[recenze] SHURE E3G

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tomeq 5. 12. 2007 21:06

Shure – amerického výrobcu vysokokvalitných špuntových slúchadiel asi netreba príliš predstavovať. Čo sa kvality týka, slúchadlá E3G tvoria zhruba zlatý stred v ponuke výrobcu, tak isto aj v ponuke na trhu. Za konkurenciu by sme mohli považovať napr. Ultimate Ears super.fi 3 studio, prípadne Sony MDR-EX90.
Model E3G patrí do staršej rady, ktorá sa pomaly dopredáva a na trh sa dostáva nová rada SHURE SE, o ktorej však mnoho užívateľov tejto značky tvrdí, že oproti rade E ponúka zrovnateľnú kvalitu za značne vyššiu cenu.
Preto som sa rozhodol pre ´osvedčenú kvalitu´ a zvolil som tieto slúchadlá, ktoré sa dajú zadovážiť za vynikajúcu výpredajovú cenu.

Obrázek

Obsah balenia

- slúchadlá E3G
- prenosné puzdro
- 1 pár penových nástavcov
- 3 páry silikónových nástavcov (rôzna veľkosť)
- 3 páry gumených nástavcov (rôzna veľkosť)
- nástroj na čistenie od ušného mazu

Obrázek
Obrázek

Design

Model E3G je odvodený od modelu E3C, ale G znamená GAME, teda slúchadlá určené pre hracie konzoly, príp. pre prenosné media prehrávače. Avšak e-mail od výrobcu hovorí jasnou rečou - medzi E3C a E3G nie je žiadny technický rozdiel, okrem farby a v prípade E3G o 5cm kratšieho kábla.

Obrázek

Slúchadlá sú priemernej veľkosti, so symetrickým káblom s dĺžkou 1,45m, zakončené 3,5 mm konektorom v tvare L . Už na prvý pohľad je jasne vidieť kvalitu a precíznosť. Kábel pôsobí odolne, patrí k tým hrubším.

Obrázek

Slúchadlá sa nasadzujú spôsobom in-ear, teda priamo do zvukovodu. Kábel sa vedie potom okolo ucha, spredu dozadu a smerom dole. Tento spôsob ma hneď 2 výhody – slúchadlá nevypadávajú ani pri prudkých pohyboch a športe a tak isto tento spôsob čiastočne zabraňuje prenášaniu nechcených vibrácií po kábli, ktoré vznikajú napríklad narážaním kábla o zips na bunde.
Komu by takýto spôsob nevyhovoval, po prehodení ľavého a pravého slúchadla je možné použiť klasický spôsob – priamo do ucha.

Obrázek

V balení je na výber veľké množstvo ušných nástavcov, čiže si každý nájde ten, ktorý mu vyhovuje. Čo sa týka izolácie okolitého zvuku – myslím že je dostatočná (závisí od použitých nástavcov).
Slúchadlá sa nosia pohodlne, netlačia. Ale môže to byť iba subjektívny pocit. :)

Obrázek

Zvuk

Rád by som pripomenul 3 základné podmienky, od ktorých závisí kvalitný zvuk:

- kvalitný zdroj (CD, bohužiaľ častejšie MP3)
Počúvať na slúchadlách takejto kvality mp3 s bitrate 128 kbps je hlúposť, 192 by malo byť minimum
- kvalitný prehrávač (vysvetlím neskôr)
- kvalitné slúchadlá

Výsledná kvalita je rovná kvalite najslabšej časti!

A toto sa mi naozaj aj potvrdilo pri testovaní . Prvá a tretia podmienka bola dodržaná. Ako prehrávač som použil: stolné PC (integrovaná zvukovka), notebook (integrovaná zvukovka), nokia E61, prehrávač SONY NW-E003 a prehrávač Creative Zen V Plus.
Hodnotiť budem subjektívne, keďže sa nepovažujem za audiofila. :D
Donedávna som si myslel, že mobilný telefón dnes už dokáže pomerne dobre zastúpiť mp3 player. Mýlil som sa! Po pripojení E3G pomocou redukcie k Nokii E61 som bol pomerne sklamaný, zvuk sa mi ani po dlhšej dobe nepodarilo zrovnať, ekvalizér bol viac menej bezradný. Basy boli príliš slabé, výšky príliš ostré... Podobná situácia sa opakovala pri pripojení k PC a k notebooku, samozrejme najskôr s vypnutým ekvalizérom. Basy takmer žiadne, ale stredy a výšky hrali naozaj čisto a rozľahlo. Hodnú chvíľu som sa snažil zvuk vyladiť, ale márne. S basmi sa naozaj nedalo nič robiť.
Potom prišiel na rad prehrávač SONY NW-E003. Bez ekvalizéra (neskôr s menšími úpravami) – hneď na začiatku som po predchádzajúcich skúsenostiach zostal úplne mimo – zvuk bol perfektný v celom rozsahu, žiadne prehnané dunenie a hučanie, čisté a príjemné basy, zrozumiteľné stredy a tak isto aj výšky. Ľudia, ktorí majú radšej prebasovanejšiu hudbu, by možno namietali, ja sám som bol zvyknutý na basy v podaní SE HPM-70. Avšak teraz cítim ten rozdiel medzi dunením v hlave a príjemnou hudbou.
Niečo veľmi podobné, už nie tak prevratné sa stalo pri pripojení k prehrávaču Creative Zen V Plus, u ktorého som musel trocha viac zamávať s ekvalizérom.
Čo sa týka skreslenia – malé skreslenie je cítiť až pri naozaj veľmi vysokej hlasitosti, ktorá sama o sebe už nie je môjmu uchu lahodiaca, takže skreslenie vôbec neprekáža.

Obrázek

Špecifikácia (udávaná výrobcom)

Driver: Širokopásmový MicroDriver
Citlivosť (1kHz): 115dB SPL/mW
Impedancia (1kHz): 26 Ω
Dĺžka kábla: 1.45m
Váha: 28g
Konektor: 3.5 mm pozlátený, stereo

Záver

Tak ako som už raz napísal, aby sa dostavil požadovaný výsledný efekt – ku kvalitným slúchadlám treba aj kvalitný prehrávač a naopak.
Čo sa týka prevedenia a kvality, nemám žiadne výhrady, aj keď proti ľahko výmennému káblu (viď. konkurencia) by som nič nenamietal.
Kvalita zvuku je vynikajúca, určite by som SHURE E3G odporučil všetkým, ktorý majú radi rock, pop, klasiku, soft či vokál, prípadne občas tanečnú hudbu. Pre ľudí, ktorí preferujú Hip Hop, RnB, DnB, príp. tvrdšie techno, alebo su len viac ´basovo´ zameraní, tieto slúchadlá asi nebudú úplne to pravé. Koniec koncov, nebudeme predsa platiť tisíce za niečo, pri čom neskôr musíme robiť kompromisy.

Subjektívne hodnotenie: 85 až 90%

Cena pri kúpe: cca 2300 Kč

Naposledy upravil tomeq dne 5. 12. 2007 21:52, celkově upraveno 4
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jersey II. 5. 12. 2007 22:09

Děkujeme za recenzi ještě jednou! :D

Omlouvám se, po domluvě jsem odstranil některé příspěvky bohužel i se dvěma, které byly k tématu. Je to nevratný krok, prosím tedy, abyste je znovu napsali. :oops:
zde odstřihnout
Jersey II.
HiFi kuře
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 5. 12. 2007 23:28

Moc hezka recenze :) diky za info
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 6. 12. 2007 15:31

Take se pripojim s dekovanim, kdyz budou ty Vanoce.
Mozna by se hodilo srovnani s kvalitnejsim zdrojem zvuku, ikdyz se jedna o prenosna sluchaka.
Trochu by me zajimalo, jak se nosi s molitanovymi nastavci.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 6. 12. 2007 18:29

K nastavcom - mne najviac vyhovuju najmensie sede - vyrobene z jemneho silikonu. Priesvitne su vyrobene z tvrdsej gumy, v podstate sa mi ani raz nepodarilo napasovat ich poriadne do ucha. Co sa tyka penovych nastavcov - izoluju asi tak ako sede, su pomerne pohodlne, viem si predstavit, ako vacsine uzivatelov vyhovuju, ale ja som mal z nich po dlhsej dobe pocit, ze su az prilis hlboko v uchu, co mi trochu vadi. Drzia zo vsetkych v uchu najlepsie, aj ked premety dozadu som s nimi neskusal. :D Trosku to trva kym ich clovek spravne nasadi, ale potom to stoji zato...
Mozno by nebolo odveci skusit aj tieto
http://www.shure.com/PersonalAudio/Prod ... lange_slee
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ShanDo 6. 12. 2007 21:17

pekna recenzia, aj ja uvazujem o dakych spuntoch, a cena E3G vyzera privetivo.

Hodnotiť budem subjektívne, keďže sa nepovažujem za audiofila.f/quote]

audofil malokedy hodnoti objektivne, vseobecne malokto malokedy hodnti objektivne,ale to je uz na inu debatu :D
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere.
ShanDo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eraser_svk 6. 12. 2007 23:17

pekna recenzia, diky za nu :wink:
eraser_svk
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DC20 7. 12. 2007 14:29

Tiez sa pripajam... pekna recenzia.
DC20
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod The Wolverine 7. 12. 2007 14:45

Ty triple bys asi musel nosit kolmo k uchu, protoze na around uz vypadaji moc dlouhy. O penovych jsem slysel, ze maji kratkou zivotnost.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 8. 12. 2007 12:29

To je pravda, neviem si ich predstavit trebarz po mesiaci casteho pouzivania. Da sa ale kupit napr. 10 parov samostatne, cim sa ale sluchatka trochu predrazia.
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod palinoch 8. 12. 2007 14:54

pekna recenzia. keby som mal digi fotak tak by som sa tiez posnazil o nejaky prispevok. viac takych a hlavne objektivnych prispevkov. DIK
palinoch
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 27. 7. 2008 17:35

Takze je to nieco cez 8 mesiacov, co vlastnim tieto sluchatka. Zvukovo super, aj ked maju svoje muchy (alebo som teraz uz narocnejsi?!). Dnes som zistil, ze mam na lavom sluchatku zlomeny kabel - po 8 mesiacoch (udrziavane ako v bavlnke, pouzivane priemerne tak hodinu denne), co ma naozaj nemilo prekvapilo. Dokonca aj na sluchatkach Philips za 250sk ten kabel vydrzal viac, a to som ich nosil skrcene po vreckach...
Proste by som od sluchadiel za niekolko tisic cakal viac... Ale vidim ze u Shure maju docela problem s kablami aj v tej najvyssej triede, co ma len utvrdzuje v rozhodnuti skusit konkurenciu v podobe Ultimate Ears (Triple.fi 10), kde tento problem vyriesili bravurne...
Koniec koncov- zlomeny kabel - nieje to nahodou najcastejsia zavada prenosnych sluchadiel?
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hmpf 27. 7. 2008 19:28

těma nic nezkazíš :-) podle mě jsou živější dynamičtější než shure taky se jich doufám jednou dočkám...
Sveda Blipo PRO, Alessandro MS1000
hmpf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomeq 13. 10. 2008 13:42

Kedze moje shure E3G utrpeli zlomeninu kabla, rozhodol som sa, ze ich skusim reklamovat (aj ked zlomeny kabel vacsinou pri reklamacii neprejde) - ved nemam co stratit a zarovem vyskusam, ako moc si Shure vazi svojich zakaznikov.
Asi 10 dni spat som teda kontaktoval Shure UK, kde som po kratkom rozhovore dostal ARN (authorization return number) - zabalil som moje Shure E3g (bez akehokolvek prislusenstva) do obalky a poslal do Shure. V piatok som obdrzal balicek (cca 9 prac. dni) - prekvapila ma rychlost vybavenia reklamacie, a ked som tento balicek otvoril, prekvapenie bolo o to vacsie. Nie len ze som obdrzal cisto novucke zabalene sluchatka - ale dostal som dokonca novsi model, a teda Shure SE210. Tomu hovorim vyborny servis. Bez otazok, vyhovoriek a breptov, za par dni... Este som ich nemal moznost otestovat, ale ked sa trosku rozohraju, mozno skusim dat dokopy nejake dojmy ci kratku recenziu.
Arcam A38 + Arcam CD17 + Bowers&Wilkins CM7
tomeq
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hansel 13. 10. 2008 16:29

To rád slyším. A kde jsi je kupoval? Bylo to z oficiálního obchodu, nebo eBay apod...
Byly předpokládám ještě v záruce (roční, dvouleté?).

OT: Teď jsem reklamoval u BASYSu kabel od BOSE OE - velmi tenký, látkou potažený s přímým zakončením, takže bylo jasné, že dřív nebo později selže.
A reklamaci uznali. Dali mi nový gumový (menší mikrofonický efekt) se 45 stupňovým zakončením. Je to úspora sice jen pár stovek (kabel je výměnný), ale i tak to potěší.
Hansel
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků