2 x LCD na jednom PC..nefunguje..pomozte prosim

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod josko_swr 13. 12. 2007 18:24

Čauko..mam takyto problem..kupil som si LCD televizor..84 cm, vsetko fajn..funguje ako ma..tak som si povedal ze ho napojim na nas kompik..predsalen sa budu filmy lepsie kukat tam.. :) ..ku PC mam pripojeny 1 monitor /LCD, 19"/. Kupil som si teda ku svojej grafickej karte ATI RADEON X800 128MB korekciu z DVI na VGA..k telke som si kupil 2m VGA predlzovaci kabel..zapojim..obrazovku najde..mam v plane to zapojit tak aby som mohol sucasne pozerat aj na monitore aj na telke../teda ziadne prepinanie kablov ani nicoho/..prehladal som cele nastavenia/aspon myslim/ a jedine co som dokazal najst je CLONE MONITOR..teda na telke mi pusta naklonovany monitor od PC..to by bolo celkom fajn..obraz je staly hned od zapnutia PC a podobne..lenze ked som si skusil zmenit rozlisenia nastal problem..TV totiz utiahne max. rozlisenie 1360*768 na 75Hz..a ja na monitore chcem pouzivat rozlisenie 1280*1024 na 75Hz..problem pri klonovani obrazoviek je ten ze mate moznost si nastavit len 1 spolocne rozlisenie..co je v mojom pripade jedine pripustne 1024*768..co je hrozne..a totalne nevyuzijem moznosti ani jednej z obrazoviek..

Nestretol ste sa niekto s podobným problemom???? fakt som z toho dost zufaly..skusal som uz vselico..ale vzdy narazim len na 3 moznosti dvoch obrazoviek :
1.naklonovanie monitoru na TV
2.obraz sa v polovici rozdeli medzi oba monitory
3.alebo sa mi predlzi plocha aj na TV..nic viac..


:arrow: POUŽÍVAM: Catalyst® Control Center Version 2007.1101.2317.39832

..dakujem za kazdu odpoved ci nasmerovanie..
josko_swr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Greg 16. 12. 2007 21:32

bohuzel jsem na tom podobne, mam monitor s rozlisenim 1680x1050 a lcd tv 1366x768, kdyz chci mit obraz na tv, musim snizit i ten na monitoru na 1366... mam sice grafiku od nVidie ale prijde mi o jako by neumela zpracovavat dve ruzne rozliseni naraz, mozna je to ale dano i windowsama, protoze si nedokazi predstavit ze byc na jednom monitoru mel ikony na plose treba po deseti nad sebou a na druhem po 12 :)
Greg
Junior

Odeslat příspěvekod josko_swr 17. 12. 2007 07:02

aháááá..ja som predpokladal, ze to zrejme bude grafikou ktora nebude schopna spracovavat 2 rozne rozlisenia zaroven..

..a s tymi ikonami..ja som to chcel skor tak, ze bude len jedna plocha..a ta sa bude subezne premietat aj na LCD aj na TV..cize co ja budem robit na LCD, to iste bude vidno aj na TV..len v inom rozliseni..len to zrejme teda nepojde.. :(

..ale velmi pekne dakujem za odpoved..ked uz nic, aspon viem ze niesom sam.. :wink:
josko_swr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gardfield 17. 12. 2007 09:36

Nvidia dokaze ovladat dva monitory s roznymi rozliseniami ale nie v mode klonovania "clone" (co je logicke). Musis si nastavit rozsirenu plochu - vtedy moze byt nastavene na oboch ine rozlisenie. Na monitore ktory nastavis ako primarny sa budu pustat defautlne vsetky okna alebo programy (ak je to full screen napr. hra tak to nedokazes presunut do ineho).
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod josko_swr 17. 12. 2007 10:30

takze spravit nieco taketo sa neda?:

..chcem mat totozne obrazovky/akoby v rezime clone/..ale kazda obrazovka na inom rozliseni..

..ked dam totiz rozsirit obrazovku, ikony a vsetko mam iba na primarnom..a trochu potom nechapem vyznam tej rozsirenej plochy na druhy monitor/v mojom pripade LCD TV/..
josko_swr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gardfield 17. 12. 2007 11:19

nie to co chces ty sa neda.

Rozsirena plocha - ak aplikacia ide vo window mode (cize klasicke okno) mozes si ju normalne preniest na druhy monitor (ten co nie je primarny) a normalne s nou robit (napriklad pustis si video prehravac, prenesies okno na druhy monas a das fullscreen na prehravaci - tak na primarnom budes mat normalne ikonky, plochu pripadne inu aplikaciu a na sekundarnom monasi ti pojde na fullscreene video - to ako priklad).

Ale ked chces pustit hru (vacsina ide fullscreen) tak tu pustis len na primarnom monitore.

To sa da samozrejme menit - to zalezi od teba ci si nastavis LCD TV ako primarny alebo LCD monitor.

Dufam ze som to napisal zrozumitelne :)
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod THeBaNDiT 17. 12. 2007 11:43

josko_swr píše:...ked dam totiz rozsirit obrazovku, ikony a vsetko mam iba na primarnom..a trochu potom nechapem vyznam tej rozsirenej plochy na druhy monitor/v mojom pripade LCD TV/..

vyznam rozsirenej plochy je ten, ze si aplikacie presunies na dalsi monitor a tam s nimi normalne pracujes, myskou prechadzas z jednej obrazovky do druhej bez problemov... takze mas viac miesta na aplikacie...
Keby bol este dole panel s hodinkami, a keby sa dali dat na rozsirenu plochu aj ikonky (neskusal som, mozno sa tie ikonky dat daju), tak mas to, co pozadujes...
zive: HP Envy x360 Conv. 13" (Ryzen5 4500U, RAM 8GB, GF AMD Radeon)
digiarena: Nikon D5000 + 18-105mm DX VR + 55-300 DX VRII + SB-700
avmania: Samsung QE55Q80T + Nvidia Shield TV 2017 + ONKYO TX-NR414 + Jamo S426 HCS3
mobilmania: Samsung Galaxy S22U
THeBaNDiT
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gardfield 17. 12. 2007 12:04

este ale ma napada jedna moznost. tyka sa to modu clone. ak mas na primarnom monitore vacsie rozlisko nez to co dokaze zobrazit sekundarny, je tam moznost spravit tzv. virtualne rozlisenie.

Priklad: na monitore LCD mas 1680x1050. v moznostiach zaskrtnes virtualnu plochu (alebo tak nejak, neviem ako sa to vola) pre sekundarny monitor, v tvojom pripade LCD TV. Na LCD TV budes mat potom vzdy zobrazny vyrez 1366x768 z 1680x1050.
Gardfield
Junior

Odeslat příspěvekod josko_swr 17. 12. 2007 13:19

aha..dakujem Vam velmi pekne teda..skusim sa s tym este pobavit..ale ako najrozumnejsie mi zatial pride ostat pri clone..teda aspon pre ten vysledok co by som chcel mat ja dosiahnuty..ale aj tak Vam dakujem..
josko_swr
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků