Sony NWZ-S615F

MP3/MP4 přehrávače, přehrávače videa, přenosné DVD přehrávače

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 28. 11. 2007 22:02

Nakonec jsem si koupil tenhle prehravac s 2GB pameti.

Duvody pro koupi:
krasne se vejde do kapsy
skvela vydrz na jedno nabiti
hraje paradne
libi se mi jak vypada
cena taky nebyla nejhorsi

Prisla mi mala, ale prekvapive tezka krabicka. Prekvapilo me, ze na obalu jsou pouze anglicke a v azbuce psane nazvy.. Kdyz jsem krabicku rozbalil, tak vetsinu prostoru (a vahy) zabiraji prirucky, bohuzel ne v ceskem jazyce.. Ta byla prilozena zvlast.. Prehravac jsem pripojil k pocitaci a dalsi prekvapeni.. Prehravac se pripojuje pouze pres MTP, nikoli jako mass storage.. Ne ze by to tolik vadilo, ale diky tomu se neukaze treba v Total Commanderu. Naopak me docela potesila rychlost. 1,6 GB mp3 bylo nahrano za neco pres deset minut, coz si myslim, ze je slusne. Dalsi neprilis mile prekvapeni.. prehravac mluvi anglicky, nemecky, spanelsky a dalsimi jazyky, ale chybi cestina (s tou se prehravac trapi i v nazvech souboru). Pochvalu si zaslouzi displej, video a obrazky vypadaji vyborne. Jeste zbyva zminit radio - hraje.. Autodetekce stanic naladi vsechno, co najde, ale u nekterych frekvenci je slyset vetsinou jen sum. Silnejsi stanice najde a hraje bez problemu.

Prehravac mam teprve druhy den, takze urcite jeste objevim nejake vychytavky (prekvapilo me problikavani hodin pri zapnutem prehravani..), ale asi i nejake nedostatky.. Doufam, ze Sony pripravi novy firmware s cestinou a pral bych si, aby se trochu rozsirily moznosti nastaveni (automaticke vypnuti, zobrazeni hodin po stisku klavesy atd.)

Celkove muzu prehravac doporucit, hlavne pro nekoho, kdo chce poslouchat muziku, semtam sebou nest par fotek nebo nejaky video, ale nepotrebuje (nevyuzije) velky PMP (na to ja mam PDAcko, ale kdo by se s nim tahal treba na kole :) ).

Tot vse.. Na dotazy rad odpovim..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 28. 11. 2007 22:42

Mně by jen zajímalo, jak je na tom s hlasitostí. Proběhlo tu na foru, že má slabý zvukový výstup, tak jestli hraje dost hlasitě. A taky by mně zajímalo, jak kvalitní jsou ty sluchátka, která jsou k tomu přiložená? Jinak na tu češtinu už jsem se ptal a prý se o tom uvažuje. Ale zároveň bylo řečeno, že firmware Sony obvykle nevydává.
Četl jsem to znova a chtěl bych se ještě zeptat, jak to myslíš s těma hodinama, že problikávaj při hraní. Já totiž často poslouchám hudbu před spaním, všude mám zhasnuto, takže problikávání by bylo docela rušivý.
Naposledy upravil dinkylinky dne 28. 11. 2007 23:49, celkově upraveno 1
dinkylinky
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlada30 28. 11. 2007 23:38

Ja si ho koupil zrovna dneska.Je to muj prvni mp3 prehravac.Takze nemam s cim srovnavat.
Co me zarazilo ze kdyz se dobiji pres PC tak nejde s prehravacem cokoliv delat, ani nehraje jenom napis pres dipay Connecting USB a smitec.
Tlacitko hlasitosti na boku( takova mala kolibka) je dost forova. sem zvedaf jak dlouho vydrzi.
Jinac ovladani je pohodlne. Ze zacatku(podle obrazku) jsem myslel ze se jedna o dotykove ovladani, ale kazda klavesa je klikaci.
Co se tyce hlasitosti nedovedu posoudit pac nic jineho sem jeste neslysel.A nejspis zalezi i na pouzitych sluchatkach a na tom co komu vyhovuje. U prilozenych pecek se i max.hlasitost da poslouchat.Neni to ohlusujici kraval.
To je zatim vse na co jsem behem 2hodin stacil prijit.Ahoj V.
vlada30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaydoo 2. 12. 2007 20:00

Vsade sa píše, že ho stačí k PC iba pripojit a MP3 kopirovat. Ako, ked podla teba nepodporuje Mass Storage ?
Naposledy upravil jaydoo dne 9. 12. 2007 23:22, celkově upraveno 1
jaydoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlada30 3. 12. 2007 23:44

Normalne pripojis pres USB. Nahlasi se jako dalsi disk (mam win.XP)Pruzkumnikem tam nandas co chces.
vlada30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jaydoo 4. 12. 2007 10:35

vlada30 dik. Ja len, ze v prvom prispevku je napisane :
"Prehravac jsem pripojil k pocitaci a dalsi prekvapeni.. Prehravac se pripojuje pouze pres MTP, nikoli jako mass storage.."
Nexus 4 > SGN > Iphone 4 > N8 > Lumia800 > N97mini > C7 > C5 > E51 > HTC Diamond > N95> N80 > N70 > 6630 > 6600 > 7650 > 8210 > 6150 > 6110 > 5110....
jaydoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Wolverine 4. 12. 2007 10:38

Tyto nove rady by uz meli mit Mass Storage. U starsich to bylo jako u iPodu - dals to tam ale neprehral (jakoby flashdisk).
BTW-nove Sony maji super cena/vykon - 618 (8GB) za 5,1k a 616 (4GB) za 3,75k. A816 (4GB) za 4,2k a A818 (8GB) za 5,5k.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xxxdvorixxx 4. 12. 2007 11:24

Taky si myslim, ze maji vybornou cenu. Hlavne ta rada A je docela fajn.
Cowon D2 / Lumia 920 / Fubar IV+Sennheiser HD-25
xxxdvorixxx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod j.e.n.i.k.82 5. 12. 2007 12:13

rad bych doplnil.. doma se mi prehravac pripoji jako Walkman (windows psaly, ze je to MTP zarizeni..), v praci se mi prehravac pripoji jako disk.. tak mi to nekdo vysvetlete..:)

jinak opravdu staci pouze pripojit a kopirovat mp3..
j.e.n.i.k.82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dargen 5. 12. 2007 14:44

Ja mam A816 za rovny 4k :)
dargen
Junior

Odeslat příspěvekod The Wolverine 5. 12. 2007 21:38

To bude nejakym nastavenim...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaydoo 9. 12. 2007 23:24

A je lepsia A rada alebo S-kova rada?
jaydoo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomeq 10. 12. 2007 20:08

Ackova rada by mala byt trosku "luxusnejsia" - ponuka hlinikove telo so specialnou povrchovou upravou, o 0.2 palca vacsi display, su k nej dodavane sluchatka sony ex82. Rozdiel je este v umiestneni sluch. konektora. Ackova rada ho ma dole, Skova hore (co je podla mna vyhodnejsie pre sluchatka s Lkovym konektorom)

Pre majitelov tohoto prehravaca mam par dotazov:
- Ako to je teda s mass storage?
- Je mozne prehravanie po zlozkach, alebo len cez id3tagy?
- Je mozne zistit bitrate prehravanej skladby?
- Daju sa v prehravaci vytvarat playlisty?
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlada30 10. 12. 2007 21:39

Mam sony nwz S615. Nevim cim presne se vyznacuje mass storage. Neinstaloval jsem zadne ovladace ani programy.Pri prvnim pripojeni PC detekovalo novy hardwear a zaroven ho samo nainstalovalo.Mam win.XP pripojim prehravac pres USB.A ve stromove strukture pruzkumnika se objevi adresar-složka(WALKMAN) A muzes,mazat ,kopirovat, prejmenovavat , pretahovat atd.
-Mas moznost prehravani hudby bud podle:
alba
interpreta
žánru
roku vydání
všechny pisne dokupy
nebo normalne podle slozek( pouzivam ja)
-Bitrate prehravane skladby zjistis kdykoliv- Je tam funkce Detailed information
-Myslim ze v prehravaci se Playlisty vytvaret nedaji (nezkousel jsem to) a ze se musi vytvorit v PC a pak je do prehravace nakopirovat.

Jinac s tim konektorem - jestli je dole nebo nahore je snad fuk ne? snurka na poveseni je u obou prehravacu vzdy na strane konektoru a to je dulezite. Konektor bude pri poveseni vzdy nahore. Ahoj V.
vlada30
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tomeq 10. 12. 2007 22:04

Dakujem za info. Chcem si k tomu pripojit vlastne sluchatka a tie maju konektor v tvare L a pomerne hruby kabel, preto je lepsie pre mna ak je konektor na sluchatka na vrchu - mozem si kabal prehodit cez ruku a nezavadzia mi... Ale to je len taka moja osobna vychytavka :wink: V ziadnom pripade si nikam prehravac vesat nemienim :lol:
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků