SAMSUNG LE37M87BD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kajjak 30. 10. 2007 07:02

tohle je zatim muj favorit co planuju koupit prevazne na propojeni s PC, poradite nejakou jinou lcd s lepsim pomerem cena/vykon nebo jsem vybral dobre?

co presne budu potrebovat abych si prehral fullHD filmy z PC na tehle TV?
kajjak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod POiNTER 30. 10. 2007 10:41

kajjak: Budes potrebovat hlavne grafiku, ktora:
1. je dostatocne vykona aby zvladala prehravat Full HD bez sekania (novsie GeForce a ATIcka s tym urcite problem nemaju)
2. musi mat minimalne DVI vystup... optimalne je vsak mat grafiku s HDMI portom + podporou ochraneho protokolu HDCP. Pokial si budes chciet pozerat len nejake warez, tak ti HDCP nebude treba. Ale pokial by si si chcel pozriet nejaky original (z BR alebo HD DVD) tak to treba, inak sa filmy downscaluju na SD format.

Ja som to ale este osobne s PC nepripajal, tak ak sa mylim, nech ma opravia ti, ktori s tym maju vacsie skusenosti.
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 30. 10. 2007 14:16

neviem, ake ma tato LCD parametre (momentalne som lenivy si to najst, nedal si link), ci vobec zvlada FullHD (1080p). Zvlada? Inac, nemam dovod nesuhlasit s POiNTERom. :)


EDIT: tak som prekonal svoju chvilkovu lenivost a nasiel som si to - ano podporuje 1080p, takze moja pripomienka bola bezpredmetna... nemal by si mat problem. 8)
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inazuma 30. 11. 2007 11:38

Koupil jsem tuto televizi a trochu mi vadí, že se nedá nastavit obraz, aby se automaticky přizpůsobil vysílanému poměru stran.

Dá se volit pouze "natvrdo" 4:3, 16:9 nebo 2 další zoomy. Automatický formát nefunguje.

Uvítal bych možnost 16:9 letterbox - pokud se vysílá 16:9 je obraz přes celou plochu, pokud 4:3 je obraz pouze uprostřed (po stranách černé pruhy). Na různé zoomování jsem si nezvykl (chybí část obrazu). Ani mi nevyhovuje roztažení 4:3 obrazu do 16:9.
Přepínání jednotlivých rozměrů je docela zdlouhavé - je třeba vždy projet všechny režimy popořadě (nedá se přepínat jen mezi dvěma).

Přes počítač přijímám DVB-T HD vysílání NOVA HD - obraz je super
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krayzie 30. 11. 2007 13:04

POiNTER píše:1. je dostatocne vykona aby zvladala prehravat Full HD bez sekania (novsie GeForce a ATIcka s tym urcite problem nemaju)

Toto nie je uplne pravda, povacsine pri dekodovani robi vsetku pracu procesor a grafika pomaha len vynimocne. Ak pouzivas najnovsi PowerDVD, tak ano, ten vie vyuzit hardwarovu podporu novych grafickych kariet (ATI 2400, 2600, GF 8400, 8500, 8600, 8800GT) a vytazenie procesora je na minime. Ak ale pouzivas napr. ffdshow + matroska splitter + MPC, tak mozes mat graficku aku len chces, aj tak bude vsetko robit procesor (zatial). Preto ak mas GK s podporou HD, tak si na nete vyhladaj prehravac, resp. dekoder (CoreAVC, ...), ktory to bude podporovat.
Najvacsi problem budes mat pri prehravani 1080i. To je problem zvladnut aj na sebelepsej zostave.
Pokial sa na to budes pozerat z 2.5m a viac, tak sa ani neunuvaj pozerat 1080p filmy, uplne ti postacia 720p, rozdiel neuvidis (prip. ak mas jastrabie oci, mozno ano, ale na to si urob slepy test).
Samozrejme, ze najlepsie je ist cez DVI/HDMI 1:1, ta TV to podporuje, o inom ani neuvazuj :-)

EDIT: Inac o HDCP plati to co pisal POiNTER v bode 2.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Fanoš 30. 11. 2007 13:55

Mám tuto TV připojenou na satelit a formáty si satelit již nastavuje sám. Na analogovém vysílání si to musíš dělat sám ručně.
Jinak Při nastavování Zvětšení - ZOOM se ti objeví v pravo vedle nápisu dvě ikonky z nichž jednou posunuješ obraz nahoru a druhou ikonkou ho pak výškově zvětšuješ a zmenšuješ.
Jinak NOVA HD je fakt super.
Fanoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ilja2001 30. 11. 2007 14:56

Inazuma: Automatické přepínání formátu obrazu je realizováno dvěma způsoby.
1. Součástí vysílání je signál WSS, při zjištění jeho přítomnosti by se širokoúhlá TV měla sama přepnout na formát 16:9. V analogovém vysílání u nás WSS není šířen. Je pouze u DVB-T vysílání a u DVB-S, ale pokud vím, tak ne u všech platforem (DigiTV, UPC). Nevím ale, jak se k signálu WSS chová příjem přes PC.
2. Přepínání 16:9 a 4:3 je realizováno pomocí řídícího signálu ve scartu (pin. č 8 ). Toto je u externích STB DVB-T/S/C nejčastěji ve spojení s TV 4:3, neboť TV 16:9 se převážně přepínají samy dle WSS.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod POiNTER 30. 11. 2007 18:52

ilja2001: Alebo ma telka obvody, ktore vyhladavaju cierne pruhy a vedia sa prisposobit... co vsak nie je pripad tohto samsungu.

Krayzie: Aha :) ...do tych grafik prilis nevidim.... mam staru GeForce 5600 a ta dokonca nedokaze ani take vysoko rozlisenie cez DVI vyprodukovat, nie to este prehravat v nom film :) . Dik za ozrejmenie.
Naposledy upravil POiNTER dne 3. 12. 2007 00:03, celkově upraveno 1
Philips 60PFL9607S
POiNTER
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Inazuma 2. 12. 2007 19:02

Používám iterní digitální tuner. Automatický formát nefunguje. Při přepnutí kanálu je obraz asi 1/2 sekundy v poměru 16:9, poté se "automatiky" přepne do 4:3. Bohužel i tehdy, když je vysílaný poměr 16:9. Občas to na chvilinku přeskočí na 16:9, ale opravdu jen výjimečně.

Fakt nevím....
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Inazuma 3. 12. 2007 14:11

Tak už mám jasno.
Mluvil jsem s technikem servisu. Sdělil mi, že automatický formát správně funguje pouze ze starým firmwarem. Nový FW to neumí. Prý čekají na Samsung, až chybu opraví. Prý je to způsobeno nestandardním formátem vysílání v ČR.

Starý FW nahrát nemohou. Jak jsem pochopil, je to problém nejen u tohoto typu. V současné době se jedná o neodstranitelnou závadu !!!

Doporučil mi počkat na nový opravený FW.
Inazuma
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 3. 12. 2007 16:51

mam malu otazocku: ako zistim, aky mam v mojom Samsungu firmware?
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků