Kamera s HDD a nekomprimovaný formát

Analogové a digitální videokamery, záznamová média

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jerzin 8. 8. 2007 11:18

Neznáte někdo Videokameru s HDD, která nekomprimuje video do MPG2. Pro střih je to blbý....
jerzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 8. 8. 2007 15:18

přímo kamera s HDD ukládající do nějakého AVI asi není, existuje však přídavný HDD značky FireStore, připojuje se na FireWire konektor kamery a dokáže ukládat DV data. Nicméně to je profi řešení čemuž pak odpovídá cena
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerzin 8. 8. 2007 16:30

To je škoda. Ale díky za odpověď.
jerzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod blackskull 24. 8. 2007 19:12

Já teda nechápu proč foťáky mají možnost fotit do RAW nebo TIFF, ale na kameře jde jen komprimát. 1hod. AVI cca 12GB, takže 2.5 hod nekomprimovanýho videa by nebylo špatný. P.S. nemáte někdo JVC MG140. Koupil jsem jí, ale na webu JVC ani v jiným IT krámě jsem jí nenašel. Jen na stránkách JVC myslím že v Dánsku.
blackskull
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 25. 8. 2007 14:02

no ono je to hlavně otázka ceny (na AVI by musel být výkonnější HDD než je potřeba na MPEG-2), atraktivnosti (přece 40 hodin záznamu je víc než 1,5 hodiny) a tím pádem celkové prodejnosti - drahé zařízení s "malou" kapacitou si laik nekoupí, a pro profesionály existují jiná řešení, takže není důvod něco takového vyrábět. Mimochodem DV AVI není nekomprimované video, je u něj komprese zhruba 1:5, nekomprimovaná hodina videa (RAW) by zabrala 52GB.
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerzin 27. 8. 2007 05:51

JJ ale mohlo by být na výběr jestli ukládat v AVI nebo v MPEG-2
jerzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 8. 2007 09:20

jerzin píše:JJ ale mohlo by být na výběr jestli ukládat v AVI nebo v MPEG-2E/quote]


to právě naráží na ten problém zmíněný výše - aby kamera mohla nabídnout ukládání v AVI tak by musela mít podstatně výkonnější HDD, což by drasticky zvedlo cenu a tím pádem by to nikdo nekoupil.
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerzin 27. 8. 2007 11:51

Mě by stačilo 1,5 hodin s tím že si můžu potom vybrat ukládat i mpg-2
jerzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marts 27. 8. 2007 15:10

jerzin píše:Mě by stačilo 1,5 hodin s tím že si můžu potom vybrat ukládat i mpg-2i/quote]


slovem "výkonnější" nemyslím disk s vyšší kapacitou, ale s vyšší rychlostí zápisu a čtení dat - a to je ten problém
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerzin 27. 8. 2007 18:23

Ani né tak rychlost jako velikost ..... v dnešní době myslím že není problém velikost. Tam se ceny ve velikosti moc neliší
jerzin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eraser_svk 27. 8. 2007 19:07

jj, ako vravi marts... aj ked v sucasnosti u takych 30GB modelov by to uz disk aj mohol stihat... ved kolko ma DV ? 20MB/s ? notebookove disky davaju v pohode aj dvojnasobok, tak preco nie tieto ? takze moze to byt aj atraktivnostou ukladacieho formatu u laickej verejnosti
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 27. 8. 2007 23:08

DV je jenom 25 mbit/s což je něco přes 3 MB/s - tedy jsem to s tou náročností zřejmě trochu přestřelil.
marts
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků