Převzorkování na 1080i

CD přehrávače, DVD/Blu-Ray/HD-DVD přehrávače a rekordéry

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Morkon 22. 10. 2007 11:03

Ahoj, k čemu je dobré převzorkování na 1080i? Znamená to, že ať si pustíš dvd s nižším rozlišením, že mi ho převzorkuje?
Morkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 10. 2007 16:23

Ale pak dochazi uz z principu ke ztrate kvality ne?
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suvel 22. 10. 2007 19:22

The Wolverine píše:Ale pak dochazi uz z principu ke ztrate kvality ne?

Dochází ke zvýšení kvality. "Upscaling" neboli převzorkování porovnává různé body z okolí nově tvořeného (a to obvykle jak z hlediska umístění, tak z hlediska času) a dopočítá tak ty chybějící. Při troše štěstí na dobrý algoritmus je zvýšení kvality výrazné.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 22. 10. 2007 20:02

ja to myslel tak, ze pri srovnani s Full HD z vyroby to bude horsi - samo ze je to lepsi nez 720*576:-)
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Morkon 23. 10. 2007 08:45

A jak je to s upscalingem v přípúadě, že mám full hd lcd a dvd. Je lepší ho mít v obou zařízeních? Nebo dvd ho nemusí mít, když ho má to lcd...
Morkon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod suvel 2. 11. 2007 21:53

Morkon píše:A jak je to s upscalingem v přípúadě, že mám full hd lcd a dvd. Je lepší ho mít v obou zařízeních? Nebo dvd ho nemusí mít, když ho má to lcd...h/quote]

Tady si nejsem úplně jistý, ale pokud vím, TV vlastně klasický upscaling nedělá, ale přiznám se, že nevím, co dělá, aby jí body nechyběly. Ale pro plný kvalitní obraz je třeba, aby byl již vstupní signál (tedy např z DVD) "upscalovaný".
Jestli se pletu, tak mě prosím někdo opravte nebo doplňte.
suvel
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 2. 11. 2007 22:40

Po pravdě záleží na obojím. Kvalitní upscaling přimo u DVD na Full HD televizoru poskytuje lepší výsledky než máte na stejném televizoru nekvalitní přepočet z DVD či obraz přímo v SD. Tehdy to televizor už nedožene. Pokud jde o vlastní zpracování obrazu televizoru i zde jsou rozdíly. To ale slouží zejména pro vylepšení obrazu z běžného televizního vysílání.
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod cormack 16. 12. 2007 13:07

Chci se informovat: je-li jakýkoliv dvd přehravač vybaven HDMI výstupem, znamená to, že automaticky umí upscaling? Nebo je nutno pátrat v jeho specifikacích, zda jej umí či nikoliv.

Chci si na Vánoce pořídit nový dvd přehravač s HDMI a nevím, který s těch s HDMI upscaling umí. LCD s full HD mám. Díky.
cormack
Junior

Odeslat příspěvekod Greg 16. 12. 2007 20:41

zdravim, zkusi vice odpovedi naraz...

pokud ma dvd prehravac HDMI, NEznamena to ze ma upscaling... pokud to ale ma, urcite to na nem bude uvedeno jko nalepka, nebo na krabici ci v popisu (pokud kupujes pres internet) - muzu doporucit pioneer ktery ma hdmi, upscaling, usb vstup a hlavne cte jak PAL tak NTSC(US norma) disky, cena od 3.500,-

pri upscalingu radeji volit 1080p nez 1080i... i je prokldany obraz vzdy dalsim snimkem, kdezto u p se jedna o plnou kvalitu

upscaling umi jak dvd prehavace, tak nektere (vetsinou drazsi) televizory. prakticky by se dalo rici ze ti staci jede: pokud ma upscaling prehavac, uz posila do tv signal jakio 1080p, tzn televize uz s nim nic nedela. pokud nema, posila to jako obyc obraz a v tento moment si ho televize upscaluje pokud to umi. vyhoda upsalingu v televizi je ze by mela upsalovat treba i klasicky analogovy tv signal.

upsaling funguje tak ze procesor zna pravidla podle kterych se komprimuje obsah a pokousi se z vysledku vypocitat jak mohl vypadat nezkomprimovany obsah, bohuzel to neumi na 100%, osobne bych rekl tak na 50%, ale urcite bude obraz o poznani lepsi...

snad je to srozumitelne
Greg
Junior

Odeslat příspěvekod alesss79 16. 12. 2007 22:07

to Greg
diky zase sem o neco chytrejsi :wink:
alesss79
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 17. 12. 2007 16:38

zajtra mi dojde ferugosn a Plazam Panasonic(rozlisenie 1024x768), vyskusam a pohram sa a dam vediet, ci som nieco videl, a ked tak z akej vzdialenosti...
Tiez ma to celkom zaujima, tak dufam ze som za HDMI a upscaling nevyhodil zbytocne prachy:-)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cormack 18. 12. 2007 09:38

Thanks to Greg.

Objednal jsem si Pioneer 400 s upscalingem, tak uvidíme. Pak poreferuju o nárůstu kvality.
cormack
Junior

Odeslat příspěvekod Unli 18. 12. 2007 15:35

.. jak to funguje s televizema. Tam už je tedy jedno jestli televize podporuje NTSC nebo PAL nebo NSECAM. Prostě 1080p je 1080p a pokud před to použiju upscaling (pokud ho TV sama nemá) tak je jedno jaký je zdroj signálu? (tedy to upscaling zařízení ho musí podporovat).
Pokud se teda nepletu, tak by mě zajímalo jak se dá udělat upscaling z digitálního satelitu (nejde o HD) DVB-S nebo z pozemního digitálního signálu DVB-T.
Prostě nechápu jak PAL, NTSC nebo NSECAM souvisí nebo nesouvisí s HDReady nebo FullHD.
Unli
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cormack 19. 12. 2007 12:12

BigFoot007 píše:zajtra mi dojde ferugosn a Plazam Panasonic(rozlisenie 1024x768), vyskusam a pohram sa a dam vediet, ci som nieco videl, a ked tak z akej vzdialenosti...
Tiez ma to celkom zaujima, tak dufam ze som za HDMI a upscaling nevyhodil zbytocne prachy:-)


Tak co? Jaxi dopadl?
cormack
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 19. 12. 2007 16:26

este nijak. firmy mi ***** objednavky. takze prehravac(hej.sk) dojde so stastim dnes, kable(alza.sk) dufam zajtra a telkac tiez(mall.sk)....
Kable som kupil schvalne nejake lepsie, mali by byt pozlatene(dufajme ze papier neznesia vela...)
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků