Digitalna TV od UPC (SK a CZ)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 9. 2007 08:17

Otvaram tuto temu zameranu na digitalnu TV od UPC. Ceska UPC vlastne prebrala sluzbu Karneval a Slovenska funguje na skoro rovnakom principe.

System funguje na principe DVB-C, ako STB sa zatial pouziva Handan CV 5000 CINX, spolu s pristupovou dekodovaciou kartou Conax CAS-7. (UPC ich zapoziciava zadarmo.)
Podla zatial neoverenych informacii, je pristupova karta sparovana s konkretnym STB a nebude ju mozne pouzit s inym STB (napr. integrovanym v TV ako Sony D3000) - kto ma o tom viac info, prosim reagujte.
Tento STB nema HDMI :(, avsak UPC chysta do konca roka priniest STB aj s HDMI...
tvfreak.sk píše:Handan CV 5000 CINX
Obrázek
Vlastnosti:
MPEG - 2 video
MPEG - 1 audio layer 1, layer 2
MPEG - 2 digital / plně DVB kompatibilní
Zabudovaný CONAX s jednou čtečkou smart karty

Automatické nastavení kanálů pro síť; CATV
Možnost automatického skenování frekvence pro systémy konverze QPSK - QAM
Demodulace QAM
Video LD kvality, audio CD kvality
Grafické on-screen menu s plným rozlišením 256 barev
Instalace Plug & play
Rodičovský zámek
Port RS232C pro doplňkové informační služby a aktualizaci ovládacího softwaru IRD
Funkce obnovení stavu po výpadku proudu
Ovládání hlasitosti se 64 úrovněmi
Uživatelsky přívětivé OSG menu a seznam kanálů - třídění / skupina / FAV
Variabilní režim editace
Funkce favoritních kanálů
IR dálkové ovládání
Funkce paměti posledního kanálu
Časovač zapnutí a vypnutí, sleep timer, časovač videa
Variabilní poměr stran 4:3 (celoplošně, na střed, Letter Box), 16:9
Elektronický programový průvodce EPG pro on-screen zobrazení informací o kanálech
Podpora DVB titulků
Podpora funkce titulkování
Funkce propojení dvou přijímačů pro operační program a přenos dat

Prevzate z: http://www.tvfreak.sk/modules.php?name= ... =23a/quote]


Hlavna vyhoda tohto systemu je, ze okrem digitalnej TV, bude sucastou aj sirenie analogovej TV, takze ostatne TV v domacnosti neostanu bez signalu. V CZ UPC je mozne zriadit dalsi digitalny STB, za priplatok 200 kc mesacne. V SK UPC tato moznost zatial nie je.

Suvisiace clanky najdete tu:
http://avmania.zive.cz/Aktuality/Digita ... fault.aspx
http://www.zive.sk/h/Spravy/AR.asp?ARI=123880
http://www.upc.sk/
http://digizone.sk/index.php?ID=787
http://medialne.etrend.sk/televizia/spr ... prava=4967
http://www.radiotv.cz/digital-clanky/40 ... evalu.html
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaromír Puk 12. 9. 2007 09:43

-POiNTER-
UPC DVB-C tunery právě zadarmo nedává (dle českého ceníku), jen se tak tváří. Podle ceníku si účtují za zapůjčení měsíčně 100 - 110 Kč. Dále mají poplatek 2000 za ztracený či zničený přístroj. Nikde ale zmínka o možnosti přístroj zakoupit. V ceníku na stránkách o digitálu jsou už jen ceny s pronájmem DVB-C přijímače.
Ono se to možná nezdá, ale ročně tak člověk zaplatí navíc 1200 Kč. Nevím, za kolik to UPC kupuje, ale pochybuji, že se jim to nezaplatí později než za rok, rok a půl. Pak nastupuje ono běžné, že lidi budou platit dál, i když by se jim to vyplatilo koupit. Pokud například bude člověk pět let platit měsíčně 100 Kč za přijímač, a UPC to příjde dejme tomu na 2000 Kč, zamená to pro ně čistý zisk 4000 Kč, jen za pronájem přístoje. Při poměrně pesimistickém čísle 100 000 zákazníků je to čistý a bezpracný zisk 400 000 000 Kč navíc. A to jen díky přechodu z analogu na digitál.

Navíc, aktuálně si analog může člověk rozvést po bytě a napájet tím více televizorů. Digitálu je potřeba další DVB-C tuner. Prostě jen další omezení a zisk pro UPC.

To je jen můj skromný názor. :(
Naposledy upravil Jaromír Puk dne 12. 9. 2007 11:15, celkově upraveno 1
Jaromír Puk
Redaktor

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 9. 2007 10:17

Jaromir Puk: Priznam sa ze tie ceny som len tak v rychlosti prebehol... a len tie slovenske... :) Zaujimalo ma skor technicke riesenie, takze som im este nevenoval prilis pozornost...
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djg 18. 9. 2007 18:28

tak ako? uz ste si niekto dali ten digital?
djg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 7. 10. 2007 20:29

Ja ho mám už asi 3 týždne. Pýtajte sa, napíšem 8)

Obraz je kvalitný, artefakty sa zobrazia naozaj výnimočne. Spočiatku boli problémy s ponukou tv staníc, bolo ich tam málo, postupne v priebehu pár dní ich doplnili na tie, ktoré majú deklarované v tom ich zozname na webe. Problém bol ten, že som to bol objednať hneď prvý deň, ako to začali ponúkať a sami ešte nevedeli, čo a ako :shock:

Inštaláciu musel prísť spraviť technik (vraj to bol ale len obyčajný predajca), táto spočívala v pripojení anténneho kábla a zapojení STB do zásuvky, následne spustenie vyhľadania kanálov a to bolo všetko... Takže nič nebráni tomu, aby to neskôr bolo vo forme samoinštalácie.
Čo sa týka spárovania čísla STB a dekódovacej karty, na to ma upozorňoval aj chlapík pri inštalácii - ani nemám skúšať vložiť tam nejakú inú kartu, pretože to nepôjde. Za STB sa neplatí nič, ani depozit, je to majetok UPC. A čo sa týka EPG, je u všetkých kanálov, okrem M1 a ak si dobre pamätám, sú pomiešané informácie k STV1 a ČT1 (rôzne navzájom prehodené).

Všetko je super, až na ten totálne shitový settopbox. Možno je to vada len môjho kusu, ale mrzne - obvykle pri prepínaní kanálov, hlavne keď prepnem o viac kanálov naraz. Prestane reagovať na tlačítka na DO, obraz zostane zamrznutý, pomôže vytiahnuť len zo zásuvky a nanovo ho nakonfigurovať. Takisto ak STB večer vypnem a zapnem na druhý deň, trvá mu hrozne dlho, kým si zosynchronizuje čas (nedá sa nastaviť manuálne, ťahá ho automaticky). A kým nie je nastavený čas, nezobrazuje sa EPG. Začarovaný kruh :?

STB som reklamoval, prišiel hrozne chytrý servisák, ktorý príčinu mrznutia zvalil na nekvalitne spravené rozvody v byte :shock: Vraj je mrznutie spôsobené tým, že podľa jeho prístroja má signál kvalitu len 99% a úroveň signálu je len 88%. Myslel som, že ho vyhodím aj s jeho haraburdami... Rozvody po byte mám spravené profesionálne, použité poriadne káble, kvalitné šróbovacie konektory... Ale mrznutie je spôsobené tými rozvodmi a on mi ten settopbox vymeniť nemôže :mrgreen:

Takže suma sumárum, až na to blbé a stupídne STBčko som spokojný. Pôvodne som chcel dať telku od Orange(u), ale dobre som spravil, že som počkal - v byte máme 2 telky a 1 rekordér... Čakám, kedy UPC ponúkne STB s HDMI výstupom a mením v momente. Len dúfam, že to znova nebude nejaká atrapa :roll:
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod avfi 17. 10. 2007 20:49

Je tu ešte niekto, kto má digi káblovku od UPC? Za posledné 2 dni sa často stáva, že sa obraz rozštvorčekuje a zamrzne aj na niekoľko desiatok sekúnd. Ukazovateľ signálu pritom hlási kvalitu 99% a úroveň 87%...
Väčšinou to skončí tak, že nakoniec obraz vypadne úplne a na obrazovke sa objaví hláška "Zakódovaný kanál". Pomôže vypnúť/zapnúť STB a zasa to funguje nejaký čas...
Keď som volal na infolinku, za každú cenu mi sem znova chcú poslať chytrého servisáka, ktorý podľa nich zistí, či je chyba v STB alebo niekde ine... Chyba sa musí prejaviť v prítomnosti technika, ak sa neprejaví, bude mi vraj zaúčtovaný výjazd techika!!
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 18. 10. 2007 09:48

cafte, mam par dni digital od UPC a som zatial spokojny az na ten fakt shity stb

technik od UPC mi hovoril, ze pouzity scart kabel je najvacsi ***** "z mileticky za 40sk" - pomoze tomu obrazu ked kupim kvalitnejsi scart napr. s pozlatenymi koncovkami? Alebo sa mam na to vykaslat a pockat do konca roka kedy bude snad moznost vymenit stb a pojde to cez hdmi?

dik
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avfi 18. 10. 2007 21:17

Konik: Áno, prvá vec čo som spravil aj ja bola, že som ten scart hodil naspäť do krabice a zapojil cez poriadny kábel - obraz je podstatne lepší. Inak ak pripájaš nejaké ďaľšie zariadenie cez scart na tom stb (ja som tak mal dvd rekordér ešte na starej tv), tak nech použiješ hociako skvelý kábel, obraz je zašumený. Proste ten stb obraz neskutočne kazí :-(
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod martin.doc 19. 10. 2007 09:58

Mám TV SONY KDL 40W/3000, ktorý má digitálny káblový tuner a slot na CAM /mám i i CAM Conax / a teda by som nepotreboval ten shitový STB, ale bohužiaľ karta je spárovaná s STB a nejde to. Skúšal som to, naladilo všetky dostupné kanály, sprístupnilo 10-11 kanálov.Niekomu to ale vraj ide-povedal technik UPC i predajca televízora. Neviete mi poradiť ako na to
martin.doc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 19. 10. 2007 21:50

martindoc: Bohužiaľ to nejde, parchanti z UPC to takto spravili naschvál, aby boli zákazníci odkázaní na ich "skvelé" stb... Stačilo by totiž naklonovať kartu, použiť vlastný stb a zapojiť to na ľubovoľný počet prijímačov... Nemôžem sa ubrániť dojmu, že celé digi vysielanie je len spôsob, ako vytiahnuť z ľudí peniaze!
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod Barell 22. 10. 2007 20:23

neviete niekto ze aky kod dialkoveho ovladania ten STB pouziva?? mam univerzalne programovatelne dialkove ovladanie ale musim v nom zadat 3miestny kod IRDA signalu ktory pouziva dialkove a nikde na nete som kod k tejto atrape STB nenasiel :(
Barell
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod black13 8. 11. 2007 10:24

to Barell: no ten problem mam aj ja a zistil som nasledovne: Kod pouzivany na DO dig. prijimaca Handan je z dovodu zaistenia odolnosti proti ruseniu "privatny" a nezhoduje se so ziadnym inym zariadenim. Proto ani neexistuje kod, který by bylo mozne zadat do univerzalnych DO. Takze Handan znovu "neprekvapil". Neviem ale ako to je s "uciacimi sa" DO - take nemam, takze som to nemohol vyskusat.
black13
Junior

Odeslat příspěvekod farbula 12. 11. 2007 12:58

avfi píše:Ja ho mám už asi 3 týždne. Pýtajte sa, napíšem 8)

Obraz je kvalitný, artefakty sa zobrazia naozaj výnimočne. Spočiatku boli problémy s ponukou tv staníc, bolo ich tam málo, postupne v priebehu pár dní ich doplnili na tie, ktoré majú deklarované v tom ich zozname na webe. Problém bol ten, že som to bol objednať hneď prvý deň, ako to začali ponúkať a sami ešte nevedeli, čo a ako :shock:

Inštaláciu musel prísť spraviť technik (vraj to bol ale len obyčajný predajca), táto spočívala v pripojení anténneho kábla a zapojení STB do zásuvky, následne spustenie vyhľadania kanálov a to bolo všetko... Takže nič nebráni tomu, aby to neskôr bolo vo forme samoinštalácie.
Čo sa týka spárovania čísla STB a dekódovacej karty, na to ma upozorňoval aj chlapík pri inštalácii - ani nemám skúšať vložiť tam nejakú inú kartu, pretože to nepôjde. Za STB sa neplatí nič, ani depozit, je to majetok UPC. A čo sa týka EPG, je u všetkých kanálov, okrem M1 a ak si dobre pamätám, sú pomiešané informácie k STV1 a ČT1 (rôzne navzájom prehodené).

Všetko je super, až na ten totálne shitový settopbox. Možno je to vada len môjho kusu, ale mrzne - obvykle pri prepínaní kanálov, hlavne keď prepnem o viac kanálov naraz. Prestane reagovať na tlačítka na DO, obraz zostane zamrznutý, pomôže vytiahnuť len zo zásuvky a nanovo ho nakonfigurovať. Takisto ak STB večer vypnem a zapnem na druhý deň, trvá mu hrozne dlho, kým si zosynchronizuje čas (nedá sa nastaviť manuálne, ťahá ho automaticky). A kým nie je nastavený čas, nezobrazuje sa EPG. Začarovaný kruh :?

STB som reklamoval, prišiel hrozne chytrý servisák, ktorý príčinu mrznutia zvalil na nekvalitne spravené rozvody v byte :shock: Vraj je mrznutie spôsobené tým, že podľa jeho prístroja má signál kvalitu len 99% a úroveň signálu je len 88%. Myslel som, že ho vyhodím aj s jeho haraburdami... Rozvody po byte mám spravené profesionálne, použité poriadne káble, kvalitné šróbovacie konektory... Ale mrznutie je spôsobené tými rozvodmi a on mi ten settopbox vymeniť nemôže :mrgreen:

Takže suma sumárum, až na to blbé a stupídne STBčko som spokojný. Pôvodne som chcel dať telku od Orange(u), ale dobre som spravil, že som počkal - v byte máme 2 telky a 1 rekordér... Čakám, kedy UPC ponúkne STB s HDMI výstupom a mením v momente. Len dúfam, že to znova nebude nejaká atrapa :roll:p/quote]


Nebyvas v Raci a okolie. Lebo takeho chytraka co ladil televizor a kecal ze casom rozbocovace slabnu a ze to tak ma byt som mal doma aj ja vcetne jeho syna. Aj som sa stazoval na UPC.
Nakoniec som bol blbec ja ze mam dva TV. Ale signal na vstupe mali slaby. A nakoniec mi rozdrbaly Chello ze neslo. Boli u mna 4x.
Co uz mam robit? Orange a Tcom nedostupne.
farbula
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod avfi 14. 11. 2007 12:46

Takže hlásim úspešné použitie univerzálneho DO Logitech Harmony 525 so zariadeniami Philips 32PFL7332 + Magnavox MRV-810H + Handan CV-500. Všetko funguje, pri nastavovaní som z ponúkaného zoznamu povyberal jednotlivé zariadenia a bolo!
avfi
Junior

Odeslat příspěvekod Antonello 15. 11. 2007 20:00

Mam UPC Digital v Petrzalke medzi prvymi. Suhlasim so vsetkymi nazormi ktore tu odzneli. Karta Conax CAS 7 mi v tv Sony KDL 40 D3000 chodila bezproblemovo- ale len s modulom CONAX4 (cca 2000Sk), starsie Conaxy ju neotvoria. Mozem povedat, ze priama spolupraca karta-tv bola podstatne rychlejsia a bez jedineho vypadku, epg a menu krajsie a prehladnejsie. O kvalite obrazu dekodovaneho priamo z MPEG2 nehovoriac. Bohuzial, mal som hlupy napad-pouzit ten kram (ST box Hanman) v spalni s druhym tv. Zavolal som do UPC a poziadal ich o duplikat CAS karty (aj s cenou). Na druhom konci sa vymenilo asi 6 ludi, kym to dvihol clovek, ktory mi rozumel.
Konal rychlo a precizne...O dva dni boli karty sparovane s kramami a v tv viem nacitat len DVB-T :(
Nie mili Slovaci, nemusite mi dakovat. Vsetko zle je na nieco dobre.
Zistil som, ze v UPC pracuje jeden clovek, co tomu rozumie a aj to, ze uz tam nikdy nesmiem volat :)
Antonello
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků