propojení satelitu s LCD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod vorry 13. 10. 2007 22:54

Ahoj lidi.Koupil jsem si LCD Panasonic TX-32LXD70F.Mám do něj vedený signál ze satelitu ( přístroj Technisat) přes obyčejný konektor SCART a obraz nic moc.Myslíte ,že když koupím kvalitní SCART,tak že bude vidět znatelný rozdíl?Díky za odpovedi.
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod vorry 14. 10. 2007 20:22

No ,tak nastavený to mám dobře.RGB.Ted si budu pořizovat i DVD Recorder Panasonic.Jak nejlépe propojit všechny zařízení.Ještě dodán,že satelitní přístroj má jen 2 Scarty.Bylo by nejlepší propojit plně osazeným Scartem LCD a satelit a pak za satelitu taktéž do DVD Recorderu.A nakonec DVD a LCD propojit přes HDMI nebo komponent.HDMI má prý nějakou nevýhodu s kodováním.Neví o tom někdo něco?Jinak myslíte,že to propojení bude nejlepší možné?Díky za odpovedi.Jestli je lepší nějaké jiné řešení,napište. Dík
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 14. 10. 2007 20:44

ja mam digitalny satelit spojeny RGB scartom s DVD/HDD rekorderom a ten cez RGB scart i cez HDMI s LCDTV, obraz je vyborny, ci uz sledujem satelit na LCD, alebo satelit cez rekorder (a LCD), alebo klasicke DVD na LCD... proste ziaden problem, obraz krasny, ostry, jasny, cisty, bez chyby (v porovnani trebars s kablovkou, ktora je menej kvalitna).

Ako pises, planujes okrem tohto pripojenia spojit satelit aj priamo s LCD cez RGB scart... skusit to mozes... ak neuvidis rozdiel v porovnani s prvym zapojenim, tak to mozes odpojit a nechat len to zapojenie SAT->DVD->LCD.

A ohladom HDMI, ja osobne neviem o ziadnej nevyhode s kodovanim, naopak, HDMI ponuka tu vyhodu, ze obraz sa na vystupe nepremiena na analog a potom v telke sa opat nemusi konvertovat na digital, pretoze sa prenasa rovno digitalne, cim nedochadza k strate kvality... proste HDMI prenos je najkvalitnejsi a prenasa aj viackanalovy zvuk (aj ked s tym zvukom mam konkretne ja mensi problem (Samsung), ale to rozoberam v inom vlakne). Ak budes mat moznost, tak urcite prepoj cez HDMI vsetko, co sa da... ;)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 14. 10. 2007 21:23

Jojo.Díky moc.HDMI budu mít jen LCD a DVD.Mam taky propijit ty to 2 přístroje i přes Scart?|Jinak jak jsem pochopil,tak ty sleduješ LCD vlatně přes DVD,takže máš zapnuté všechny 3 přístroje? Jo a ještě jaký kabely SCART RGB používáš?Ty levné za 50 nebo nějaké kvalitnější?
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod vorry 14. 10. 2007 21:25

vorry píše:Jojo.Díky moc.HDMI budu mít jen LCD a DVD.Mam taky propijit ty to 2 přístroje i přes Scart?|Jinak jak jsem pochopil,tak ty sleduješ LCD vlatně přes DVD,takže máš zapnuté všechny 3 přístroje? Jo a ještě jaký kabely SCART RGB používáš?Ty levné za 50 nebo nějaké kvalitnější?e/quote]
je promiň s tím propojením DVD a LCD přes Scart. Nevšim jsme si ,že to máš taky tak propojený :lol:
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 14. 10. 2007 22:53

spravne si si vsimol... :) DVD/HDD mam k LCD pripojene aj cez SCART preto, aby nemusel byt DVD/HDD zapnuty, ak chcem pozerat satelit na LCD.
Ale chystam sa, ze povediem scart zo satelitu rovno do LCD tak, ako si spominal Ty, kvalita by mala byt teoreticky lepsia (ak vobec moze byt) a tiez by sa to automaticky prepinalo... 8)


Takze finalne (a asi najoptimalnejsie) zapojenie bude mat 2 vetvy:

satelit --(RGB)*scart--> DVD/HDD --hdmi--> LCDTV
satelit
--RGBscart--> LCDTV
*neviem, ci ma satelit oba scart vystupy schopne vypustat RGB signal...

(a mam tam este do satelitu cez scart napojene VHS video, ale to asi zapojim na obycajny SCART vstup na LCDTV (varianta 1), alebo medzi satelit a DVD/HDD rekorder, aby som si mohol previest domace videa z VHS na DVD (varianta 2), a dalej kablovku do DVD/HDD (aby bol najkvalitnejsi signal v rekorderi), odtial do videa (aby sa dalo v pripade nudze ci potreby nahravat televizne vysielanie aj na VHS) a z videa do LCD, vsetko funguje tak, ako ma...)

Obrázek
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 15. 10. 2007 15:27

Tak díky moc za vysvětlení.Já jsem si to tak přibližně taky představoval.Ještě prosimtě .Používáš obyčejné SCARTY za 50kč nebo nějaké lépé stíněné plně osazené?
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 15. 10. 2007 16:33

pre RGB je nutny plne obsadeny scart kabel, ale to urcite vies... a cim je hrubsi, tym je lepsie tieneny, takze tym kvalitnejsi obraz dostanes... zlatene koncovky zarucuju akurat to, ze casom sa nezoxiduju, teda maju stalejsie vlastnosti...

Najprv som mal moj DVD/HDD rekorder prepojeny s CRT Phillips (72cm uhlopriecka) cez RGB a vyzadovalo si to kvalitnejsie SCART kable (hrubsie), lebo obraz trochu zrnil... kupil som hruby kvalitne tieneny 2m kabel s pozlatenymi koncovkami (cenu si uz nepamatam, nejakych 500-600Sk?) a obraz krasny cisty jasny... radost pozerat. (ale cez HDMI je to samozrejme este lepsie)
Takze moja rada, kup si hrube plne obsadene scart kable. 8)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 15. 10. 2007 17:03

Jinak ještě aby si byl v obraze,tak mám tuto telku
http://www.panasonic-eshop.cz/zbozi/269 ... -32lxd70f/

a tento DVD Recorder
http://www.panasonic-eshop.cz/zbozi/435 ... -eh67ep-s/

Telku mám od Pátka a rekordér přijde zítra,tak doufám,že budu spokojený :)
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod vorry 15. 10. 2007 22:07

Tak jsem koukal na ten satelit a ten druhý SCART RGB nemá v nabídce,takže to zkusím na to CVBS??Pak je tam ještě s-video
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 15. 10. 2007 22:42

s-video by malo byt na tom s kvalitou lepsie nez CVBS, ale zvuk musis prenasat oddelene, lebo s-video neprenasa zvuk (teda ak mas na mysli samostatny vystup na s-video). No ak mam pravdu povedat, kludne sa moze stat, ze budes spokojny aj s tym CVBS... ;) Ved najlepsie bude, ak sa pozries sam na vlastne oci a porovnas, ci vidis rozdiel a ze ktore zapojenie sa Ti vidi byt lepsie (krajsie, vyhovujucejsie) 8)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 16. 10. 2007 18:55

Nazdar.Tak jsem to zapojil.Zatím jen Scarty.Ze satelitu do Rekorderu a z toho do LCD a docela dobrý je že můžu koukat na telku i když neni rekorder zapnutý(přesně jak si psal o tom propojení Scartem.
Chtěl jsem se tě ještě zeptat,když to pak propojím HDMI kablíkem,tak že to ze satelitu také půjde sledovat přes to HDMI? Asi jo ,ale kvalitní obraz bude asi jen když ten rekordér zapnu.Nebo se mýlím? Jde to vůbec sledovat vysílání a aby mito upsalovalo na 1080p nebo je to jen na DVD?
Jinak zítra mi přijdou kablíky.Jeden SCRT od Profigoldu a HDMI od Panasonicu,tak ještě přemýšlím jak to zapojím,abych nemusel kupovat ještě jeden SCART.Myslel jsem že ten kvalitní dám ze satelitu do Rekordéru a když bych koukal na samotnou TV,tak bych nastavil vstup z HDMI.Půjde to tak?
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 17. 10. 2007 12:06

pokial viem, u mna to je tak, ze ak odpojim scart medzi DVD a LCD a necham len HDMI, tak s vypnutym DVD nemozem pozerat satelit (pretoze SCART-HDMI sa nesprava ako priechodzie zariadenie, proste iba SCART-SCART) Mozes skusit, ci sa Tvoj rekorder nebude spravat ako priechodzie zariadenie aj pre SCART-HDMI, ale velmi silno pochybujem, pretoze SCART-SCART je analogove prepojenie, zatial co pre SCART-HDMI je potrebne prekonvertovat analog do digitalu, a na to musi byt rekorder takmer naisto zapnuty... ale ved skus a uvidis, budeme mudrejsi... (u mna to proste nefunguje).

Takze v kazdom pripade prepoj cez SCART satelit s DVD a cez HDMI DVD s LCD. A potom je uz len na Tebe, ci das dalsi SCART medzi DVD a LCD, alebo priamo medzi satelit a LCD (ja by som si vybral poslednu spominanu moznost, napokon takto som to dal aj do vyssie uvedenej schemy (ak si odmyslis videorekorder)).

A co sa tyka upscalingu, upscaluje sa len obraz, ktory pozeras na DVD rekorderi, takze v nasom pripade sa upscaluju DVD filmy, TV program naladeny na TV tuneri DVD rekordera, a aj satelitne vysielanie, ak ho pozeras cez DVD rekorder. Co sa tyka mojej kablovky, nevidim rozdiel medzi upscalovanym a normalnym obrazom, oba su velmi pekne... ba dokonca ak zapnem 1080i, obraz je zblizka horsi, vznikaju horizontalne zubky v obraze, preto mam upscaling nastaveny na 720p. Ale to moze byt na kazdom inom pristroji (inej znacke) rozne, treba otestovat a pohrat sa s tym, sam zistis, ktory obraz sa Ti paci viac... :)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorry 17. 10. 2007 18:03

No to máš pravdu.Vyzkouším a uvidím.Pak dam vědět.Dnes mi měli přijít kablíky a nic,tak snad zítra.Jo a ještě prosimtě jaký používáš kmitočti na satelitu?Já mam Astru 23,5 (12525) a u Astry 19,2 (11,922).Ale třeba Eurosport nic moc obraz.Ten je ny tý 19,2
vorry
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 17. 10. 2007 18:39

tak satelit, to je na inu diskusiu, navyse do toho ja velmi nevidim, na to je odbornikom brat... ale mame toroidnu parabolu so 6 dualnymi LNBckami, teda naraz chytam 6 druzic, a naraz mozem sledovat (resp. aj nahravat) 2 rozne programy kludne aj z roznych druzic... pristroj IPbox 400. Ale to by sme uz boli dost OT a navyse viac o danej problematike ani neviem... :)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků