Vadi to baterrii?

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod imroman 26. 9. 2007 12:49

Ahojte, mam novy prehravac SandDisk Sansa e250 a asi ako kazdy uzivatel by som bol rad aby mi baterka vydrzala co najviac. Preto sa chcem spytat ci vadi baterii (prehravac sa nabija zakazdym ked sa pripojim k USB) ked ho casto pripajam a odpajam z pocitaca z dovodu menenia songov, videi a pod. Alebo je to jedno ako tu baterku budem pouzivat a za rok, dva mi aj tak zostarne a strati kapacitu..Diky
imroman
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod imroman 26. 9. 2007 13:15

Super, dakujem ti...a googlit som skusal ale tak uspesny ako ty som nebol :)

Z toho jednoho clanku som to pochopil tak, ze cim castejsie nabijam tym lepsie a tym viac predlzim zivotnost...nepletiem sa?
imroman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bombul 26. 9. 2007 13:32

No on je tam napisane nieco v zmysle tom ze ak vzdy budes baterku vybyjat len na 25% tak tym zvysis pocet moznych nabiti z tych co su dane papierovo.
Naposledy upravil bombul dne 31. 10. 2007 09:07, celkově upraveno 1
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mrtvocich 26. 9. 2007 14:20

Sry, ale moc se v tom nevyznam, jen Googlim :-)
Naposledy upravil mrtvocich dne 26. 9. 2007 16:56, celkově upraveno 1
iPhone 3G + Koss Porta Pro
Ovation CC-44
mrtvocich
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imroman 26. 9. 2007 15:16

Takze z toho co som sa dozvedel v tych clankoch, najlepsie urobim ak budem baterku nabijat co najcastejsie...ak je to naozaj tak, tak je to super 8)
imroman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 26. 9. 2007 16:07

so zaujmom som si precital clanok v linku c. 2, zaujimave a uzitocne informacie, ale najlepsia je veta na konci strany 2, konkretne jej prva cast (podciarkol som):

"A pochopitelně vadné články vyhazujte do koše vždy s úsměvem na rtech - prodlužuje to vaši životnost ...!"

Ja som si myslel, ze nieje dobre vyhadzovat baterie do kosa... ze ich treba odovzdavat na miesta na to urcene... ruku na srdce, malokto to robime, ale na konci tekhoto clanku to mohli spomenut... ;) :)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod davidak 27. 9. 2007 22:35

Aby to nebylo málo složitý- v nastavení mám možnosti
USB charging: Normal/Slow/Off
už teda vim, že nabíjet je zdravý, ale co ta rychlost? :)
davidak
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod imroman 28. 9. 2007 08:26

A co mas za prehravac??
imroman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DC20 28. 9. 2007 14:12

Podla toho co viem ja... tak rychlonabijanie skodi akumulatoru a skracuje jeho zivotnost. A to s tym castejsim nabijanim tiez neviem co je natom pravdy... :?
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2007 17:20

Ahoj,

také nevím přesně jak to je, ale ..... každý akumulátor má jistý počet nabíjecích cyklů a pak začne ,,odcházet". Tudíž, by neplatila varianta, že čím častěji nabíjím tím lépe.

Dokonce vím, že lze na webech a fórech narazit na návody, jak některé USB káblíky k různým výrobkům, jenž nemají možnost vypnutí nabíjení nějakou ,,čudlikózou" upravit, aby se produkt jen připojil k PC, ale nebyl nabíjen (či je v návodu popsáno, jak ke káblíku přidělat přepínač)

Pravdou zůstává, že také každému akumulátoru škodí-vadí, když je skladován ve vybitém stavu. Takže když svůj strojek nebudu používat, nebo když se mně vybije, je třeba jej co nejdříve připojit k síti a nabít do plného stavu. Moderní akumulátory již netrpí paměťovým efektem, což je výhoda, neboť je možné je dobíjet kdykoliv. Výrobce ale stejně povětšinou doporučuje, jednou za čas nechat článek zcela vybít a pak jej ihned ,,nadupat" na 100%.

Životnost článků také údajně zkracuje používání v příliš horkém/chladném prostředí.

Co se týká rychlonabíjení, tak jsou články, které jsou pro tuto činnost přímo uzpůsobeny. Rychlonabíjení opravdu většině akumulátorů škodí-resp. zkracuje jejich životnost. Na kolik, to záleží na každém typu, a samozřejmě i na druhu nabíječky a stylu nabíjení.

Doufám, že má slova nejsou pouhým výplodem bujné fantazie, a pakliže je něco trošičku jinak, že mě hned neukamenujete ;-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 28. 9. 2007 17:56

Mgx

Co znamena prilis teple alebo prilis chladne prostredie? Existuje optimalna teplota? Zavisi od produktu alebo je pre vsetky prehravace priblizne rovnaka?
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2007 18:15

To bombul:

ahoj, nejsem takovým odborníkem, avšak co jsem slyšel/četl, tak ...

každý přístroj má nějakou možnost býti provozován při teplotě od - do. Je jasné, že ony krajní hodnoty vadí některým jeho částem více, čí méně. Dovolím si tvrdit, že u akumulátorů spíše více.

Určitým excesem je nabíjení při vysoké teplotě, kdy může dojít k přehřátí akumulátoru.
Znám jednoho ,,Matouše", co na přímém letním (poledním) slunci nabíjel mobil (a ještě v obalu), čímž došlo k tomu, že akumulátor ,,zvolal SBOHEM" - tolik humorná vložka ;-)

Typickým jevem je menší výdrž akumulátorů v zimním, chladném prostředí. Proto je doporučováno mít třeba MP3 přehrávač apod. někde blíže u těla (pod bundou), aby nebyl přímo vystaven mrazu.

Jak píšu výš - nejsem odborník, spíše jen uvádím to, co jsem kde slyšel/četl, nebo mám odzkoušené.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bombul 28. 9. 2007 18:18

Mgx

Z toho mi logicky vychadza, ze ak budem nabijat pri nevhodnych teplotach znizim tak zivostnost baterky.
Mylim sa?
Admin na pauze
bombul
VIP uživatelka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod homomorfismus 28. 9. 2007 18:43

MgX píše:také nevím přesně jak to je, ale ..... každý akumulátor má jistý počet nabíjecích cyklů a pak začne ,,odcházet". Tudíž, by neplatila varianta, že čím častěji nabíjím tím lépe.
homomorfismus
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků