Doporučte: Plazmu + domácí kino + HD/DVD přehrávač

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod zidane 25. 9. 2007 08:12

Dobrý den,

aktuálně řeším vybavení nového bytu, vybírám kompletní sestavu, která bude tvořena:

- Plazma TV (optimálně 50)
- Sestava domácího kina
- HD/DVD přehrávačem

Upřímně přiznám, že nemám čas sledovat aktuální trendy, posuny ve vybavenosti atd. proto rád požádám o názor sečtelé a zkušené uživatele.

Jako plazmu bych si představoval nejspíše Panasonic, líbí se mi tyto modely:
TH-50PX70EA:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4086
nebo Full HD model: TH-42PZ70EA
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4088
U Full HD modelu si nejsem jist tím, zda-li se nejedná o zbytečný komfort v našich podmínkách takřka nevyužitelný, alespoň zatím. Dále si nejsem jist jestli na obrazovce disponujícími těmito vlastnostmi nebude u uhlopříčky 42 palců obraz velmi malý. Vzdálenost sedací soupravi od obrazovky bude cca 2,5 - 3 m.

Jako domácí kino se mi zatím jeví nejlépe také Panasonic:
SC-PTX5E-K:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=ADD_4194
Která má ale pouze přední soupravu a subwoofer. Myslíte, že je to dostačující?
nebo
SC-PT850E-S:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=ADD_3806
nebo
PIONEER RCS-LX60D:
http://www.basys.cz/produkty/pioneer/au ... /rsc-lx60d
Který obsahuje také HD/DVD přehrávač, vypadá skvěle.

nebo případně separátní HD/DVD přehrávač:
DMR-EH67EP-K:
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AFA_3781


Předem děkuji za posouzení výběru či za další doporučení. Osobně preferuji Panasonic a Pioneer jako značky, kterým dávám komplexně důvěru. Pokud jednotlivé produkty obsahují či neobsahují užitečné funkce tak předem děkuji za upozornění, či případně za upozornění na vzájemnou nekompatibilitu.

Jinak rozpočet na komplet vybavení je cca 80-90 tisíc kč.

Předem děkuji
zidane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vettriano 26. 9. 2007 11:50

Na uvod poznamka k oznaceniu "HD/DVD prehravac". Je to trochu popletene, kedze ty mas na mysli vlastne bezny HDD/DVD rekorder (DVD rekorder s harddiskom) . HD-DVD je novy druh high resolution DVD diskov (konkurent Blu-ray) a po nich pomenovanych pristrojov z dielne Toshiby.
Osobne by som odporucal kupit set od jedneho vyrobcu. Pioneer tak dobre nepoznam, ale u Pana'cu existuje fcia HDAVI2 - VieraLink ktora velmi ulahcuje vzajomnu spolupracu komponentov pospajanych kablami HDMI ver1.3a (a vyssie). Napr. ovladacom od TV mozes riadit aj HC, DVD rekorder resp Blu-ray player.
Ak vies, ze v najblizsich rokoch nebudes mat poruke zdroj HD signalu (Blu-ray,HD-DVD,DVB-S/C-HD, etc), radsej zober tu 50in HD ready nez 42 FullHD. V kvalite obrazu rozdiel nebude a vacsia uhlopriecka bude aspon hodna vynalozenych penazi. Ak je vzdialenost divaka aspon 3m nemalo by to vadit, zblizsa uz by boli artefakty upconverzie zrejme viditelne. Toto si ale radsej over v obchode pred kupou, lebo obyvacku tazko nafuknes:-)
Ja mam doma HC SC-PT550EK a som spokojny aj ked zvukovy high end to nie je. Vyrobok zodpoveda cene. Pre mna bola rozhodujuca HDMI konektivita a upscaling na 1080 progres.riadkov.
Dost dobre nerozumiem, preco ten EH67 HDD/DVD bez DVB-T tunera. Je to zamer, alebo omyl? V Cechach je DVB rozbehnute a investovat do stariny mi pripada zbytocne. DMR-EX87EP je DVB-T+Analog stroj s ceskou lokalizaciou. Nema konkurenta. Pred mesiacom bol oceneny ako EISA HDD/DVD rekorder sezony 2007/8.
Vsetko IMHO.
Naposledy upravil vettriano dne 27. 9. 2007 08:02, celkově upraveno 1
vettriano
Junior

Odeslat příspěvekod ondof 26. 9. 2007 23:28

Naco mu je tuner do dvd na px radu TV Panasa?
ondof
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vettriano 27. 9. 2007 07:52

DVD rekorder si kupim vtedy, ked chcem programy nahravat. Napr. dnes v noci nejake to P-cko:-) Samozrejme z DVB-T. Pomoze mi DVB tuner vo vypnutom TV? NIE!
EX87 elegantne naprogramujem cez EPG a zajtra si to kuknem. Ja neviem kde zidane byva, ale v Cesku uz s vypinanim analogu zacali. Teda kupovat rekorder bez digital tunera v oblasti, ktora je pokryta (alebo coskoro bude) DVB signalom je vzhladom na cenovy rozdiel blbost.
vettriano
Junior

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 9. 2007 14:31

Ahoj, jednoznačně doporučuju Domácí kino s DVD rekordérem PIONEER RCS-LX60D ! Čekal jsem, jestli si ho někdo tady všimne :)
Je nejvybavenější, skvělá značka a má hlavně DVB-T !
Sice osobně jsem větší purista, ale ttoto je dobrá cenová a funkční alternativa.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2007 17:42

Ahoj,

myslím, že co se týče tunerové části rekordérů, plazmových a LCD TV atp. je nejlepší volbou, pokud mají jak analogový, tak digitální tuner.

Alespoň pro ČR a tyto dny, mně to tak přijde.

Zajímavé bude, pokud se opravdu v naší zemi začne měnit digitální vysílání v ještě jinou normu, tak jak je údajně plánováno. To si zřejmě bude každý ke svému novému LCDčku (plazmě ....) koupit zase další škatulku. Jediné co mě napadá je, když by výrobky byly osazeny určitým typem modulů a stačilo by je pak vyměnit (za poplatek) v servisu. Ovšem k tomu by se musel vyjádřit nějaký odborník z této oblasti, zda je to, nebo není (případně) možné.

EDIT: určitě bych kupoval plazmu s kombinací analog/digitál a DVD rekordér také s vlastním analog/digitálním tunerem.

EDIT: oprava překlepu
Naposledy upravil MgX dne 28. 9. 2007 20:47, celkově upraveno 1
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radoo 28. 9. 2007 18:25

Možné to údajně je u zařízení, která mají CI slot, což je interface na vložení dekódovacího modulu pro časy budoucí.
Spatřit je můžete u TV, satelit přijímačů apod.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zidane 2. 10. 2007 07:28

Děkuji všem za postřehy a komentáře.

Tak jsem včera navštivil prodejnu Datartu a to především z toho důvodu, abych si oživil velikost daných úhlopříček panelů atd. Došel jsem k závěru, že 50 je extrémně velká (v mém obýváku bude vzdálenost sedací soupravy od TV cca 2,5 - 3m). 42 je OK, ale také jsem postřehnul že 37 (LCD) by také nemusela být špatná volba.

Tím jsem tedy došel k dalším kandidátům:

Plasma: TH-42PZ70EA
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAB_4088

LCD: TX-37LZD70F
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AAC_4017

HDD/DVD rekordér:DMR-EX87EP-K
http://www.panasonic.cz/vyrobek.aspx?id=AFA_3775


Sestavu pro domácí kino zatím kupovat nebudu, uvidíme jak bude pracovat Plasma v prostoru a také zatím nevím jak řešit kabeláž u domácího kina k zadním reproduktorům atd...

Pro HDD/DVD jsem pevně rozhodnutý (díky za doporučení). Ale hlavou mi vrtá jestli Plasmu nebo LCD (který z těch modelů). Příjem bude z kabelovy Karneval (nyní UPC), cenově v dané lokalitě vychází takřa na stejně při určitý nabídce programů jako DIGI TV. Rozhodl jsem se raději pro kabelovku, mám za to, že získaná kvalita bude lepší než z DIGI TV. Jiný zdroj v dané lokalitě není bohužel možný.

Jinak TV bude využívána standardně, přítelkyní na hudbu a film, mnou na sport, film a zpravodajství...

Pokud byste někdo měl ještě další doporučení tak předem díky.
zidane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dagy2 2. 10. 2007 09:25

Zidane: sa mi zdá, že si ubral? :)) tiež sa mi zdá, že Panasonic si si vybral dávno predtým než si napísal príspevok a čakáš, že ti to niekto potvrdí. Ja som na Panasonic po mojich skúsenostiach absolútne negativisticky naladený. Ale nech si vyberieš čokoľvek, hlavne kupuj tam, kde môžeš bez udania dôvodu tovar vrátiť aspoň do 7dní. (Takže určite nie DATART). To bol môj prípad s HDD/DVD Panasonic, keď jeho tuner odmietal niekoľko programov z mojej káblovky a VPS nefungovalo. Výrobca tvrdil, že v ich servise sa chyba neprejavila, ale pre mňa tento prístroj za 18k Sk bol nepoužiteľný. Prístroje iných značiek pracujú v tejto káblovke bez problémov.
Dagy2
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zidane 2. 10. 2007 09:35

Dagy2:
Ano, máte pravdu, tak trošku ubírám, ale především proto, že 50 palcový panel se mi zdá extrémně velký pro můj prostor.
Nejsem rozhodnutý přímo pro Panasonic, proto píšu pokud má někdo alternativu tak ať mi ji napíše, budu jenom rád.
Zatím jsem vždy kupoval elektroniku všechno Panasonic a negativní zkušenosti jako Ty nemám.
Ale přiznávám, že poslední dva roky nemám čas sledovat vývoj atd. proto jsem v této oblasti dost mimo, což jsem psal hned v prvním příspěvku, proto chci buďto výběr potvrdit nebo vyvrátit někým kdo se "vyzná"...já to bohužel nejsem...
A dalším faktorem je, že bych rád vše od jednoho výrobce...prostě celý pack, nechci mít panel LG a HDD/DVD Panasonic...už kvůli lepší kompatibilitě/komunikaci...
Předem díky za rady
zidane
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Radoo 2. 10. 2007 16:17

Musím se přidat k Dagy 2. Panasonic a Sony mi nějak v černý nikdy nepřirostli k srdci. Před pár lety se mi líbily značky, jako je Aiwa (dnes už Sony), Toshiba, JVC, NEC, Sony pouze TV a pak přišel favorit Philips.
Dnes už ale preferuju jiné značky - spíš Pioneer, Onkyo, Samsung.
Nikdy mi nešli pod nos Grundig a Thomson.
Radoo
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků