Mikrofon so stipcom

Stereo a vícekanálová sluchátka

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 12. 2007 00:13

Napr. s nejakym stipcom, aby sa dal lahko pripevnit k stolu, obleceniu, alebo aj na akekolvek sluchadla. Ani neviem ci nieco take existuje, ale sluchadla budem vacsinu casu pouzivat len ne pocuvanie, takze tam nechcem mat mikrofon a ten chcem pouzivat aj bez sluchadiel, ale aj s nimi. Mikrofon by bol len na komunikaciu, obycajny, ale dostatocne kvalitny pre tento ucel. Nemam uplne ziadnu predstavu o cene, ale niekolko tisic za mikrofon na obcasne pouzitie urcite nedam. Neviem ci je to uplne blazniva poziadavka, alebo bezna vec, ale ak mi viete pomoct, budem vam vdacny.
Naposledy upravil Dreamer dne 12. 12. 2007 22:10, celkově upraveno 2
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 11. 12. 2007 20:49

Bud zajizdeci jako maji SteelSound (zvuk neni nejlepsi) nebo kravatovy micrak jako maji moderatori v TV, jinak o niceem nevim. Mozna by stacil i stolni klasicky...
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Carabei 11. 12. 2007 21:52

k porta pro jde pridelat mikrak, k cemu jinymu je by tam tak byl ten sroubek
Carabei
Aristokrat klubu D2
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 12. 12. 2007 00:23

Bud zajizdeci jako maji SteelSound (zvuk neni nejlepsi) nebo kravatovy micrak jako maji moderatori v TV, jinak o niceem nevim. Mozna by stacil i stolni klasicky...

Mohol by si mi vysvetlit co znamena to "zajizdeci"? Nejaky odkaz? Vdaka.

Carabei píše:k porta pro jde pridelat mikrak, k cemu jinymu je by tam tak byl ten sroubek

Lenze ja by som chcel nieco univerzalne.

Mohli by ste mi doporucit nejaky obchod s mikrofonmi?

Mne sa zda ten sposob prichytenia stipcom najidealnejsi, ak by som mikrofon nepouzival, bol by na policke, keby som ho chcel pouzit so sluchadlami, mohol by som si ho prichytit o tu cast nad sluchadlom a keby som chcel komunikovat bez sluchadiel, tak by som si mikrofon prichytil k stolu, alebo aj na oblecenie, ak by bol dost ohybny, to este nikto nevymyslel? Mna to napadlo automaticky a myslel / dufal som, ze take nieco uz existuje.

Bezny stolny mikrofon mi nevyhovuje, lebo pred klavesnicou by mi zavadzal, za nou by to bolo daleko a prekazal by mi pri vyhlade na monitor, tiez by sa nedal dobre pouzit so sluchadlami.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 12. 12. 2007 18:27

Nasiel som v meste nejaky s "klipom" na oblecenie - ale za 50SK, dalsi podobny za 130SK, velmi tomu teda neverim, existuju aspon take, ale kvalitnejsie?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 12. 12. 2007 20:35

Musis hleadat, googlit - tady mas s klipem za 700,-
Sluchatka SteelSound maji moznost svuj micrak zasunout do leve musleodkaz
Ten stolni microfon si nedavej pred sebe ale trochu nabok, aby nebyl ve vyhledu, taky to funguje.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 12. 12. 2007 22:09

Ved prave, nic som nenasiel, vlastne ani neviem ako to mam hladat - ako sa to vola. Myslel som ze tu niekto nieco podobne uz ma a mohol by mi poradit, prip. aj co sa tyka kvality. Ja som nieco podobne ako ten prvy odkaz nasiel, za tych 130SK, takze toto za 700KC bude snad lepsie - len neviem ci staci riadit sa podla ceny, preto by som este privital nejake tipy - hlavne ak nieco podobne niekto z vas uz ma. Vdaka.

BTW premenoval som nazov temy.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 12. 2007 18:42

Uz som nasiel viacero "kravatovych" mikrofonov, ine zatial nie, ale myslim ze nic lepsie uz nenajdem. Chcel by som sa spytat na kvalitu, nasiel som mikrofony v cenach priblizne 70, 400 a 800SK - aky potrebujem pre audio chat - nic profesionalne, aby bol dostatocne kvalitny, nie prilis drahy.

Mikrofónový klip Chip CS-460 - 69SK (tento som videl aj za 100, aj za 50SK)
SONY ECM-T6 - 399SK
OLYMPUS ME-15 (tip z predch. prispevku) - 829SK
SONY ECM-C10 - 990SK

Predsa som nasiel este to co som chcel - mikrofon s moznostou pripnutia k stolu, ale je to nieco neznackove len za 121 SK, teraz uz som rozhodnuty ze chcem kravatovy, len neviem ktory.

Este jedna otazka - je mozne tie kravatove mikrofony pripnut aj na kabel sluchadiel, alebo sa to neodporuca?

Vdaka.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 14. 12. 2007 18:52

Ja myslim ze v klidu staci na chat ten nejlevnejsi.
Na ten kabel to nedavej.
Schiit Bifrost 4490 ► Schiit Asgard 2 ► Audeze LCD-X │ Grado GH4
Marantz PM7000N ► Bowers & Wilkins 684
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 14. 12. 2007 20:18

Hmm... vdaka, nepocital som ze mi niekto bude radit ten najlacnejsi, videl som ho a nema skutocny stipec, takze pouzitie by bolo horsie, videl som este jeden, s uchytenim ako tie drahsie, stal asi 130SK, tak neviem. Urcite privitam aj dalsie nazory.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 12. 2007 16:38

Nasiel som Sony mikrofon ECM-T6 za lepsiu cenu, aj dalsie. Zaujal ma aj TEAC HP-9 1.0 Headset; mikrofon za 248SK, ale musel by som vymienat kabel pri pouziti sluchadiel, takze toto vylucujem.

Tu je teda zoznam mikrofonov o ktorych uvazujem, ten Sony za 332SK je zaujimavy, znackovy, myslite ze bude lepsi ako Manta MT 384 CLIP za 120SK? Len si nie som isty prichytenim, asi by som to musel vidiet. Tiez je tam toto "Díky provozu s vestavěnou baterii je mikrofon vhodný pro každý magnetofon." - takze je bezdrotovy??

Mikrofon Manta MT 384 CLIP MICROPHONE - 120SK
Sony mikrofon ECM-T6, tvar kravatové spony - 332SK
OLYMPUS ME-15 - 829SK
SONY ECM-C10 - 990SK

Chcel som zistit ci je niekde SONY ECM-C10 lacnejsi a nasiel som ho v cenach od 1400-2000SK! Takze tych 990SK je este velmi dobra cena.

Teraz sa rozhodujem medzi tym prvym a poslednym - v cenach 120 a 990 SK - je to riadny rozdiel, ale ten druhy Sony je asi bezdrotovy a Olympus je takmer rovnako drahy ako Sony - a Sony ECM-C10 ma asi akciovu, velmi dobru cenu. Este je tu moznost ze kupim ten za 120 a ked mi nebude vyhovovat, kupim ten Sony ECM-C10. Poradi mi este niekto?
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 16. 12. 2007 20:35

Ty ses pripad na zalozeni samostatne sekci microfony :D
Ja bych vzal klido ten Sony.
KOSS M5 za petikilo
S timhle uz musis byt spokojeny.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 16. 12. 2007 23:54

Mal som problemy s lacnymi mikrofomni, aj na sluchadlach, takze uz nechcem dalsie podobne. Ten Koss sa mi paci, farba, znacka, 'dizajn', dozivotna zaruka, aj cena - dik za tip! Len by som ho rad videl zo zadu - je tam len nieco na prichytenie, alebo stipec, ako ma napr. ten Sony za 990SK?

Edit: Tak uz som si klikol a vidim ze stipec tam asi nie je, to by bolo lepsie riesenie - mozno keby som to zlomil, vymenili by mi to, ale vzhladom na cenu sa to velmi neoplati. Existuje aj Koss so skutocnym stipcom, takyto styl?

Obrázek

Ta dozivotna zaruka je velmi lakava. :)

Prip. este nieco cenovo medzi tym 120 a 990-korunovym. Ten Koss mi ale riadne skomplikoval vyber. :)
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Wolverine 17. 12. 2007 20:57

Koss uz asi dela jen stojankove.
nejaky vyber ten Sony drazsi a Panasonic by mozna sli.
Podle me je blbost kupovat si microfon za vic nez petikilo, za tisicovku uz mas Porty.
The Wolverine
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 17. 12. 2007 23:28

Ja som mal zle skusenosti z lacnymi, ale tisicku by som za mikrofon hlavne na audio chat tiez nechcel dat, inak by som uz kupil ten Sony z NAY za 990 - hladal som zlatu strednu cestu, lebo predsa tym 100korunovym nejak neverim.

Tie Panasonic vyzeraju dobre, aj cenovo su niekde tam kde potrebujem, vyzera to tak ze maju vzadu nieco ako stipec, len by som to potreboval vidiet lepsie - pokusim sa najst ich v inych, aj slovenskych obchodoch. Dik za tip.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků