Zkusenosti s O2 TV

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod James007 25. 8. 2007 22:03

Největší slabinou O2 TV je nefunkční HDMI výstup (funguje jen pro rozlišení 576i a to většina nových TV ani podporuje - ty se pak musí zapojit jen přes analogový Scart výstup) a malé datové toky signálu (jen mezi 600 kbps - 1 Mbps), které odpovídají DivX filmu vecpaném na 1 CD. Obraz je pak na větším TV k nedívání. Nedokonalosti MPEG4 komprese se projeví hlavně v rozmazaných pohybujících se objektech, flecích na větších plochách a kostičkami kolem hran statických předmětů (např. kolem log TV programů).
Taky zvuk vysílají pouze stereo s velkou kompresí (na lepším systému domácího kina je slyšet zkreslení zvuku a minimální dynamika).

Pro malé CRT TV to může stačit, ale pro větší plasma a LCD TV nelze O2 TV doporučit.

MPEG4 Full HD TV signál potřebuje datové toky alespoň 10 Mpbs a k tomu má O2 neskutečně daleko.
Ani nabízená HD ČT1 nemá obraz o nic lepší než standardní verze ČT1, protože signál je jen extrapolovaný HD přepočet z této standardní verze (viděl jsem na LCD 46" Full HD 1080p).
Jinak to ani nejde, protože sama ČT se na Full HD (1080progressive) vysílání teprve chystá.
James007
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sandstorm 26. 8. 2007 17:22

Zdravim, již týden mám O2 TV a jsem celkem spokojený, jenom mě naštvali při objednávce - říkal jsem že chci k O2 Zábavě balíček HBO + HBO2, bohužel po zprovoznění jsem HBO mezi kanály nenašel, tak jsem zavolal na ústřednu a ani během týdne nebyli schopni toto realizovat :roll: A druhá věc co mi vadí je, že na např. National Geographic nebo MTV jsou madarské reklamy :D Je to detail, ale když si to platim proč bych měl poslouchat nějaký maďary :roll:

A jeste mam otázku, nevíte jestli mají v plánu spustit kanál Sport1? Ten mi tam dost chybí
Sandstorm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod beat 29. 8. 2007 14:31

Hledám nějakou hodnou duši, která má O2TV na televizi 16:9. Jde mi o to, jak se to chová. Jestli je Menu širokoúhlé, nebo je 4:3 ale roztáhnuté...jde i taky o nějaké ty širokoúhlé filmy na HBO..protože na mojí 4:3 televizi je nahoře a dole dost velký černý pruh. Takže bych rád věděl, hestli je to vysíláno ve 4:3 i s těma pruhama, nebo si to settopbox/televize sama přizpůsobí.

Nerad bych si koupil zybtečně drahou televizi a pak zjistil, že mám nejen tlusté moderátory, ale i herce v širokoúhlém filmu na HBO.

Jestli jste mě někdo pochopili a poradíte, tak děkuji :wink:

BTW. Když je na Primě autosalon, tak musím televizi přepnout sám na 16:9, jinak je všechno roztažené na výšku. Právě proto mám strach, aby ty filmy na HBO nebyly ve 4:3 rovnou už s těma černýma pruhama :roll:
Tomuhle fakt nerozumím :D

EDIT: Tohle píšou na stránkách O2TV
Kód: Vybrat vše
Během experimentálního vysílání bude O2 TV STB zobrazovat v rozlišení 576i. Po testovací fázi budou STB vzdáleně upraveny tak, aby bylo možné obraz zobrazovat v rozlišení 1080i.
[/code]

Tak snad to bude pravda a ta testovací fáze nebude pětiletá...
beat
Junior

Odeslat příspěvekod matluba 31. 8. 2007 12:31

bohužel si teké v některých případech (HBO 1,2 cinema 1,2) trhám vlasy mam tv 16:9 (i nastavenou v stb) ale některé filmy jsou bohužel vysílány ve formátu 4:3 ale protože jsou natočeny 16:9 tak jsou nahoře i dole vyleptané černé pruhy (no pruhy když to změříš nahoře a dole tak jsou o dost větší než promítaný fílm. To mi jedine na tv dost vadí, ale poskytovatel stím nic neuděla to je vina HBO, při prvním zjištění jsem byl tak naštvanej že jsem se jich chtěl zeptat jak to hodlají do budoucna řešit, ale ty "šikulové" nemaj telefon a na mejlu se nemůžu tak odréagovat, tak mi nezbylo nic jiného než si zviknout
matluba
Junior

Odeslat příspěvekod beat 31. 8. 2007 15:24

Díky..
No, nepotěšil jsi mě. U nás asi fakt ještě nemá smysl kupovat televizi 16:9
Jsme holt pořád sto let za vopicema..
Ale aspoň ušetřím korunky.
beat
Junior

Odeslat příspěvekod matluba 31. 8. 2007 17:05

ale nezoufej většina jede v 16:9 jsou to cca 3 filmy denně a už jsem se konečně dovolal na HBO pro 02TV to bude do několika měsíců plně v 16:9 na kabel je to až výhlodově na příští rok, mame výhodu :D
matluba
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 31. 8. 2007 18:19

Sandstorm píše:Zdravim, již týden mám O2 TV a jsem celkem spokojený, jenom mě naštvali při objednávce - říkal jsem že chci k O2 Zábavě balíček HBO + HBO2, bohužel po zprovoznění jsem HBO mezi kanály nenašel, tak jsem zavolal na ústřednu a ani během týdne nebyli schopni toto realizovat :roll: A druhá věc co mi vadí je, že na např. National Geographic nebo MTV jsou madarské reklamy :D Je to detail, ale když si to platim proč bych měl poslouchat nějaký maďary :roll:

A jeste mam otázku, nevíte jestli mají v plánu spustit kanál Sport1? Ten mi tam dost chybís/quote]


Tady:
http://www.parabola.cz/clanky/2758/10-n ... uzbe-o2tv/

krome tveho sportu jeste neco navic /CSFilm, Filmbox, Nonstop Kino, AXN Crime a AXN Sci-Fi/ a to od 1.zari :wink:
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kayjay 5. 9. 2007 16:52

POsledni dobou se to strasne seka a kouse. Stoji to za h****. Meli by stim neco delat .... :?
kayjay
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sandstorm 5. 9. 2007 19:16

kayjay píše:POsledni dobou se to strasne seka a kouse. Stoji to za h****. Meli by stim neco delat .... :?


Mě se to neseká, jenom občas když je tam nějaká rychlejší akce proběhnou kostičky ale neni to nic hroznýho, spíš mi serou madarský reklamy
Sandstorm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 6. 9. 2007 17:49

Protoze jsem tohle tema zalozil, tak napisu zkusenosti s O2TV po 5 mesicich.
1) Jak jsem psal ve svych starsich prispevcich, zrizeni O2TV bylo bezproblemove a nemohu lidem v O2 nic vytknout. Jako kdyby nekdo stare zapskle telekomaky-ignoranty vyhodil, nebo alespon poradne zkrotil. :)

2) Problem s rychlosti internetu, ktery jsem zde drive popisoval, byl nekde na DSLAMu a chvili trvalo, nez se mi podarilo lidi z O2 presvedcit, ze zavada opravdu neni na mem prijimaci=notebooku. Technici se ale snazili a zavadu opravdu odstranili. Znovu jsem byl prijemne prekvapen, ze se ze me nikdo nesnazi delat "blbce", jak tomu bylo za (ne)blahych dob CT.
3) S O2TV jsem maximalne spokojen - vypadky byly jen na konci srpna, protoze O2 chtel od zari nabizet nove filmove kanaly, soucasne aktualizoval vzdalene firmware v STB. Pracovnici na infolince se nijak nevykrucovali a priznali, ze se upgrade nepovedl napoprve. Z technickeho hlediska bylo zajimave, jak STB bootoval ze site O2, nacital sitova nastaveni, menily se jeho funkce (napr. po jednom flashnuti FW nebyl schopen zobrazit OSD menu) :)

4) Mam aktivovanou nabidku O2TV Kino, Zabava, Dokumenty a dnes jsem jeste objednal Filmy+ (hlavne kvuli AXN Scifi ). Nabidka programu mi nyni prijde slusna a kazdy si urcite vybere.

5) Jedine co mi vadi je nabidka filmu ve videopujcovne - to je stale bida. Take by O2 mohl zapracovat na ovladani menu - napr. zobrazeni detailu o filmu v programovem prehledu mi prijde nelogicke.

O2TV ale doporucuji, nic lepsiho nez IPTV neznam. :)
Naposledy upravil Paul Atreides dne 6. 9. 2007 18:36, celkově upraveno 1
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod RostaD 6. 9. 2007 18:32

Musim nez souhlasit s nazorem a zkusenostmi Paula ...
-GA-EP45-UD3R + Intel C2D E6400 2,13@3,2GHz-4GB DDR II/PC800 A-Data Extreme-MSI NX8800GTS-T2D512E-OC-2x250GB SATA II-Audigy 2 Platinum-Chieftec Big Tower + Fortron Epsilon 80+ 600W-LCD Samsung SM275T-Logitech G11+MX Revolution
RostaD
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matluba 8. 9. 2007 07:23

já se také připojuji k pozitivním ohlasům na O2TV, ale chci se zeptat uživatelu AXN crimy/sci-fi jestli vám také pravidelně na sekundu vypadne zvuk? tak jestli je problém u mě nebo u AXN
matluba
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 8. 9. 2007 13:49

Vcera a dnes jsem se dival na Strar Trek: NG na AXN Scifi a zadne zpozdnei jsem nezaznamenal.
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 8. 9. 2007 14:07

Sauron: Zatim zadna reklama behem serialu na AXN Scifi nebyla - taky me to prijemne prekvapilo. Jsou pouze upoutavky (docela otravne :) ) mezi jednotlivymi porady.
Paul Atreides
Junior

Odeslat příspěvekod Paul Atreides 8. 9. 2007 14:12

Sauron: Priznam se, ze na AXn jsem skoro nekoukal a myslel jsem si, ze behem poradu stale delaji jen promo na dalsi svoje porady - coz je otravne, ale pochopitelne. Ted uz maji i reklamy? ;-)
Paul Atreides
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků