Koss Spark Plug vs. The Plug - kvalita, cistota a nosenie

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 8. 10. 2007 20:48

ja som na NETe narazil na taketo nieco:

Obrázek

Obrázek

zdroj - nejaka ruska stranka: http://www.magazilla.ru/price/koss-the-plug/


EDIT: zaujimava je aj tato azijska stranka, teda obrazky na nej:
http://www.sankyo-tm.co.jp/mp3_4/koss2.html

trebars:
Obrázek


a na tejto stranke predavaju latexove nadstavce, asi svedska stranka, 81 svedskych korun?
http://www.cyberphoto.se/info.php?article=sparktip

Obrázek
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 8. 10. 2007 21:29

Hm...ty Sparky vypadali celkem dost slušně že?
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 8. 10. 2007 21:51

rusaci dokazou vsechno. 8)
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j0yr3x 8. 10. 2007 22:09

mozes tam dat aj nastawce z ue triplefi 10 pro.... zwuk bude taky isty ***** :D :D :D
j0yr3x
Junior

Odeslat příspěvekod gembler 9. 10. 2007 12:45

j0yr3x tu neslo o zvuk ale o to ze 90+/-% percent ludom tie PLUGy nesedia v uchu a tymy nadstavcami by sa docielilo vacsie pohodlie...

edit: neviete nahodou niekto ze kde by sa dali kupit take plastove spunty? alebo aspon aka znacka pouziva take nadstavce? to je jedno aj made in china len aby aspon trocha pasovali! mam na mysli nahradne gumycky z 1 - 2 a 4 obrazka od THeBaNDiT

tie na 3 obrazku sa mi nepacia!

:arrow: tieto mam doma
Obrázek Obrázek
ale kedze este nemam sluchadla... nemozem vyskusat, skoda ale ze su len v zltej farbe :x

//al.ish: Sloučeny příspěvky. Používej volbu Editovat.
gembler
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 10. 10. 2007 22:59

Na Plugy se kurtují zpravidla špunty Etymotic (viz ebay).
To, že ±90% lidí špunty od Plugů nesedí je nesmysl.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobroněnko 11. 10. 2007 12:26

tak tak, spíš si je 90% lidí neumí nasadit...aspoň co se dívám kolem sebe...
Hell was full...so I came back!
Bobroněnko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 11. 10. 2007 16:05

Ale někomu se fakt do uch nevlezou :-P Já je nosím prostě normálně. Ty je máš na fotce tak, že ti jde kabel přes uch. Mi visí normálně směrem dolů ale to je spíš o zvyku.
eRiper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gembler 13. 10. 2007 14:34

KOSSy uz mam doma :badgrin: a na rovinu hovorim prve dve tri hodiny to hralo ako Made in China za par slupiek ale potom sa "rozohrali" a na tu cenu 700Sk su uplne v pohode... ak niekto tvrdi ze KOSS SPARK PLUG nevedia nic ine len bassy tak asi nepocul SONY HMP70 pretoze KOSSY o nic viac nebasuju ako SONYcka :p co sa tyka tej peny - v tej ciernej pene co su na KOSSach je taka mala buzirka vo vnutri tej dierky, ja som tu buzirku vytiahol a v lekarni som si kupil chranice sluchu cca 15Sk tie som potom prevrtal a do nich vtlacil tu ciernu buzirku a nakoniec som ich nasadil na spunty :D
vyhody: tie peny z lekarne su omnoho mensie, jemnejsie lepsie sa tvaruju a omnoho omnoho omnoho lepsie sedia v usiach a este maju aspon o 20% lepsie tesniace vlastnosti ako tie original cierne
nevyhody: su kriklavo zlte takze pokial ich clovek nenabije co najviac do usi potom budu asi velmi napadne...
chystam sa spravit este jednu vecicku mam doma aj tieto - gumove
Obrázek
tu modru snurku vyhodim koniec z nich odrezem prevrtam vlozim do nich buzirku nasadim a vyskusam ako budu sediet... moj osobny nazor je ale ze penove nadstavce su na pocuvanie omnoho lepsie, omnoho lepsie tesnia ucho ako gumenne a na druhu stranu gumenne zasa dlho vydrzia lepsie sa do ucha nasadzuju a su komfortnejsuie ako penove :?:

otazka na majitelov KOSS SPARK PLUGOv - ked nasadzujete do usi tie sluchadla aj Vam sa z nich ozyva taky zvuk ako by ste vo vnutri stlacali ten malicky reproduktorcek? lebo mne to pri nasadzovani vydavalo take chrapkanie ako keby som ti nasadzovanim tlacil o tu membranu reproduktorceka... po vymene za lekarske upchavky som to uz nepostehol...

PS. o mesiac idem aj do SONYciek 71 predsa len su mensie a komfortnejsie kedze su na urovni HMP70... kde by sa dali asi tak najlepsie kupit ja som zatial nasiel jeden obchod kde ich maju za 1347Sk s DPH v BB

nemate tu niekto skusenosti s
MDR-EX90LP
Obrázek
a
MDR-EX85LP (su aj v ciernej farbe)
Obrázek
respektive MDR-EX71SL vs MDR-EX85LP vs MDR-EX90LP ???
tie 90tky vyzeraju brutus a maju aj lepsie parametre ako 71tky :?

ak by mi vedel niekto zohnat taketo
Obrázek
Obrázek
Obrázek
gumove nadstavce bielopriesvitnej pri najhorsom aj ciernej farby ktore budu uz od vyroby predierovane nech sa mi ozve alebo ak by niekto vedel o obchode kde by sa dali na slovensku kupit nech sa ozve tiez... diks

co sa tyka predierovanej peny nasiel som len toto
Obrázek
ale vyzera to tak ze budu prikratke :!:
gembler
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JodiBB 22. 10. 2007 21:12

Zdravim. Tak moje SPARK PLUG po 4roch rokoch vypovedali svoju sluzbu, a ako vidim tak koss zaviedol nove reklamacne podmienky. Kedze nemam na nich reg kod tak budem musiet za vymenu zaplatit 400sk... To by ma ani tak netankovalo ale zaujima ma ci ked teraz zaplatim 400sk dostanem nove sluchatka kde uz ten kod bude. Aby som uz na buduce nemusel platit 400 ale 150sk... Neviete niekto ako to je?? Dik
JodiBB
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Makaveli2Pac 22. 10. 2007 22:03

2 gembler:

Ja mam skusenosti s MDR-EX71SL a teraz mam MDR-EX85LP. EX71 som mal uz davno, z nich som presiel na Koss portaPro, no Kossy mi prestali vyhovovat, proste pri chodeni po vonku som ich musel mat hlasnejsie aby som dobre pocul, no zase to poculi aj ostatni a to mi vadilo. Taktiez moc basovali... Tak som sa chcel vratit k EX71SL, no ked som sa docital, ze oproti EX85 hraju EX71 "lacno", priplatil som a kupil EX85 (este som aj rozmyslal nad Shure a Sennheiser, no radsej som investoval do pomaly najlepsich od Sony). Ked som si ich prvy krat nasadil a pustil MiniDisc, povedal som si ze "waw". A potom sa este rozohrali... a "legendarne" Koss portaPro som predal prvemu zaujemcovi... EX85 hraju fakt velmi dobre, maju mohutne basy ako portaPro, no tie basy az tak neovplyvnuju aj vysky a stredy ktore vedia zahrat EX85 tiez super. Proste ja som velmi spokojny. Dalsie plus oproti portaPro je eliminacia okolitych ruchov (sice sa mi zda, ze EX71 eliminovali okolie lepsie), cize clovek nemusi mat sluchatka na plne pecky (co by som ani nedoporucoval) a pocuje pritom pomaly kazdy detail. Ja som rad ze som porty vymenil a mrzi ma iba to, ze som tieto Sony nekupil skor, podla mojho gusta hraju minimalne tak dobre ako portaPro (v domacom prostredi) a vonku su jednoznacne lepsie ako Kossy.... Este by som chcel pocut EX90, to by ale oproti EX85 velky rozdiel nemal byt.
"I believe that everything you do bad comes back to you. So everything that I do that's bad, I'm going suffer for it. But in my heart, I believe what I'm doing is right. So I feel like I'm going to heaven." - Tupac Shakur
Makaveli2Pac
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 23. 10. 2007 08:54

to JodiBB: Rozhodující je první nákup. KOSSy, pokud se vyměňují, tak samozřejmě za kousek bez kódu.
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 23. 10. 2007 09:38

tak ale to je potom divne... ked som kupoval KOSS, tak oprava/vymena stala 200Sk... teraz to zmenili na 400Sk bez kodu? Tak ak by to dali na 5000 bez kodu, tak dovidenia... nemali by sa takto podmienky menit... :/
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pHp 23. 10. 2007 13:21

Pro toho, kdo je koupil od těch, kteří KOSS servis zajišťují, se nic neměnilo (mají certifikát). Jen pro ty ostatní.
Kódy se týkají výhradně nákupů až po 1.6.07 (někde už od 1.5.).
pHp
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 23. 10. 2007 21:30

no ja som to kupil cez normalny internetovy slovensky obchod zamerany na elektroniku... a kupil som ich v decembri 2005, nepamatam, ze by bol pri nich nejaky kod, sak je to aj novinka s tym kodom...
Nepaci sa mi to, ze okaslali na vsetkych svojich zakazikov, ktori si normalne kupili sKOSS luchadla pred 1.6.2007. Keby nechali povodny poplatok, tak OK.
Proste sa mi nepaci, ze mi zvysili poplatok a nemam moznost sa zaregistrovat... vlastne ma dodatocne po kupe znevyhodnili. Ak by dali pre nas starsich majitelov poplatok 1000Sk, tak sa mozeme ist rovno zakopat...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků