[recenze] AKG K27 i

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 2. 2007 17:46

AKG K27i
Uživatelská recenze


AKG K27i jsou přenosná sluchátka uzavřené konstrukce. Náušníky nepřekrývají celé ucho, jedná se o supraaurální provedení mušlí. Design je sladěn s bílým iPodem. Na konstrukci je z největší části použit hladký bílý plast, který nevzbuzuje příliš důvěry, ale je kvalitní. Na mušlích je použit šedý „perforovaný“ dekor z plastu. Stejnou barvu mají koženkové náušníky. Hlavový most je z dvou na sobě ležících kovových pásků. Hlavový most z kovu by mohl na hlavě nepříjemně studit, tomu zabraňují pěnově polštářky na dvou plastových dílech. Celkově design ladí k bílému iPodu. Konstrukce umožňuje celá sluchátka jednoduše složit do šedé koženkové taštičky, celý mechanismus AKG nazývá 3D-axis folding a skládání připomíná Transformers. Na kabelu se nachází mechanické ovládání hlasitosti. Kabel je dvoužilový a 1,5 metru dlouhý. Konektor, klasický 3,5 mm jack, je pozlacený.

Obrázek
Obrázek

Výhrady mám ke komfortu. 73 gramů hmotnosti není mnoho, ale sluchátka na hlavu vytvářejí znatelný tlak, což je po delší době nepřijatelné a koženka přímo na uších způsobí pocení. V teplém létě téměř nepoužitelné, naopak v zimě to má své výhody. Předností je určitě velká míra izolace.

Obrázek
Obrázek

Basové pásmo je neuvěřitelně dominantní a razantní, což má v kombinaci s uzavřenou konstrukcí za následek výrazné zkreslení. Osobně mi to u přenosných sluchátek na ven nevadí. Bez ekvalizéru je zvuk bohužel příliš zahlušený, doporučuji využití například SRS WOW ekvalizéru. Zvukově proti nejlepším otevřeným sluchátkům v kategorii neobstojí, K27i má smysl brát jen jako uzavřený typ.

Obrázek

AKG K27i se dnes prodávají pod novým označením AKG K 416 P.

Charakteristika:
Citlivost: 126 dB/mW
Rozsah: 11 Hz - 28,5 kHz
Impcedance: 32 Ω
Naposledy upravil oneill_sx1 dne 14. 1. 2008 15:14, celkově upraveno 16
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 4. 2. 2007 19:14

Designově moc pěkná sluchátka, budu muset někde poslechnout, jak jsou na tom se zvukem. Neprojevuje se u nich malinko kelímkový nádech zvuku? Vzhledem k tomu, že jsou uzavřená.
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 4. 2. 2007 19:27

Ten kelímkový efekt je slyšet.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vencos 28. 7. 2007 10:07

Jak moc izolují? Měniče jsou dost malý... A jak je to s basama? Víc než u PP? Vyplatila by se výměna? (nebylo by ještě pár velkejch fotek?)
Sex & Drugs & Rock & Roll
Vencos
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 28. 7. 2007 21:54

Basové jsou hodně, možná příliš, více než PP, je to taky dáno typem. Izolace je poměrně slušná, naúšníky nezakrývají sice celé ucho, ale izolují dost na to, abys neslyšel nic při puštěné hudbě na větší hlasitost. Přidám větší fotky.

//edit: přidány fotky.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 30. 7. 2007 09:29

V této velikosti to jsou dost možná nejlépe izolující sluchátka (+K26P, K414P, K416P). Platí se za to ale dost velkým přítlakem na uši/hlavu.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 28. 9. 2007 16:52

Tato sluchátka jsou nepoužitelná, zejména díky vrzání!
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 28. 9. 2007 17:38

Když hrají, tak vrzání není slyšet.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kuba4 29. 9. 2007 06:39

Tak to musí hrát pěkně hlasitě a jistě už pekelně zkreslovat. Jednoduše řečeno tudy cesta nevede!
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 9. 2007 13:16

Jednoduše řečeno, já mohu sluchátka hodnotit z hlediska dlouhodobých zkušeností. Míra rušení vrzáním záleží nasazení. Já jsem spokojen.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 29. 9. 2007 22:17

Kuba4 aké vrzganie prosím ťa???To ležiš na posteli na boku so sluchátkami či čo?Ja mám k26p, myslím že je to taká istá konštrukcia a ak raz, dvakrát vrznu za deň ked som vonku tak to je vela.
Jediné mínus je prítlak ale uplne som si naň zvykol už za týždeň a už si to ani nevšimnem.Kto má rad bassy a elektronickú hudbu, tak vám poviem, že v noci ked počúvam trance tak to je labúžo!!!
Ludia nenechajte sa odradiť od kúpy s hlúpymi komentármi prosím vás!
Naposledy upravil ogg vorbis dne 29. 9. 2007 23:27, celkově upraveno 1
ogg vorbis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DC20 29. 9. 2007 22:46

S tym agresivnym tonom by som bol trosku kludnejsi a opatrnejsi ... myslim ze pan KUBA4 toho ma odpocuvane a vyskusane viac nez ty :)
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ogg vorbis 29. 9. 2007 22:56

Okej ospravedlnujem sa, ale rozčarovalo ma to ´´vrzganie´´ktoré neviem jak keby viac vrzgali než hrali.A ked pocúva nejakú filharmoniu tak nech teda nekomentuje niečo načo nemá naladené uši.Myslím tým že tieto slúchadla sú vhodnejšie na konkrétnejšiu hudbu, kde sú perfektné.
ogg vorbis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kuba4 30. 9. 2007 09:30

Sluchátka určená na ven, která při chůzi a otáčení hlavy vržou, mně nemuhou příliš oslovit. Jak jsem psal i v testu, pokud někdo v klidu sedí, prosím, pazvuky se nekonají. Zvukově špatné pro jakýkoliv žánr. 1500Kč zase není tolik, ale myslím že TNG nemá na vyhazování, že?
Marantz CD-17, PM-16, Pioneer PL-630, B&W 802N
Pioneer PD-95, SPL Phonitor, AKG K-1000
Kuba4
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 30. 9. 2007 09:34

Nepochybuji o sluchu Kuba4, ani o tom, že slyšel většinu dostupných "velkých" sluchátek, ale za 14 dnů, na které má sluchátka pouze zapůjčena si nemůže o nich udělat zcela reálný obraz a totiž, že přenosná sluchátka nejsou jen o zvuku.
Konstrukce za určitých okolností vrže (v textu se o tom zmiňuji), ale není to vlastnost kvůli které bych celou řadu označil za "nepoužitelnou", ostatně já je používám a ten velmi hutný projev K26/K27 se mi líbí.

Já jsem rovněž slyšel spoustu sluchátek z řad mainstreamu i highendu, především od AKG, Audio-technica, Sennheiser a Beyerdynamic, protože otec se o hudbu zajímá a sám řekl, že K27i nejsou zlá sluchátka, v práci například má AKG K701.
oneill_sx1
Recenzent fóra
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků