Digitalna TV od UPC (SK a CZ)

Digitální vysílání DVB-T/S/C/, poskytovatelé, set-top boxy, diskuze kolem HD

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod bolobo 28. 11. 2007 17:15

ta kvalita obrazu pri digitalnej kablovke sa da rozoznaj aj na CRT televizore? (uhlopriecka 72cm)

a neviete, ci budu ponukat dvr, resp. on demand?
bolobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 3. 12. 2007 12:12

bolobo: no na CRT to je hodne dobre poznat :)

pokud jde o ucici univerzalni ovladace, slo mi to docela dobre, jen nevim proc, neslo mi to nakonfigurovat pod "STB", musel jsem ho to naucit jako "SAT", tam uz to slo b ez problemu.

No a mam jeden dotaz, neco, co me nehorzane stve - HBO umi i prostorovy zvuk (AC3), ale mne nekdy (posledni dobou skoro nikdy) nejde, kdyz prepnu na AC3, zesilovac zacne blikat, jako by nedostaval signal, vubec nebyl pripojeny jeho zdroj a ticho po pesine...a ja pak musim potupne prepinat na stereo, abych nejaky zvuk slysel...pritom ze zacatku to chodilo bez problemu, pak kdyz to zacalo blbnout, povedlo se mi tak v jednom z deseti pripadu ruznym zapinanim/vypinanim/prepinanim zvuk rozebehnout....
Nevite nekdo, v cem je problem? Ted uz mi to fakt hodne dlouho neslo :( A precijen je to skoda, kdyz uz to HBO vysila, tak poslouchat plochy obyc zvuk...
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bolobo 4. 12. 2007 13:48

Caddy píše:bolobo: no na CRT to je hodne dobre poznat :)


to znaci, ze ked mam CRT televizor a budem mat digitalnu kablovku (UPC), tak sa mi to zlepsi, zhorsi alebo ako?
bolobo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 5. 12. 2007 04:03

bolobo: jisteze zlepsi. Take jsme meli CRT TV v dobe prechodu a rozdil to byl hodne viditelny, ten obraz je jak vino. Samozrejme zalezi, co jsi mel do te doby, muze se stat, ze i predtim byl skvely. Ale to nas pripad nebyl, i kdyz to byla kabelovka, tak analog nebyl te nejlepsi kvality. A dalsi vec je zisk dalsich programu, EPG..atd..
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tjurny 6. 12. 2007 21:38

Caddy píše:bolobo: no na CRT to je hodne dobre poznat :)

pokud jde o ucici univerzalni ovladace, slo mi to docela dobre, jen nevim proc, neslo mi to nakonfigurovat pod "STB", musel jsem ho to naucit jako "SAT", tam uz to slo b ez problemu.

No a mam jeden dotaz, neco, co me nehorzane stve - HBO umi i prostorovy zvuk (AC3), ale mne nekdy (posledni dobou skoro nikdy) nejde, kdyz prepnu na AC3, zesilovac zacne blikat, jako by nedostaval signal, vubec nebyl pripojeny jeho zdroj a ticho po pesine...a ja pak musim potupne prepinat na stereo, abych nejaky zvuk slysel...pritom ze zacatku to chodilo bez problemu, pak kdyz to zacalo blbnout, povedlo se mi tak v jednom z deseti pripadu ruznym zapinanim/vypinanim/prepinanim zvuk rozebehnout....
Nevite nekdo, v cem je problem? Ted uz mi to fakt hodne dlouho neslo :( A precijen je to skoda, kdyz uz to HBO vysila, tak poslouchat plochy obyc zvuk...

To DD mi taky blbne. Mě normalně zesilovač rozpozná DD signal ale je ticho. Pravda je že to spíš fungovalo normálně. UPC ale stejně nešíří titulki tak mě to moc nemrzí.
Spíš mě štve že HBO se nevysílá v 16:9 ale 4:3 z pruhama tzv 4:3 letter box
tjurny
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 6. 12. 2007 23:32

tjurny: Proc titulky? Kdyz to fungovalo, bylo to vzdy cesky... :)

a mimochodem, jak je to ted s HD ohledene zprav na nove a filmu+? Orezavaji to, nebo az si ted koupimek vanocum novou TV, tak si to uzijeme? :)
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod prusvit 7. 12. 2007 14:45

Ahoj, stejny problem s DD. Mam prijimac cca tyden a pres avizo na HBO, ze je vysilani AC3, tak muj receiver (Yamaha), ktery jinak naprosto s dekodovanim nema problem (DVD, PC), nedetekuje nic.
prusvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod prusvit 7. 12. 2007 15:19

Tak nevim, v informaci o vysilani je uvedeno a oproti dalsim kanalum, ktere toto uvedene nemaji (a stream je jen PCM) je na meme receiveru ticho. Samozrejme po vypnuti DD na STB to ve stereu jede.
prusvit
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 7. 12. 2007 15:51

Presne tak. Kdyby ho nevysilali, nebude tak porad oznacen. Akorat je zajimave, ze u nektetrych poradu davali AC3 jen u premier a ted uz ne (treba Cars) :) A dokud to fungovalo (obcas), bylo to skvely...ted je proste ticho, az kdyz prepnu na stereo, je tam nejaky zvuk.
A asi dvakrat se mi to povedlo nahodit, jenze to bylo takovych kroku a pokusu, ze to nedokazu zopakovat... :(
Caddy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antonello 8. 12. 2007 21:34

na Nove HD idu zpravy 16:9, ostatne cvici formatovo s ohladom na to, ze Nova si ako obvykle zvolila najkomplikovanejsiu cestu-simultanny SD/HD kanal, s materialmi SD,HD,4:3a16:9. Klobuk dole, pomaly to zvladaju...Este AC3 a su frajeri! Nevie niekto,
akym datovym tokom idu v MPEG4 na satelite?
Antonello
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kuko61 9. 12. 2007 08:22

Caddy> s AC3 pri HBO mam podobne skusenosti, je tam len ticho, jediny kanal, ktory som nasiel s AC3 zvukom bol ORF1 a tam vsetko funguje bez problemov, receiver signal rozoznal a prepol sa do DD modu.

Mna vsak viac trapi problem s netom po zapojeni STB (uz som sa pytal na zive, nevedel som ze AV forum je prenesene sem, tak to zopakujem aj tu)

Mam Chello Classic 8192/1024 kbit/s. Pokial je STB vypnuty, net ide naplno, cez 800kB/s, akonahle STB zapnem, rychlost netu klesne pod 10kB/s. Skusal som spojenie s nasim firemnym FTP, kde nebol nikdy problem s kolisanim rychlosti. Ked STB vypnem, rychlost sa zase vrati do normalu. Uploadu sa to netyka, ten ide 100-105 kB/s ci je STB vypnuty alebo zapnuty...

Je to normalne, ze digitalna TV moze az takto velmi ovplyvnit rychlost internetu? Ma niekto podobne skusenosti?
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 9. 12. 2007 11:52

Antonello píše:Nevie niekto, akym datovym tokom idu v MPEG4 na satelite?


naměřil jsem 6.26 Mbit/s
marts
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antonello 11. 12. 2007 19:15

Diky Marts, to ma zaskocilo - doporucenie EBU je 14, 16 az 18 Mbit/s pre 1080i a 10 az 14 pre 720p. Vidim, ze chudobni nie sme len my, Slovaci (STV vobec nepojde na satelit, lebo na taky segment minie cely rozpocet techniky)
Antonello
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 12. 12. 2007 08:33

UPC SK ...prvé HD programy od začiatku roka

http://www.digimedia.sk/index.php?ID=1136
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Barell 13. 12. 2007 11:30

POiNTER: to je super sprava, len som zvedavy ze ci budu vymienat tie imitacie settop boxov bezplatne alebo si za settop box s HDMI vypytaju par tisic... lebo tie momentalne su priserne, uplne ma irituje dialkove ovladanie ktore musi byt presne namierene na STB.

A o tom ze na Prime a CT1 a 2 mi to stale hlasi "signal nie je k dispozicii" ani nehovorim.. :(
Barell
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků