vyber plasma/lct tv do 30000sk

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pepitoss 28. 10. 2007 17:49

zdravim vas,

viem ze sa tato tema opakuje, ale po prejdeni nejakych tych for by som potreboval radu pri vybere.
doposial z toho co som cital, tak plasma je natom lepsie s obrazom. moje priority su: hdmi vstup, dvb-t tuner, uhlopriecka 32", alebo 37"(sirka do 100cm). sice nepodstatne, ale potesilo by tam pipko

okrem ineho by som sa chcel spytat na toto:
1) ako je to s rozlisenim. pri plazme je 1024x768, ale jedna sa o sirokouhly tv, tak co som cital ze sa to dopocitava, ale nekazi to nejako vysledny obraz(natiahnutie,...)
2) niekde je pisane ze ma 100hz a niekde je pisane ze to nema, tak ze ako to je

alternativy:
a) jedina plazma do 30tis je PANASONIC TH-37PX7E

b) nejake 37" lcd, napada ma jedine SAMSUNG LE-37S62B- nema dvb-t tuner :(, ostatne nemam momentalne prehlad

c) nejake 32" lcd: pozeral som samsung, sony, panasonic

neviem, ak mate nejaky lepsi typ, tak mi napiste, urcite mi pomoze kazdy prispevok. ceny som pozeral z http://www.hej.sk
predom diky za odpovede
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod elkan 29. 10. 2007 15:04

Řešil jsem podobný problém, nakonec vyhrála LCD Samsung LE32M87BD, byl jsem velmi mile překvapen obrazem a to i v analogu, ale musí být dobrý příjem. Digitální satelit perfektní, 100 Hz technologie, PIP není moc využitelný, pokud nemáš třeba HDMI výstup z DVD nebo satelitu. Já osobně jsem spokojený, možná bych upozornil na lesklý černý povrch, který je dost choulostivý ale zase elegantní.
elkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepitoss 29. 10. 2007 23:43

diky za odpoved

ten tvoj typ vypada v pohode, avsak uz nieje v mojej cenovej relacii. co sa tyka 32" lcd, tak ma zaujali SAMSUNG LE32R86BD a SONY KDL-32P3000K.

edit: vzhladom na zistenie parametrov od sony ju pravdepodobne vylucim z vyberu. povodne som myslel, ze ma kvalitnejsi lcd(ako samsung), ale to maju az tie vyssie rady

edit 2: k povodnej casti otazky co som sa docital:
1) mohol by mi este dakto vysvetlit, pripadne nasmerovat na to dopocitavanie obrazu, lebo ta plazma ma rozlisenie 1024x768
2) 100hz ma kvalitnejsi obraz <-neriesim, nieje moja cenova kategoria.
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod Krayzie 30. 10. 2007 08:45

pepitoss píše:1) mohol by mi este dakto vysvetlit, pripadne nasmerovat na to dopocitavanie obrazu, lebo ta plazma ma rozlisenie 1024x768
2) 100hz ma kvalitnejsi obraz <-neriesim, nieje moja cenova kategoria.

1) To dopocitavanie obrazu si pri TV nevsimnes, iba pri PC, a to iba pri desktope, lebo pri filmoch si napr. v media player classic mozes nastavit vertikalne roztiahnutie pre TV 16:9.
2) z toho co viem 100hz sluzi na kompenziu pohybu hlavne pri SD rozliseni, ale funguje aj pri HD. Co som cital na recenziach, najlepsie to ma vyriesene Philips, Sharp na tom tiez nie je zle, ale vraj Samsung pri zapnutom 100hz mode vytvara artefakty na okrajoch objektov.
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod elkan 30. 10. 2007 14:07

nevim jaký je momentálně kurz české a slovenské koruny, ale já jsem ten samsung koupil za 28000,-
elkan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepitoss 31. 10. 2007 00:55

vychadza to zhruba do 25000ck.
neviem ale momentalne to vypada na tu plazmu, primarne bude urcena sledovanie tv vysilania(analog a satelit), dvd a podobne pribudne casom. co sa tyka vzdialenosti tak je to cez 3m
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod pepitoss 16. 11. 2007 00:44

zdravim vas,

tak zatial este stale zvazujem. bol som sice v datarte a electro-worlde, kde sa mi videl obraz z dvb-t tunera kvalitnejsi na plazme. sice tam nemali PANASONIC TH-37PX7E(co zvazujem), ale bola tam 42px, takze ten rozdiel by nemal byt taky kriticky

tu pridavam nejake alterantivy v podobe 32" lcd
SAMSUNG LE32R86BD
PHILIPS 32PFL7762D
PANASONIC TX-32LMD70F
SONY KDL-32T3000K
SONY KDL-32S3000

pre upresnie: jedna sa o pozeranie prostrednictvom satelitu a analogu. vzdialenost cca 2,5-3m

predom vdaka
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod zozzi 22. 11. 2007 06:43

pepitoss píše:zdravim vas,


tu pridavam nejake alterantivy v podobe 32" lcd
SAMSUNG LE32R86BD
PHILIPS 32PFL7762D
PANASONIC TX-32LMD70F
SONY KDL-32T3000K
SONY KDL-32S3000



tak ako si dopadol s vyberom? nieco podobne som nakoniec povyberal aj ja

v datarte kamos predavac odporucil z toho zoznamu samsung

osobne by som si vybral model bez dvb tunera keby bol - ten mi bude naprd, pretoze vzdy budem mat kablovku a verim ze coskoro nejaku digitalnu ked dojdu na nasu ulicu ;-)
zozzi
zozzi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 22. 11. 2007 09:54

mam Samsung LE32R86BD(X), spokojnost... v hej.sk ma dobru cenu, ja ho mam prave z hej.sk
Ja ho mozem len odporucat... a casom si k nemu dokupis DVD rekorder (teda s tunerom) s HDMI a budes mat vyuzitelne kablovkove PIP.

Teda ak pises, ze mas satelit, tak ak ma vystup na YUV, tak mozes mat PIP uz teraz, ak prepojis satelit s LCD cez YUV a do LCD pichnes aj kablovku.
Ak dokupis DVD rekorder najlepsie s HDMI, tak sa moznosti PIP este zvysia.

Ja som teda kupil ten Samsung LE32R86BD(X) a nelutujem, kupil by som znova.
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepitoss 29. 11. 2007 20:56

takze nakoniec to vyhrala plazma.

hlavna vec, ktora v rozhodovani zavazila bolo zistenie, ze podporuje 100hz

pocity su dobre, signal zo satelitu(cez scart) skvely, z analogovej anteny to uz citit(najma markizu mame nekvalitnu). moj subjektivny pocit je ze u svetlejsich scen pri 50hz sem tam preblikne(pre upokojenie inych: ak je crt monitor u pc nastaveny na 75hz, tak to vidim, takze zalezi od jedinca). rodina nevidi blikanie a viac sa im paci obraz na 50hz
a jedno minus :) je, ze pre nastavenie 'casoveho spinaca' je potrebne sa preklikat cez menu(proste ze nieje nejake extra tlacitko na dialkovom ovladaci)

takze finalny verdikt: uplna spokojnost :)

edit: co sa tyka prechadzania obchodov a tak, tak v jednom odporucali samsung, v druhom sony. najlepsie je si ich dat ku sebe a porovnat
pepitoss
Junior

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 12. 2007 12:46

pepitoss píše:takze nakoniec to vyhrala plazma.

hlavna vec, ktora v rozhodovani zavazila bolo zistenie, ze podporuje 100hz

pocity su dobre, signal zo satelitu(cez scart) skvely, z analogovej anteny to uz citit(najma markizu mame nekvalitnu). moj subjektivny pocit je ze u svetlejsich scen pri 50hz sem tam preblikne(pre upokojenie inych: ak je crt monitor u pc nastaveny na 75hz, tak to vidim, takze zalezi od jedinca). rodina nevidi blikanie a viac sa im paci obraz na 50hz
a jedno minus :) je, ze pre nastavenie 'casoveho spinaca' je potrebne sa preklikat cez menu(proste ze nieje nejake extra tlacitko na dialkovom ovladaci)

takze finalny verdikt: uplna spokojnost :)

edit: co sa tyka prechadzania obchodov a tak, tak v jednom odporucali samsung, v druhom sony. najlepsie je si ich dat ku sebe a porovnat

Mam na teba otazocku, predpokladam ze si kupil Plazmu Panasonic TH-42PX70E.
Cez koho si to kupoval? mal si v cene odbornu montaz? pri plazme to vraj treba no a ja idem prave tuto plazmu kupovat...
Dik za info
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Koby 1. 12. 2007 16:46

bifoot: Na co ceh proboha montáž a ještě k tomu odbornou? :D
Mazda MX5 NC1 2.0i expression - Bilstein podvozek, samosvor LSD, 6kvalt, xenony, Bose sound, Keyless systém, kůže + výhřev atd.. = opravdová RADOST Z JÍZDY
Koby
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 12. 2007 21:58

Koby píše:bifoot: Na co ceh proboha montáž a ještě k tomu odbornou? :D /quote]

Pri plazme vraj treba odbornu montaz, tiez tomu nerozumiem:-(
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Krayzie 1. 12. 2007 22:17

BigFoot007 píše:Pri plazme vraj treba odbornu montaz, tiez tomu nerozumiem:-(

Ono sa to mozno hovori, lebo plazmu treba prenasat na stojaka, resp. vo zvislej polohe. To iste plati aj pri montazi na stenu. To je asi tak vsetko. :-)
If murder makes me richer then I'll be a killer.
Krayzie
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BigFoot007 1. 12. 2007 22:48

Krayzie píše:
BigFoot007 píše:Pri plazme vraj treba odbornu montaz, tiez tomu nerozumiem:-(

Ono sa to mozno hovori, lebo plazmu treba prenasat na stojaka, resp. vo zvislej polohe. To iste plati aj pri montazi na stenu. To je asi tak vsetko. :-)

OK. Dobre vediet...
Len co v pripade ze to nesiem poschodoch??? Vytah nemam a potrebujem to vyniest, musi to byt v uplne ztvislej polohe???
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků