, takže žádný balast z p2p sízí. Od 192kbps dolů jsem to poznal téměř na 100%. Od 192kbps nahoru tak kolem cca 70%.
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 21. 8. 2007 19:56

este by mohol prist niekto co tvrdi ze rozozna CD original od CD napalene z originalu, ale ked to rozoznas nemam ti preco neverit, len si myslim ze nie je vela ludi co rozoznaju bitraty
ludia sa zacali prilis sustredit na technicku stránku zvuku, a hudba sama o seba im zacina unikat...
ja osobne nemam problím pocuvat aj 80kbps Schumanna, pretoze ineho nemam, a nechcem prist o myslienku hudbu kvoli bitratu a nahováraniu si ze to proste nie je ono
ale kolko ludi tolko chuti 8)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 21. 8. 2007 20:05

Slyším i okvětní kvítky jetele růst, co bys rád veděl? :D

Ne, to byl samozřejmě pokus o vtip. Lidem, kteří tvrdí, že rozeznají originální CD od páleného je težko věřit, byť zase kategoricky netvrdím, že je to nesmysl. Úplně v pohodě však věřím al.ishovi, že rozezná to, co tvrdí. Já bohužel na výstupu integrované karty v NTB rozdíl 192kbps a original CD nepoznal. Věřím ale, že na lepším zdroji zvuku, který např. přehraje i MP3 bych neměl výraznější problémy - je to ale jenom domněnka, za krátký čas se přesvědčím na vlastní uši. Ona ta technická stránka tak trochu souvisí s celkovým prožitkem, alespoň u mě je to tak na 100%. 80kbps Schumana bych neposlouchal, protože bych si ho neužil, naopak by mi ho to ještě znechutilo.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod al.ish 21. 8. 2007 20:09

ShanDo
Máš pravdu - kolik lidí tolik chutí. Není tomu tak dávno, co jsem běžně poslouchal mp3 ve 128kbps a byl jsem úplně spokojený a neřešil jsem to. Pak jsem se ale rozhodl koupit nějaká lepší sluchátka a najednou se mi zdálo, že těch 128kbps zní nějak divně, tak jsem začal ten bitrate zvyšovat a teď už skoro vše poslouchám ve FLACU. A pokud někdo řekne, že se jedná o placebo, hádat se s ním nebudu, bude mít totiž z části pravdu :wink: .
al.ish
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 21. 8. 2007 20:31

moj predpoklad o tom, ze po kupe HD595 vyhodim vsetky nahravky pod 192kbit sa nenaplnil, jedine co som si vsimol pri nizsom bitrate je stabilita nahravky, akoby bola daka rozstrasena
je mozne ze tieto nizsie bitraty pocuvam aj preto, lebo som si niektore nahravky oblubil, ked som ich pocuval na starych sluchadlach, kde mi nijak neprekazal ani 80Kbps, a teraz ich mam kvoli tomu prestat pocuvat? (dokonca som si zohnal noty a klavir to je teda dost dobry bitrate :D )
uvidime, zatial mam napocuvanych len dakych 28 hodin, takze je mozne ze po case spravim dalsi ABX test, a dufam ze bude novy zdroj

ako ja som si tiez oblubil .ape (viac ako flac, neviem preco) ale na toto by sme mali asi zalozit ine vlakno ze :
http://avforum.zive.cz/viewtopic.php?p=561317#561317
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 21. 8. 2007 20:38

ako al.ish vyssie naznacil, chcelo by to skonvertovat nejaku audio-cd nahravku do MP3 roznych bitratov a tak skusat.... na balaste z p2p je to velmi premenlive, mnohe 320kbps mi zneju horsie, ako homemade 192kbps...

taktiez aj zalezi na pocuvanej skladbe, napriklad u niektorych slabsie zmastrovanych, alebo s mensim zastupenim vysok som nemal sancu poznat rozdiel medzi 192kbps a FLAC... naopak, u niektorych kvalitnejsich zahranicnych som po porovnani s Audio CD/FLAC nechcel MP3 (VBR@230kbits) ani vidiet...

2 Jersey II. - pozeram ze mas tiez Asus A6, ak mam hovorit za svoj A6Km, tak tam bola integrovana zvukovka uplne na nic (aj ked ja mam SiS chipset, u NF to moze byt ine...)

ono tiez spoznavanie rozdielov medzi nizsimi a vyssimi bitrate zavisi aj na sluchu... nie kazdy to pocuje (stastni ludia :D :wink: )

//Jersey II.: Ano, samozřejmě to závisí na sluchu, jenže ten se nechá docela dobře trénovat. :wink:


//inak rozdiel v kvalite zvuku medzi .ape a FLAC je ziadny... akurat .ape ma o kus mensie subory
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod YettiCZ 18. 9. 2007 14:35

Zdravim zpět,
byl jsem se podívat v Gothicu a řekl jsem si, že je lepší dát headphones.cz nějaký prachy navíc spíš než kupovat zajíce v pytli.
Tak jsem vyzkoušel:

Audio-Technica ATH-AD300
Audio-Technica ATH-AD500
Audio-Technica ATH-AD700
SENNHEISER HD 555
SENNHEISER HD 515
Grado SR60

No a nakonec jsem skončil u Audio-Technica ATH-AD500. 300 mi přišli horší (především výšky), 700 mi zněly stejně (paradoxně možná ještě hůř než 500, nevím proč). Sennheiser mi přišly oboje přebasovaný, 555 zněly líp, imho se vyplatí spíš vzít za 1000Kč navíc 555 než 515. Grado SR60 = plochej zvuk, nevím proč, ale scházel mi prostor. Jinak radši Grado než oboje Sennheisery.

Audio-Technica byly jednoznačně nejpohodlnější. Mají imho docela agresivní zvuk, ale stále lepší než přebasované Sennheisery. Jediná věc, která mě trochu zrazovala byl trochu chrčivý zvuk u některých nahrávek (předeším Linkin Park). Jinak jasně nějvětší prostor v nahrávkách, což pro mě byla jedna z hlavních kategorií. Jinak sluchátka trochu šetří basama, tam kde by měly být jsou, tedy nikde navíc, což je oproti Pioneerům velká změna.

Testoval jsem na (vše FLAC ve Winampu):
Linkin Park - Runaway (numetal)
Rob D - Clubbed to Death (instrumental, house)
Black Sun Empire - The Cooler (D'n'B, specielně Darkstep)
FF vs XIII trailer (HD 1080p mov H.264 kodek)

Chápu, že se mnou nemusí spousta lidí souhlasit :D.
YettiCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ShanDo 18. 9. 2007 20:34

to je zaujimave, na tychto nizsich radach Sennheiserov ludom zvycajne basy chybaju:)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ghostdog32 31. 12. 2010 16:24

zdravím. chci si pořídit něco kolem 3 000 kč (max 3500) a nechce se mi zakládat nové vlákno protože jich tu je hodně, ale mám rád když se ke mě někdo individuálně vyjádří takže sluchátka chci jen a pouze na domácí použití. chci na nic poslouchat elektronickou hudbu (dnb,trance...) a jiné žánry kromě hiphopu nebo metalu. pak bych je rád používal na FPS hry abych přesně slyšel kde je protivník :) a samozřejmě na filmy obecně. mám zvukovku Asus Xonar DX/XD

něco jsem si pročetl a napadají mě tyto modely:
Sennheiser HD555
AKG K540
AKG K242
AKG K272
Shure SRH440

PS: momentálně mám AKG K514
i5-2500K @4.4 Ghz, Noctua NH-U14S, GA-Z68XP-UD3P, Kingston 8GB, Samsung 840 EVO 120GB, Intel 320 80GB, WD Green 2TB EZRX, Audinst HUD-mx2 + AKG K240MKII, EVGA SuperNOVA 750W G2, Fractal R4, LG W2220P @75Hz
ghostdog32
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků